Teknolojinin Önemi ve Hayatımızdaki Yeri Hakkında Bilgi

'Bilim & Teknoloji' forumunda Mavi_inci tarafından 22 Nisan 2011 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Teknolojinin Önemi ve Hayatımızdaki Yeri Hakkında Bilgi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Teknolojinin Önemi ve Hayatımızdaki Yeri Hakkında Bilgi
  Teknolojinin Önemi ve Hayatımızdaki Yeri


  bilimsel ve diğer sistematik bilgilerin pratik alanlarda sistemli bir şekilde uygulanmasıdır. Diğer bir deyişle; İnsan hayatını kolaylaştıran her türlü araç ve gereçtir. teknoloji, araştırmalar ve kuramsal açıklamalar ile uygulayıcılar tarafından karşılaşılan sorunlar arasında bir köprü kurar.

  Komün halinde yaşayan ilk insanlar hep birlikte avlanır, hep birlikte oturur yerlermiş sonra tarımı keşfetmişler, tarım için gerekli aleti edevati keşfetmişler bölünmeler başlamış sona telefon cep telefonu insanları gitgide bireyciliğe itmiş kısaca insanlar hayatları zorken birbirlerine destek olurlar.Teknoloji böyle doğmuş ve hala büyük bir hızla devam ediyor.


  Günümüzde, siyasi, Ekonomik ve Toplumsal etkileri açısından sanayi devrimi ile eş tutulan ve kimilerince yeni bir sanayi devrimi, kimilerince de yeni bir çağa geçiş süreci olarak nitelenen bir olguya tanık olmaktayız. Bu olgu daha ziyade iş süreci ve üretim sistemlerinin dayandığı teknoloji tabanındaki köklü değişimle ayırt ediliyor. Bu değişime paralel olarak üretimin teknoloji içeriği de giderek artıyor. Teknoloji, kas gücünü tamamen, beyin gücünü de kısmen ikame eden, diğer üretim faktörlerini ö nemli ölçüde değişime uğratan bir konuma gelmiştir. Bundan dol ayı üretim faktörleri arasındaki nispi önemi de giderek artmaktadır.

  Herkesçe bilinen bir gerçek sudur ki çağ ilerlediği sürece teknolojinin yaşamımızdaki yeri büyüyor ve teknoloji bizle daha fazla birlikte oluyor. Bu da hem bizim hayatımızı kolaylaştırıyor hem de bizi de bu teknolojik aletlerle birlikte pratik zek Aya sahip birer birey yapıyor. Yalnız unutmamak gerekir ki teknoloji bir araçtır. Kendi başına bir mantığı yoktur, onu kullanan kişilerin amaçlarına hizmet eder. Bir buldozerle maden de aranabilir, bir ev de yıkılabilir.

  Alıntı
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Teknolojinin Önemi Hayatımızdaki Forum Tarih
Fen ve Teknolojinin Hayatımızdaki Önemi nedir Konu Dışı Başlıklar 11 Mayıs 2011
Fen ve Teknolojinin Hayatımızdaki Önemi Diğer Mesleki Bilgiler 17 Aralık 2009
Teknolojinin Önemi ve Teknolojinin Gelişimi Hakkında Bilgi Bilim & Teknoloji 19 Mart 2011
Bilim ve Teknolojinin İnsan Hayatındaki Yeri ve Önemi Bilim & Teknoloji 23 Haziran 2009
Teknolojinin esiri olmak konulu kompozisyon örneği Bilim & Teknoloji 20 Ekim 2016

Bu Sayfayı Paylaş