Tekvando Şampiyonu Tanrıkulu Nusaybin'de

'Mardin Tanıtımı' forumunda Siraç tarafından 23 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Tekvando Şampiyonu Tanrıkulu Nusaybin'de konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Frito Lay’ın “Cheetos Halka ile Şampiyonların Turnesi” Projesi kapsamında Turneye çıkan Pekin olimpiyatları Gümüş madalya sahibi milli Tekvandocumuz Azize Tanrıkulu, Batman, Adıyaman ve Silvan’dan sonra Mardin’in Nusaybin ilçesinde Kaymakamlığa bağlı Cheetos gelişim merkezi öğrencileriyle buluştu.
  Nusaybin Mitanni Kültür Merkezi konferans salonunda yapılan program, Cheetos ve çocuk gelişim merkezi hakkında verilen bilgilerle başladı.
  Tanrıkulu’nun hayatını anlatan sinevizyon gösterisinden sonra, Azize Tanrıkulu çocuklara verdiği seminerde, kendi hayat tarzından örnekler vererek iyi bir sporcu olmak için neler yapılması ve yapılmaması gerektiğini, olimpiyatlara nasıl hazırlandığını ve nasıl madalya kazandığını anlatarak hareketli bir yaşamın önemini paylaştı.
  Kendi branşından da bazı temel hareketleri çocuklara öğreten Tanrıkulu, çocuklara olimpiyat ruhunu temsil eden “Cheetos Halka” madalyaları taktı ve çocukların sorularını cevaplandırdı.
  Aktif yaşam tarzını benimsemiş, bu konuda bilinçli ne kadar çok çocuk olursa gelecekte, büyük spor organizasyonlarında o kadar fazla başarı sağlanabileceğini belirten Milli Sporcu Azize Tanrıkulu; “Çocukların erken yaşta spor ile tanışmaları çok önemli, onlara sporu sevdirmeliyiz. Bizim gibi profesyonel sporcuların onlarla ilgilenmesinin onların aktif yaşam tarzını benimsemelerinde daha etkili olacağını düşünüyorum. Bu nedenle “Cheetos Halka ile Şampiyonların Turnesi” çok önemli bir proje. Böyle bir projede yer almak beni çok mutlu ediyor.” dedi.
  Programa katılan Frito Lay Türkiye Kurumsal iletişim müdürü Tolga Yücel ise, Frito Lay Türkiye olarak, aktif bir hayatı desteklediklerini ve çocuklara aktif bir hayat sürmenin önemini anlattıklarını, geleceğimiz olan çocuklarımıza olimpiyat ruhuna özendirmeyi amaçladıklarını söyledi.
  Türkiye’nin olimpiyatlarda istenilen düzeyde başarılı olamadığını bildiren Yücel; “Bunu toplumsal bir sorun olarak görüyoruz. Olimpiyat bilincini çocuklarımıza aşılayarak, onları yaşam boyu spora özendirerek başarılı birer sporcu olmalarına destek olmaya çalışıyoruz. “Cheetos Halka ile Şampiyonların Turnesi” bu amaca hizmet ediyor. Projenin bugüne kadarki sonuçları da bunu ispatlıyor. Proje sayesinde çocuklar, dünyanın en büyük spor organizasyonu olan olimpiyatlar hakkında bilgi sahibi oluyor. Sportif başarılarının arttığını gözlemliyoruz. Hareketlenme ve dengeli beslenme konularında öğrendikleri bilgilerini ailelerine de aktaran çocuklar, profesyonel sporculuğu da bir meslek olarak görmeye başladılar” şeklinde konuştu.
  Seminer bitiminde Milli Tekvandocu Tanrıkulu, çocuklara çeşitli tekvando hareketlerini gösterdi.
  Seminere, Kaymakamlık Cheetos Gelişim merkezi öğrencileri yanı sıra Galatasaray Futbol Okulu ve Nusaybin Demirspor sporcuları da katıldı. / Arif Altunkaynak - Nusaybinim.com


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Bu Sayfayı Paylaş