Tavşanlar hakkında Bilgiler, Tavşan resimleri, Tavşanların Çiftleşmesi,Tavşan Üretimi

'Diğer Hayvanlar' forumunda Mavi_Sema tarafından 15 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Tavşanlar hakkında Bilgiler, Tavşan resimleri, Tavşanların Çiftleşmesi,Tavşan Üretimi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bu konumuzda dünyamızda, sevdiğimiz canlılar içerisinde en sevilen hayvan olan tavşanlar hakkında bilgiler, tavşanların en güzel resimleri, harika tavşanların fotoğrafları, tavşan türleri, tavşanların çiftleşmeleri, tavşanların üremeleri, tavşanların üretim bilgileri bulunmaktadır. Sizinde güzel tavşan resimleriniz, tavşan fotoğraflarınız, tavşanlar hakkında bilgileriniz varsa bizlerle paylaşabilirsiniz.


  Tavşan

  Tavşan, tavşangiller (Leporidae) familyasını oluşturan memeli türlerin ortak adı. Doğurarak çoğalırlar. Yavru bakımları çok azdır. 7 gün baktıktan sonra yavru tavşanı bırakır.

  [​IMG]

  Tavşangiller familyası yaklaşık elli türü içine alır. Kuyrukları uzun kıllarla örtülüdür. Kulaklar ve arka bacaklar uzamıştır. Bir kısmı toprak altında oyuklarda yaşar. Familya üyelerine tavşan veya ada tavşanı adı verilir. Tavşangiller, Ochotonidae familyasını oluşturan pikalardan tüylü küçük kuyrukları, uzun kulakları ve arka ayakları ile ayrılır.

  [​IMG]

  Lepus harici cinslerin tüm üyeleri genel olarak ada tavşanı olarak adlandırılır. Ada tavşanları başka hayvanların yuvalarında veya kendi kazdıkları yuvalarda barınırken, tavşanlar uzun ot ve çalıklarda yaşar.Tavşanlar arasında en çarpıcı özelliklere sahip olan beyaz tüylü sera tavşanı 21. yüzyıla damgasını vurmuştur.

  [​IMG]

  Tavşan yakalanması kolay bir hayvandır. Hızlı koşmasına rağmen zayıf noktası vardır. Gözüne kuvvetli bir ışık tutulduğunda tavşan yerinden oynayamaz. Bu yüzden avcılar silah kullanmak yerine daha insancıl yöntemleri kullanmaya başlamışlardır.

  [​IMG]

  Ayrıca, bazı türlerin kulakları oldukça iyi duymaktadır. Her türlü sese şaşkınlıkla tepki vermektedirler. Bu yüzden kendi türünden ya da başka canlıların yaklaşması durumunda yabanî tavşanlar irkilirler.
  Okyanusya hariç tüm dünyada yerlidir. Okyanusya'ya gelişleri yerli memeliler için büyük bir tehdit oluşturur.

  (Vikipedia)
   

 2. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Bayağı tavşan (Lepus europaeus) hakkında Bilgiler, Bayağı tavşan resimleri
  Bayağı tavşan (Lepus europaeus), tavşangiller (Leporidae) familyasından boyu 70 cm'ye varabilen ve kısa mesafede çok hızlı koşabilen bir tavşan türü.

  [​IMG]

  Bayağı Tavşan Özellikleri

  Ağırlığı 2-7 kg. arasında değişir. 10 cm. kadar bir kuyruğu olur. Türkiye’deki bayağı tavşanlar, Avrupa’dakilerden biraz daha küçüktür. Kulakları çoğu kez arka ayakları kadar, bazen daha uzundur. Kulaklarını etrafa çevirebilirler. Yılda iki kez kıl değiştirirler. Yazın kahverengi ya da kahverengimsi gri, kışın daha açık ya da beyaz olurlar. Ortalama ömürleri 10-12 yıl kadardır. Tavşanların gözüne ışık tutulduğu zaman hiçbir yana kımıldayamaz.


  [​IMG]

  Bayağı Tavşan Yaşam alanı
  Otluk, ormanlık ve açık arazilik yerlerde, bataklık çevrelerinde ve 1500 m.’ye kadar dağlarda yaşarlar. Küçük toprak oyukları ve çalıların altına yerleşirler.

