TEI 300 milyon dolara çıktı uçak motoruna odaklandı

'Ekonomi Ve Borsa' forumunda Dine tarafından 30 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  TEI 300 milyon dolara çıktı uçak motoruna odaklandı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  TEI’nin cirosunun 5 yılda 105 milyon dolardan 300 milyon dolara çıktığını söyleyen Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, ihracatının 85 milyon dolardan 160-170 milyon dolara, istihdam kapasitesinin de 1000 personele ulaştığını bildirdi.
  [​IMG]

  Gönül, Tusaş Motor Sanayii A.Ş.-TEI ile General Electric arasındaki ortaklık anlaşmasının yenilenmesi nedeniyle düzenlenen imza töreninde yaptığı konuşmada, bu durumun Türk havacılık ve savunma sanayi adına gelinen noktanın bir işareti olduğunu söyledi.
  Gönül, 25 yıl önce F-16 uçaklarının F-110 motorlarına için bir proje şirketi niteliğinde kurulan TEI’nin, bugün dünyanın önde gelen üreticileriyle rekabet eden bir şirket konumuna geldiğini belirterek şöyle konuştu: “Uçak ve helikopter motorlarına yönelik askeri ve ticari alanda General Electric ile yürütülen ortaklık TEI’nin ulusal ve uluslararası projelerde kendisini kanıtlamasına katkıda bulundu. Bu ortaklığın uzatılması ise uçak motorları konusunda geleceğe yönelik hedefler açısından son derece mühimdir. Havacılık sanayi doğası gereği yüksek teknoloji ve sıfır hatayla çalışma gerektiren zor bir alandır. Dünyada bu alandaki tüm firmalar rekabetçi bir ortam içinde uluslararası kabul görmüş standartlarda ve yüksek kalitede mal üretiyor.”

  Hürriyet
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - milyon dolara çıktı Forum Tarih
Milyon Dolara Evlilik Kitap Özeti - Teresa Southwick Kitap Özetleri & E-Kitaplar 7 Ağustos 2010
10 milyon dolara animasyon Köşe Yazıları 13 Şubat 2010
Petrobas, Karadeniz’de günde 1 milyon dolara petrol aramaya başlıyor Ekonomi Ve Borsa 16 Aralık 2009
1 Milyon Dolara Batmobil (Resimli) Motorlu Araçlar Dünyası 5 Ekim 2009
2009 adet Tavuskuşu Tüyünden Dikilmiş ve 1.5 Milyon Dolara Gelinlik Populer markalar & Moda 2 Mayıs 2009

Bu Sayfayı Paylaş