Ted Eskişehir Koleji Özel Anaokulu Tepebaşı Eskişehir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 19 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Ted Eskişehir Koleji Özel Anaokulu Tepebaşı Eskişehir konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ted Eskişehir Koleji Özel Anaokulu Hakkında - Ted Eskişehir Koleji Özel Anaokulu Tanıtım - Ted Eskişehir Koleji Özel Anaokulu Resimleri - Ted Eskişehir Koleji Özel Anaokulu İletişim  [​IMG]

  Ted Eskişehir Koleji Özel Anaokulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

  TED Eskişehir Koleji, ülkemizdeki 22. TED okuludur. SÜREL ailesinin 60 yıllık iş deneyimini, eğitim alanında TED ailesinin deneyimleriyle birleştirerek Eskişehire sundukları hizmetin temelleri, 2008 yılında atılmıştır.

  TED Eskişehir Koleji Yerleşkesi, 1252 öğrenci kapasiteli entegre bir yerleşkedir. 50.000 metrekarelik arazi üzerinde tasarlanan yerleşke projesinde; anaokulu, ilköğretim, lise, sosyal tesis binaları, tiyatro ve konferans salonu, kütüphane, multimedya-öğrenim merkezi, gözlemevi, tribünlü yarı olimpik yüzme havuzu, tribünlü spor salonu, bale stüdyoları, her kademe için ayrı tören alanları, bahçede oyun sahaları ve açık amfi tiyatro, tenis kortu, açık basketbol sahaları, binicilik için ayrılmış alan ve bir saat kulesi bulunmaktadır.

  Yerleşkenin çevresinde yeşil bir kuşak oluşturulmuş yapılar ve oyun alanları anayoldan izole edilmiştir.

  Yerleşkede Anaokulu sınıf derslikleri 20, ilköğretim ve lise sınıf derslikleri ise 24 kişilik olarak tasarlanmış ve yerleştirilmiştir.

  Türk Eğitim Derneği (TED), Mustafa Kemal Atatürk'ün istek ve yüreklendirmesi ile Atatürk devrimlerinin yurt genelinde yaygınlaştırılması ve ileri medeniyet düzeyine ulaşılması hedefleri doğrultusunda çalışmalarda bulunmak üzere, 1928 yılında Türk Maarif Cemiyeti adı altında kurulmuştur. Aradan geçen 80 yılda Türkiye çapında 21 TED Okulu kuruldu.

  TED Eskişehir Koleji ise Sürel Eğitim Hizmetleri A.Ş. çatısı altında 80 yıllık TED geleneği ile kurulan 22. okul oldu. TED Genel Merkezi’ nin rehberliği ve denetimi altında öğretmen ve idareci kadrosunu oluşturdu. Tüm TED okullarında olduğu gibi, TED Eskişehir Koleji’ nin eğitim kadrosu kalabalık bir başvuru gurubunun arasından seçildi. TED Eskişehir Koleji, 8 Eylül 2008 Pazartesi günü anaokulunda 5 ve 6 yaş grubu ile ilköğretimde ise ilk yedi sınıfta 2008-2009 eğitim-öğrenim yılına başladı.

  İkinci yılına giren TED Eskişehir Koleji Özel İlköğretim Okulu 2009-2010 eğitim-öğretim yılı sonunda ilk mezunlarını verecektir. 2010-2011 eğitim-öğretim yılında ise TED Eskişehir Koleji Özel Lisesi eğitime başlayacaktır.

  Vizyonumuz
  Atatürk ilke ve inkılâplarını özümsemiş, ülkemizin dünya lideri olmasına katkıda bulunan, tüm öğrencilerini akademik ve sosyal yönden ulusal ve uluslar arası toplumların her zaman en önde gelen bireyleri olarak yetiştirmek ve tüm dünyada örnek alınacak bir eğitim kurumu olarak, TED Eskişehir Koleji'nde eğitim görmeyi herkes için ayrıcalığa dönüştüren, mutlu, kendine güvenen, laik, toplumsal değerleri, aile, iş dünyası ile bütünleştirmiş, sürdürülebilir kalkınma, çevre bilinci oluşmuş ve sorgulayarak öğrenen, okulu gerçek bir yaşam alanı olarak gören, bireyler yetiştirmektir.

