Telefonlar telesekretere yönlendiriliyor

'Bilim & Teknoloji' forumunda Mavi_Sema tarafından 13 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Telefonlar telesekretere yönlendiriliyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Türk Telekom aralık ayında abonelere gönderdiği faturalarda tüm telefon abonelerinin telefonlarının Telesekreter servisine yönlendirildiğini duyurdu. Herhangi bir yönlendirmesi olmayan tüm sabit hatlar için geçerli olan yönlendirmeyi #22# tuşlaması yaparak iptal edebiliyorsunuz.
  TÜM HATLAR İÇİN TELESEKRETER

  Türk Telekom tarafından abonelere gönderilen faturada yer alan duyuru şöyle: “Herhangi bir yönlendirmesi olmayan tüm PSTN abonelerinin telefonları cevapsız çağrılar (5 kez çalıp açılmadığında) için ücretsiz olarak Telesekreter servisine yönlendirilmektedir. Telesekreter servisini kullanmak istemeyen müşteriler telefonlarında #22# tuşlamasını yaparak servisi kolaylıkla iptal edebilirler.”
  Türk Telekom’un resmi web sitesinde ise servisle ilgili şu bilgilere yer veriliyor:
  “Kullanım: Herhangi bir yönlendirmesi olmayan tüm bireysel PSTN abonelerinin telefonları cevapsız çağrılar (5 kez çalıp açılmadığında) için ücretsiz olarak Telesekreter servisine yönlendirilmektedir. Telesekreter servisini kullanmak istemeyen müşteriler telefonlarında #22# tuşlamasını yaparak kolaylıkla servisi iptal edebilirler. Servisi iptal eden müşteriler için tekrar otomatik yönlendirme yapılmayacaktır. Yönlendirme başladıktan sonra, Türk Telekom’a ait TT Sesli Mesaj sistemi devreye girecek ve arayanın size mesaj bırakmasını sağlayacaktır. Mesaj kutunuza mesaj bırakıldıktan sonra sistem tarafından belirli periyotlarda bu servis için ilişkilendirdiğiniz sabit telefonunuz aranarak bırakılan sesli mesajlar için bilgilendirilebileceğiniz gibi, siz de 0 800 500 06 06 numaralı Sesli Mesaj Merkezi’ni ücretsiz arayarak, şifrenizi girdikten sonra mesajlarınıza ulaşabilirsiniz. Şifre standart olarak 1234 şeklinde belirlenmiştir. 0800 500 06 06 aranarak Kişisel Ayarlar menüsünden şifre değiştirilebilir.”

  CEPTEN ANINDA 2 KONTÖR
  Ücretlendirme kısmında ise Standart Mesaj Kutusu 10 mesajın ücretsiz olduğu belirtiliyor.
  İlgili servisi iptal etmemiş herhangi bir sabit telefonu aradığınızda cevap alamıyorsanız, önce telesekreter servisinin devreye gireceği, ücretlendirmenin sizin tarifeniz üzerinden yapılacağı, sinyal sesinden sonra servisin devreye gireceği belirtiliyor. Kontörlü bir Türkcell hattından aradığımız sabit hat cevap vermediğinde devreye giren telesekreter servisinde anında 2 kontör düştü.

  (Haber 7)
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Telefonlar telesekretere yönlendiriliyor Forum Tarih
Cep Telefonlarının Sağlığa Zararları Nelerdir Genel Sağlık 16 Mart 2013
Android Telefonlar İçin Temalar Cep Temalar 10 Eylül 2012
Android Telefonlar İçin Namaz Vakitleri Programı Diğer Tüm Programlar 6 Eylül 2012
Önemli Telefonlar Jandarma Konu Dışı Başlıklar 2 Ağustos 2012
Önemli Telefonlar Su Arıza Konu Dışı Başlıklar 1 Ağustos 2012

Bu Sayfayı Paylaş