  [​IMG]

  Bayağı Tavşan Dağılımı
  Orta ve (İber Yarımadası hariç) Güney Avrupa’dan, Çin’e kadar görülebilen bayağı tavşan, Türkiye’nin her bölgesinde boldur.

  Bayağı Tavşan Yaşam şekli
  Ancak kısa aralıklarla (ve gözleri açık olarak) uyurlar. Genelde yalnız yaşamakla birlikte hem cinslerine karşı hoşgörülü davranırlar. Sürekli kullandıkları patikaları yanak ve anal bölgelerindeki salgı bezlerini kullanarak işaretlerler.

  Bayağı Tavşan Beslenme

  Yazın yeşil bitkiler, mantarlar, meyveler, kışın ağaç kabukları ve kuru bitkileri yerler.En sevdikleri sebze ise havuçtur.Ve genelde havuç yerler.

  Tavşanların Çiftleşmesi - Tavşanların Üremesi

  [​IMG]

  Hamilelik süreleri 40 gündür. Yılda en az 2-3 en fazla 5-6 defa dogururlar. İlk dogruşların da 1 ayda doğranlarda vardır. Yavru dogduktan sonra ilk 1 hafta insan eliyle ellenirse annesi kıskanır ve öldürür 1 haftayı tamamlayan yavrular ele alınabilir. Tavşanlar genellikle ot yer ama ağaç yaprakları ağaç kabuğuda yerler. Ayrıca yerlerinin sıcak olması, temiz olması, yaşadıkları alanın büyük olması, yiyeceğin bol olması gibi etmenler sağlıklarında ve doğurğanlıklarında etkili olur.

  [​IMG]

  Yavru sayıları doğum yıllarına paralel artış gösterir. Yavrular gözleri kapalı ve tüysüz doğarlar. 4.günde tüylenmeye başlarlar. 1.haftası doldurduğunda gözleri açılmaya başlar ve gözlerinin tamanen açılması 12.gününü bulur. Yuvadan dışarıya çıkmaya 3.haftadan sonra başlarlar. Anne yavrularını göz önünde emzirmemeye dikkat eder. Doğumdan önce birkez daha çiftleşen dişilerde, üst üste gebelik görülür. Erkekler, dişiler için kavga ederler.

  Korunma durumu
  Yaban tavşanları, postları ve etleri için avlanırlar. Türkiye’de avı sezonluk olarak serbesttir. Kırmızı listede soyları tehlikede olmayan hayvanlar statüsündedir. Ancak sayıları azalmaktadır.
   

 3. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Angora tavşanı hakkında bilgiler, Angora tavşanı üretimi

  Ankara tavşanı, diğer adıyla Angora tavşanı uzun ve yumuşak tüyleriyle tanınır. Ankara keçisi ve kedisi gibi safkan tavşanlar, Ankara ilinden tüm Dünya'ya yayılmışlardır. 1700'lü yıllarda Avrupa'da Fransız yüksek tabakasının rağbet ettiği en popüler evcil hayvan olmuşlardır. 1900'lü yılların başında ise Amerika'da tanınmaya başlanmışlardır. Birçok varyetesi türetilmiştir. Fransız, Alman, Dev, İngiliz, Satin, Çin, İsveç, Finli türleri gibi. Yalnız yerel Amerikan tavşan besleyicileri klubünün (ARBA) kategorize ettiği İngiliz, Fransız, Dev ve Satin türleridir. Türkiye'de tüylerinin tekstil endüstrisinde hammadde olarak değerli olmasından ötürü besiciliği yapılmaktadır. Sıcak tutması açısından koyun yününden iki kat daha verimlidir. Lakin beslenmesi özellikle kırpılacak uzunluğa gelene kadar tüylerinin korunması zor, özel beslenme alanına ihtiyaç duyduğundan pek yaygınlaşamamıştır.

  [​IMG]

  Türkiyemizde bir ara Angor tavşanı ile ilgili girişimlerde bulunulmuş ama şu an ne durumda bilinmiyor. 2002 yılında yayınlanan bir haber aşağıda okuyabilirsiniz.

  [​IMG]

  Üreticinin Ümidi, Angora Tavşanı
  Kürkünün yanısıra eti ve gübresi de gelir getiren Angora tavşanları Diyarbakır'da da üretiliyor. Tavşanlar hakkında internetten bilgi toplayıp işe başlayan üretici Murat Selçuk, tavşan yünü ihracatı yapmayı hedefliyor.


