Tek tip kadınlar tarih oldu

'Populer markalar & Moda' forumunda Mavi_Sema tarafından 17 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Tek tip kadınlar tarih oldu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Tek tip kadınlar tarih oldu
  [​IMG]

  Bu kış nelerin moda olacağını biliyoruz. Çoğumuz dolapları çoktan en moda parçalarla doldurdu bile. Peki kullanacağımız renklerin kaynağı ne? Tekrar eskiye dönüş mü var? Sanata ve masallara kıyafetlerimizde yer veriyor muyuz?

  İşte bu kışın gelecek, geçmiş, masal ve sanatla harmanlanmış felsefesi...

  KADIN DESTANI: Modern Hint örgüleri, grafik mutasyon, gölgeli takımyıldızlar, kavimsel etkileri kapsayan bir metamorfoz. Etnik, grafik, el yapımı ve yeni bir piksel atmosferine dönüştürülmüş. Fare grisi, mor, parlak pembe, leylak, orman yeşili, safran, toz renk tonları. Yün, jakar, pamuk, viskoz, organze iplikler, buklet örgüler.

  GELECEKSİZ MODACILIK: Güçlü ve kabarık bir etek ve keskin bir elmas silueti. Büyük elmas taşların deri ve kumaşla birleşimi. Siyah patlama yaşıyor ve kömür karası, kırık siyah, mat siyah, parlak siyah bir palette ortaya çıkarak ışığı yakalıyor ve koyu kırmızı bir rujla açığa çıkıyor. Basit siyah bir elbise, dar hacimler, mikro tasarımlı ceketler. Maksi ve mini, boru pantolonlar, kısa ve uzunun çelişkisi.

  EKOLOJİK: Ekoloji yeni bir din haline geldi. Kalın örgüler, ham ipek, müslin, ipek krep ve flanel. Hacimler ve kalıplar tanrısal heykeller gibi. Deriler ham, iş önlükleri modern. Pembe granit, antrasit taşlar, yıkanmış giysiler.

  SANATSAL: Baharatlı bir turuncu ve beyaz. Ve kırmızı yönetici çizgi rolünü üstlenerek puslu parlak pembeyi güçlendiriyor, sert siyah akımlar, acı yeşil, şeker renkleri, koyu kahve, kobalt ve bejle zıtlık
  oluşturuyor. Japon taş baskıları, dekoratif elbiseler. Ayrıntılar origamiden esinlenmiş, tek renkler ve oyma baskı stili desenler var. Koza siluetleri, pilili şişkin kesimler, kimono elbiseler, pijama giysiler.

  HAYATIN İÇİNDEKİ PERİ MASALI: Bu sezon aşk arayışı yeni bir romantizme doğru yönlendiriliyor. Çırpılmış kremada yumuşak kıvrımların arayışı ve arzusu. Şık, kayıtsız bir duruşla rahatlamış siluetler. Kaynatılmış yün kumaşlar modern bir bağbozumu atmosferi yaratıyor. Kaşmirler yastık gibi görünüyorlar, jarseler çekici baskılarla süslenmiş ve gururlu taftalar yaklaşık yüzde 50’yle muhalefete geçmiş. Pijama giysi fikri bırakılmamış ve kendinizi sanki bütün gün ev kıyafetlerinizle oturmuş, bademlerle süslü zencefilli çörek, pamuk şekeri ve karamela yiyormuş gibi hissediyorsunuz.

  GEZEGENDEN KAÇIŞ: Renkler şaşırtıcı: Bulut grisi, sakız beyazı, gündoğumu sarısı, ışıklı beyaz, mor ötesi. Milano’daki kabarcık etkisi grafik baskılarda bir araya geliyor. Göktaşlarına, gökyüzüne ve yıldızlara dokunmaktan hoşlanan Barbarella tarzı bir kadın. Japon polyesterleri. Origamik pililer. Bilimkurgu ruhu. Geleneksel bilim modernlikle buluşuyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - kadınlar tarih oldu Forum Tarih
Türk tarihi boyunca kadınların toplumdaki konumu nedir? Sorular ve Cevaplar 5 Mart 2014
8 Mart Dünya Kadınlar Gününün Tarihçesi Özel Gün ve Geceler 6 Mart 2012
Kadınlar Gününün Tarihçesi Özel Gün ve Geceler 4 Mart 2012
Türkiye'de 8 Mart Kadınlar Gününün Tarihçesi Tarihi Bilgiler 22 Aralık 2011
Türkiye Tarihine Yön Veren Kadınlar Hakkında Bilgi Tarihi Bilgiler 22 Aralık 2011

Bu Sayfayı Paylaş