TBMM'de Rize'yi Ayşegül Temsil Edecek

'Eğitim Haberleri' forumunda Dine tarafından 11 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  TBMM'de Rize'yi Ayşegül Temsil Edecek konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Milli Eğitim Bakanlığı'nın 'Demokrasi ve Okul Meclisleri Projesi' Kapsamında, Rize'nin Ardeşen İlçesinde Öğrenciler, Kendilerini TBMM'de Temsil Edecek Öğrenciyi Seçti.

  [​IMG]

  Öğrenci meclisinin katıldığı oylamada 37 kişiden 14 oy alan Alparslan İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi Ayşegül Yazıcı, Rize Öğrenci Meclisi Başkanı oldu. Yazıcı, bu yıl 90. yılı kutlanacak olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda TBMM'de Rize'yi temsil edecek.

  Cumhuriyet'in demokrasi ile güçlendirilmesi, öğrencilere yerleşik bir demokrasi bilincinin oluşturulması, hoşgörü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi, kendi kültürünü özümsemiş, milli ve manevi değerlere bağlı, evrensel değerleri benimseyen nesillerin yetiştirilmesi öğrencilerin seçme seçilme ve oy kullanma kültürünün oluşması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi çerçevesinde bu yıl her ilden bir öğrenci TBMM'de bulunacak. Bu doğrultuda Rize'de yapılan il öğrenci meclisi başkanlık seçiminde Ayşegül Yazıcı, 7 adayın katıldığı seçimde başkan seçildi.

  90. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda TBMM'de Rize'yi temsil edecek olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu ifade eden Yazıcı, seçimde kendisini destekleyen tüm öğrenci arkadaşlarına teşekkür etti.

  Ardeşen Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Ermiş ise Ayşegül Yazıcı'nın il ve ilçesini en güzel şekilde temsil edeceğine inandığını kaydetti. Ermiş, "Demokrasi insanlar için vazgeçilmez bir nimettir. Demokrasinin öneminin ve güzelliğinin ilköğretim sıralarında yaşatılması, ülkemizin geleceği açısından da olumlu sonuçlar doğuracaktır." İfadelerini kullandı.

  Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi, öğrencilerin katılımcı olma, iletişim kurabilme, demokratik liderliği benimseyebilmeleri amaçlanıyor. Bunun yanında da öğrenciler hem okullarında hem de ilçelerinde olan sorunları ve bu sorunların çözümü konusunda düşüncelerini ortaya koyuyorlar. Bu da öğrencilerin sosyalleşmesini sağlıyor.

  (CİHAN)
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - TBMM'de Rize'yi Ayşegül Forum Tarih
Milletvekilleri Tbmm'de Nasıl Göreve Başlarlar Seviyeli-Ciddi Konular 15 Haziran 2011
İstiklal Marşımızın Tbmm'de Kabul Edilişi Seviyeli-Ciddi Konular 10 Haziran 2011
TBMM'de Kürtçe Konuştu Ortalık Karıştı Yurt İçi Haberler 24 Şubat 2009
Rize'yi Mardin'e bağlayacak büyük proje Yurt İçi Haberler 27 Temmuz 2010

Bu Sayfayı Paylaş