  BİA (Diyarbakır) - Kürkünün yanısıra eti, derisi ve gübresiyle ilgi gören Angora tavşanı, Diyarbakır'daki Angora Tavşanı Üretim Çiftliği'nde de üretiliyor.

  [​IMG]

  Çarıklı Beldesi'ndeki çiftlik, 9 aydan bu yana tavşan üretimi yapıyor. 30 tavşanla kurulan çiftlik, 2 bin kapasiteli ve şu anda 800 tavşanı bulunuyor.
  Dört ortağın girişimiyle kurulan çiftliği, Olağanüstü Hal (OHAL) Bölge Valiliği, Diyarbakır Tarım İl Müdürlüğü ve Çarıklı Belediyesi de destekliyor.
  Angora Tavşanı Üretim Çiftliği'nin kurucularından Murat Selçuk, "internet üzerinden tavşanlar hakkında bilgi alarak işe başladıklarını" belirtirken başlangıçta sıkıntı çektiklerini de anlatıyor.
  Hedef bir yılda 10 ton yün
  30 tane tavşanla üretime başladıklarını ve çiftliklerindeki tavşan sayısının 800'e yükseldiğini söyleyen Selçuk, 2002 yılının sonuna dek 3 bin Angora tavşanı üretmeyi hedeflediklerini belirtti.
  Selçuk, çiftlikleri ve tavşan üreticiliği hakkında şu bilgileri verdi:
  * 30 tavşanla işe başladık. Bugün çiftliğimizdeki tavşan sayısı 800, 2002 yılı sonuna dek bu sayının 3 bin'e yükselmesini hedefliyoruz.
  * Hedefimiz, 2003 yılında 10 ton yün elde etmek ve buna bağlı olarak kuracağımız entegre tesislerde tavşan eti, gübresi ve derisi pazarlamak.
  16 tavşana 20 milyar sermaye
  * 2 aylık tavşanların tanesini 60 dolardan satılıyor.
  * 1 bakıcı 500 tavşana bakabiliyor. 16 tavşanla kurulan bir çiftliğe 20 milyar sermaye gerekiyor. İkinci yılda o para kendini amorti ediyor.
  * 16 tavşanla kurulan bir çiftliğin en büyük masrafı kafes. Bir kafes 17 milyon liraya mal oluyor. 16 tavşanın anne karnından 2.5 aylık olana kadarki yem gideri ise 50 milyon lira
  * Angora tavşanları 12 tüy rengine sahip ama beyaz rengi daha çok tercih ediliyor.
  Tavşan yünü üretiminde Çin birinci
  * 1723 yılında Anadolu'dan Fransa Kralı'na hediye olarak götürülen Angora Tavşanı, Fransa'da yetiştirilmeye başlandı.
  * Tavşan yünü üretiminde, 6 ile 9 bin ton yün ile Çin birinci sırada yer alıyor. Diğer ülkelerde ise Şili'de 550, Macaristan'da 180, Hindistan'da 100, Arjantin'de 300, Fransa'da 210, Çek ve Slovak Cumhuriyet'lerin de 60, Almanya'da 20 ton yıllık yün üretimi yapılıyor.

  Çarıklı Beldesi'nin yanı sıra Çermik ilçesi ve 500 Evler semtinde de Angora Tavşan Üretim Çiftliği bulunuyor.


  Dicle Haber Ajansı
  18.06.2002 Elif SONZAMANCI
   

 4. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Angora tavşanı hakkında bilgiler, Angora tavşanı üretimi, Angora tavşanı resimleri
  ANGORA TAVŞANI ÜRETME TESİSİ
  BAŞHÜYÜK

  Angora Tavşanı (asıl adıyla ANKARA tavşanı) yünü çok değerli ve kalitelidir. Bu yüzden Angora Tavşanı yetiştiriliciği günümüzün gözde işlerinden biri haline gelmiştir. Angora Tavşanının anavatanı Ankara’dır. Ancak ne yazık ki anaç diye nitelendirdiğimiz damızlık tavşanları Fransa’dan almak zorunda kaldık.

  Ama inanıyorum ki ANAGORA Tavşanı tekrar ülkemizde yaygınlaşacak ve dünyada Angora üretimi konusunda pazar lideri olan Çin ve Fransa’dan çok daha ileri konumlara gelecek. Çünkü bu tavşanın anavatanı Türkiye bu çok büyük bir avantaj.