  Misyonumuz
  Türk eğitim sisteminin iyi insan, iyi vatandaş yetiştirmekte örnek ve öncü kuruluşlarından olan Türk Eğitim Derneği’nin eğitimde başarı geleneğini sürdürerek, geleceğin lider kadrolarını, iş insanlarını ve çeşitli meslek alanlarında, sanat ve sporda model olacak önemli bireyler yetiştirmektir.


  Eğitim Politikamız  Eğitim Programımız
  TED Eskişehir Koleji Özel Anaokulu eğitim programı, 20 TED okulunca eş zamanlı olarak uygulanmaktadır. Türk Eğitim Derneği Genel Merkezi’nce belirlenen aylık temalar aracılığı ile MEB’in belirlemiş olduğu amaç ve kazanımlar, çocuklarımızın seviyelerine göre programa dahil edilerek, aylık etkinlik programı oluşturulur. Bu programa okul-aile iş birliği amacıyla aile katılımları; belirli günler ve haftalar; temalarla belirli gün ve haftalara bağlı alan gezileri eklenir.
  Her ay temaya bağlı bir proje konusu belirlenir. Ayın son Perşembe günü proje sergisi ve proje partisi veli katılımı ile gerçekleştirilir.

  Erken Çocuklukta Farklılıklara Saygı Eğitimi
  Birbirinden farklı özelliklere sahip insan ve grupların bir arada, uyum içinde yaşayabilmesi için farklılıklara saygı göstermenin öğrenilmesi amacıyla bu eğitim okulumuzda uygulanmaktadır. Engelli hakları, farklı ırktan insanlarla iletişim, farklı bireysel özelliklere ait insanlara saygı gösterebilme vb. kavramları beceri haline dönüştürmek için tasarlanan etkinlikler, yıllık plana yayılmış bir şekilde uygulanmaktadır. Örneğin körebe oyunu bir görme engellinin, elleri kullanmadan ağızla kalem tutarak resim yapma eksik uzuvlu insanlar açısından bakabilmeyi kazandırmak amacıyla uygulanan etkinliklerdendir.

  Değerler Eğitimi
  İnsan davranışlarının temelini oluşturan ve hayatına yön veren saygı, mutluluk, işbirliği, sorumluluk, sabır, dürüstlük vb. değerlerin 0-6 yaşta kazanılması, çocuklarımızın düzgün bir ahlak gelişimi ile geleceğe adım atmaları için çok önemlidir. Bu bilinçle okulumuzda, sene içine yayılmış bir şekilde değerler eğitimi programı uygulanmaktadır. Bu program ile çocuklara kuralları öğrenme, başkalarının da hakları olduğunu anlama, paylaşma, bekleme, başkalarının eşyalarına özen gösterme, yetişkini dinleme, nezaket gibi sosyal becerilerin de kazandırılması amaçlanmaktadır.

  Ted Eskişehir Koleji Özel Anaokulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

  Okulun Bulunduğu İlçe: TEPEBAŞI
  Okulun Telefonu: 2224332214
  Okulun Faksı: 2224332002
  Okulun Adresi: Yukarı Söğütönü Mah. Söğüt ve Uludere Yolu. No:564 ESKİŞEHİR
  Okulun Web Adresi:
  http://www.tedeskisehir.k12.tr
  Okulun E-Posta Adresi: tedeskisehir@tedeskisehir.k12.tr
  Okulun Müdürü: İSMAİL SAMUR MD.V
  Okulun Öğretmen Sayısı: 2
  Okulun Öğrenci Sayısı: 22
  Okulun Derslik Sayısı: 5
  Okulun Ulaşım Bilgileri: Keskin Köyü Yolu. 4. Km
  Okulun Lojman Durumu: Yok


  Ted Eskişehir Koleji Özel Anaokulu Resimleri :

  [​IMG]

  Kaynak : webrehberi.biz - anaokulum.org - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

  Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Eskişehir Koleji Özel Forum Tarih
2017 Eskişehir nüfusu Eskişehir Tanıtımı 31 Ocak 2017
2016 Eskişehir nüfusu kaçtır? Eskişehir Tanıtımı 28 Ocak 2016
2014 Eskişehir Nüfusu Eskişehir Tanıtımı 30 Ocak 2014
2013 Eskişehir Nüfusu Kaçtır? Eskişehir Tanıtımı 29 Ocak 2013
Eskişehirde Bulunan Yüzme Havuzları Eskişehir Tanıtımı 12 Ağustos 2012

Bu Sayfayı Paylaş