Tayvanlı Bakan'a Zehirli Melamin Dayağı

'Yurt Dışı Haberler' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 4 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Tayvanlı Bakan'a Zehirli Melamin Dayağı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Çin üretimi Nestle mamüllerinin bazılarında zehirli madde bulunduğunu açıklayan Tayvan Sağlık Bakanı Yeh Çin Çuan, duruma öfkelenen muhalif vekiller tarafından dövülerek hastanelik edildi. Çin’de zehirli melamin maddesinin süt tozuna karışmasıyla patlak veren sağlık skandalının diğer ülkelere de sıçramasının ardından, halk sağlığı uzmanı Yeh, mecliste yaptığı açıklamada Çin üretimi 6 Nestle mamülünde az miktarda zehirli madde bulunduğunun ortaya çıktığını bildirince, muhalefet vekillerinin oturduğu sıralar karıştı. Bir anda çıkışı tutan vekiller, aralarına aldıkları Bakan Yeh’i dövmeye başladı. Yüzünde morluklar oluşan ve çarpıntıdan şikayet eden Bakan hastaneye kaldırılırken, sık sık şiddetin yaşandığı Tayvan meclisi, daha sonra oturuma devam etti.

  İktidar partisi, olaydan sorumlu tuttuğu muhalif Demokratik Gelişim Partisi’ni yayınladığı bildiriyle sert biçimde kınadı.
  Rusya’da da çıktı Çin’de skandala yol açan bebek mamasının yanı sıra süt ve süt ürünlerine de eklendiği belirlenen melamin, bu kez Rusya, Vietnam ve Filipinler’deki Çin ürünlerinde saptandı. Rus haber ajansı ITAR-Tass, Çin sınırındaki Habarovski’de Çin’de üretilen yaklaşık iki ton süt tozunda melamin olduğunun sanıldığını bildirdi. Çin’de, zehirli madde bulunan sütler, 4 bebeğin ölümüne, 54 bin kadar çocuğun hastalanmasına neden olmuştu.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Tayvanlı Bakan'a Zehirli Forum Tarih
Bahçeli'den Başbakan'a yanıt Yurt İçi Haberler 21 Mart 2009
Başbakan'a suç duyurusu Yurt İçi Haberler 12 Mart 2009

Bu Sayfayı Paylaş