  NEDEN ANGORA TAVŞANI?

  [​IMG]

  1-YÜN
  Angora Tavşanı üreticiliği son birkaç yıldır ülkemizde de oldukça yalgınlaşmaya başladı. Bu artışın en önemli faktörü Angora Tavşanı üreticiliğinin çok karlı bir iş olması. Angora yünü kalitesine ve uzunluğuna göre 15 dolarla 60 dolar arasında fiyatlardan satılmaktadır. Bu noktada aklınıza gelebilecek en muhtemel soru: “ Bu yünü alan kim?” olacak. Türkiye ortalama yıllık 30.000.ton angora yünü ithal ediyor. Angora yünü tekstil alanında çok aranan bir üründür. Diğer yünlere nazaran angora yünü çok farklı özelliklere sahiptir. Aynı zamanda fiyat açısından çok daha pahalıdır. Bu özelliği Angora yünü üreticisine çok yüksek karlılık sağlar. Angora yünü tekstil sektöründe özellikle kazak, eldiven,atkı vb ürünlerde saygın markaların tercih ettiği çok kaliteli bir hammaddedir. Angora Tavşanı üreticiliği henüz Türkiye’ de tek bir tekstil fabrikasının ihtiyacını karşılayacak kadar bile yaygınlaşamamıştır. Bu özellik üretici açısından ÇOK BÜYÜK bir avantajdır. Bir adet Angora Tavşanı yılda ortalama 800gr.’la 1200 gr. arsında yün üretir. Üreticiye ortalama yıllık 60 dolar getirisi vardır. Tabi ki tüm hayvan üreticiliklerinde olduğu gibi ANGORA Tavşanının da beslenme, barınma, işçilik gibi giderleri vardır. Bu saydığımız tüm masraflar ANGORA Tavşanın da yıllık s a d e c e 15 milyon Tl.dir. Aynı zamanda angora tavşanı diğer çiftlik hayvanlarına nazaran çok çabuk ürer. Yılda yaklaşık 6-9 kere yavrular ve her doğumunda 3 – 14 arasında yavru dünyaya getirir. Buda işletmenin kısa sürede büyümesine önemli katkı sağlar.

  2- TAVŞAN ETİ.
  Yetişkin bir Angora Tavşanı yaklaşık 5 kg ağırlığa sahiptir. Angora Tavşanı eti; kalp, damar tıkanıklığı, tansiyon gibi hastalıklardan dolayı kırmızı et tüketemeyen insanların rahatlıkla yiyebileceği bir et türüdür.

  3- DERİ
  Tavşan derisi özellikle oyuncak
  sanayiinde aranan bir hammaddedir. Angora
  Tavşanı derisi yumuşak dokusu nedeniyle
  tercih edilmektedir.

  [​IMG]

  ANGORA TAVŞANININ ÜRETİLMESİ
  Bilindiği gibi tavşanlar çok kısa aralıklarla yavrulayan ve 3 ila 14 arası yavru doğurabilen hayvanlardır. Angora Tavşanı da diğer tavşanlarda olduğu gibi kısa aralıklarla yavrular. Yetişkin bir Angora Tavşanının (5 aylık) hamilelik süresi 33 gündür. Tekrar hamile kalması için ihtiyaç duyduğu sürede sadece 3 ile 5 gün arasında değişir.

  [​IMG]

  ANGORA TAVŞANLARINDA BARINMA (kafes)
  Angora Tavşanı yumurta
  tavukçuluğunda olduğu gibi kafeslerde
  yetiştirilir. Her bir Angora Tavşanı kafesinde
  yalnız yaşar. Tavşan kafesleri üst üste 3 kat
  yapılabilir. Böylece tesis alanından
  maksimum fayda sağlanılır.

  ÇİZELGE 1
  1989 – 1997 YILLARI ARASINDA

  TÜRKİYE’NİN TAVŞAN YÜNÜ
  İTHALATI
  Yıllar Miktar Kg)
  1989 8,322
  1990 5,352
  1991 39,017
  1992 57,328
  1993 64,805
  1994 49,450
  1995 104,806
  1996 44,035
  1997 197,450

  Ve bu konuyla ilgili bir ziyaretçi yorumu:

  arkadaşlar bu konuyu uzun süre araştırdım.öncelikle kafesleriniz olması gerekiyor ve yaklaşık maliyeti 1000tavşan için 25-60 bin ytl arası.her hayvan 1 kafeste kalıyor. damızlıkları 300-500 ytlye çok rahat 3 dişi 1 erkek tavşan alabilirsiniz.bilindiği üzere çok çabuk ürüyorlar.tek doğumda 14 yavru atıyor 5-6 tanesi zayi oluyor.öncelikle yapılması gereken en az 2-3 ailenin bu işe girmesini sağlamak böylece kooparatif kurmak çünkü alan firmalar yüksek alımlar yapıyor dolayısıyla elinizdeki 3-5 kilonun çok fazla bir önemi kalmıyor.ayrıca yün yapıldığında fiyatlar yükseliyor bununla ilgili kooparatif çalışmalarıda yapılabilir.
  yünü öyle saıldığı gibi 60-70 dolar gibi rakamlara alıcı bulunmuyor 6cm uzunluğa erişen1.sınıf tüyleri okadar eder tabi. etide bilindiği üzere pek revaçta değil ama ek bir iş isteyenlere güzel bir uğraş.
  Yapılan araştırmada Ankara Tarım İl Müdürlüğünün Angora tavşanı ile ilgili çalışmaları olduğunu öğrendik sitelerini ziyaret edip ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

  Ankara Tarim il Mudurlugu
   

 5. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  avşan yavruları, tavşan resimleri, tavşan bebekleri, sevimli tavşanlar fotoğrafları
  En güzel tavşan resimleri, harika tavşanlar

  [​IMG]

  Tavşanlar havuç sever , güzel kadın ve kızı marketten tavşanları için bir araba dolusu havuç almışlar, maşşallah bu kocaman tavşana da anca yeter

  [​IMG]

  sevimli tavşan yavrusu resimleri

  [​IMG]

  harika tavşan resimleri
   

 6. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Harika tavşan fotoğrafları, en güzel yavru tavşan resimleri,tatlı tavşanlar
  Tavşan resimleri, kar tavşanı, en sevimli yavru tavşanlar, bebek tavşanlar

  [​IMG]

  Kar tavşanı, soğuklarda yaşayan tavşanlar

  [​IMG]

  Birbirinden güzel yavru tavşanlar, çok sevimliler değilmi

  [​IMG]

  çiçeklerin, yeşilliklerin içerisinde güzel bir tavşan bize bakıyor
   

 7. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Tavşan resimleri, Tavşanların Çiftleşmesi,Tavşan Üretimi,Tavşanlar hakkında Bilgiler
  Tavşan resimleri, kahverengi tavşan

  [​IMG]

  İlginç toprak renginde, tatlı bir tavşan

  [​IMG]

  Beyaz albino tavşan

  [​IMG]

  gösterişli kadife tüylü bir tavşan
   

 8. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Tavşanlar hakkında Bilgiler, Tavşan resimleri, Tavşanların Çiftleşmesi,Tavşan Üretimi
  En güzel tavşan resimleri

  [​IMG]

  Oyy bu tavşan yenilmezmi, çok tatlı tosun yaa

  [​IMG]

  Tavşan resimleri, tavşan fotoğrafları

  [​IMG]

  Kadife tüylü tavşan resimleri, ben olsam ismini kadife koyardım
   

 9. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Tavşan resimleri, Tavşanların Çiftleşmesi,Tavşan Üretimi,Tavşanlar hakkında Bilgiler
  Tavşanlar o kadar çok seviliyorki, sanatçılara bile ilham kaynağı olabiliyor

  [​IMG]

  Tavşanların yağlıboya tablosu

  [​IMG]

  minik tavşan yavrusu, tavşan bebeği

  [​IMG]

  Yabani tavşan, vahşi tavşan
   

 10. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Tavşanların nasıl sevildiğini görün, sizin olsa sizde sevmeye doyamazsınız
  Sevmeye doyulmaz tavşanlar, dünyanın en güzel tavşanları

  [​IMG]  [​IMG]

  Kadın tavşanına gıdı gıdı yapıyor

  [​IMG]

  Tavşan resimleri, kadın ve tavşan
   

 11. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Tavşan Bebekleri, Tavşan yavruları resimleri, en güzel tavşan resimleri

  Tavşan bebekleri fotoğrafları, dünyanın en tatlı en güzel tavşanları yavruları

  [​IMG]

  Çok güzel tavşan yavruları bebekleri resimleri, yavru tavşanların en güzel fotoğrafları

  [​IMG]

  Dünyanın en güzel tavşanları resimleri, çok güzel tavşan bebekleri

  [​IMG]

  Yavru tavşan fotoları, en güzel tavşan bebekleri resimleria
   

 12. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Tavşan resimleri, Tavşanlar hakkında Bilgiler, Tavşanların Çiftleşmesi,Tavşan Üretimi
  Tavşan resimleri, sevimli tavşan fotoğrafları

  [​IMG]

  Güzel tavşan resimleri, harika tavşan resimleri

  [​IMG]

  tavşan fotoğrafları, yabani tavşan resimleri

  [​IMG]

  yabani tavşan koşarken çekilmiş fotoğrafı
   

 13. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Tavşan Fotoğrafları, Tavşanlar hakkında Bilgiler, Tavşan resimleri
  Yabani tavşan Resimleri, en güzel tavşan fotoğrafları

  [​IMG]

  Dünyanın en güzel tavşanlarının resimleri, yabani tavşanlar

  [​IMG]

  tatlı tavşan resimleri, sevimli uzun kulaklu tavşan resimleri

  [​IMG]

  Maşşallah yani eşek kulağı gibi kulak var bu tavşanda yaa, bacaklara bakın kaçmak için tasarlanmış süper
   

 14. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Tavşan resimleri, Tavşanların Çiftleşmesi,Tavşan Üretimi,Tavşanlar hakkında Bilgiler
  Tavşan Fotoğrafları, nasılda iki ayağı üzerine kalkmış ve düşmanlarını izliyor

  [​IMG]

  Tavşanlar heran tetikte olmaları lazım, düşmanları çok, en ufak bir hatada yemek olabileceklerini biliyorlar

  [​IMG]

  kar tavşanı uçuşa geçmiş sanki, kar tavşanı resimleri

  [​IMG]

  beyaz kar tavşanı, dörtyüz, beşyüz metreden kar birikintisi gibi görüneceğinden eminim

  [​IMG]

  yabani tavşan resimleri, sevimli tavşanlar
   

 15. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Tavşan resimleri, Tavşanlar hakkında Bilgiler, Tavşanların Çiftleşmesi,Tavşan Üretimi
  Tavşan Fotoğrafları, yavru tavşanların tatlı fotoğrafları

  [​IMG]

  Tavşan resimleri, dünyanın en güzel tavşanlarının resimleri

  [​IMG]

  Tavşan fotoğrafları, tavşan fotoları, gri tavşanlar

  [​IMG]

  kahverengi tatlı tavşanların resimleri

  [​IMG]

  Kar tavşanı resimleri, karların üzerinde dinlenen kar tavşanı resmi
   

 16. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Yavru Tavşan resimleri, Tavşanlar hakkında Bilgiler, Tavşanların Çiftleşmesi
  Dünyanın en güzel tavşanlarının resimleri, dünya tatlısı tavşanlar

  [​IMG]

  tavşanların kavgalarının resimleri, tavşan fotoğrafları

  [​IMG]

  bebek tavşanları resimleri, yavru tavşan resimleri

  [​IMG]

  uzun kulaklı tavşan resimleri, yavru tavşan resimleri

  [​IMG]

  Uzun kulaklı tatlı tavşan resimleri, uzun kulaklı yavru tavşan fotoğrafları
   

 17. tavşanlar çok tatlılar
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Tavşanlar hakkında Bilgiler Forum Tarih
Tavşanların Yaşam Döngüsü Hakkında Bilgi Diğer Hayvanlar 24 Aralık 2011
Tavşanların İlginç Özellikleri Hakkında Bilgi Diğer Hayvanlar 15 Haziran 2011
Tavşanlar Hakkında Bilgi-Tavşan Nasıl Çoğalır? Diğer Hayvanlar 8 Kasım 2010
Tavsanlar Hakkinda Hersey Diğer Hayvanlar 20 Ekim 2008
Tavşanların Gebelik Süresi Diğer Hayvanlar 15 Haziran 2011

Bu Sayfayı Paylaş