Tasarruf İle İlgili Yazı - Tasarrufla İlgili Yazılar

'Makaleler-Denemeler' forumunda Mavi_Sema tarafından 28 Haziran 2011 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Tasarruf İle İlgili Yazı - Tasarrufla İlgili Yazılar konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Tasarrufla ilgili yazı
  tasarruf hakkında yazı
  tasarruf ile ilgili yazı örnekleri


  Tasarruf, maddenin değerini bilme; onu yerinde ve zamanına göre kullanabilme, bir tedbir vasıtası olarak değerlendirebilme demektir. Hayatta maddî bunalımlara düşmemek için tasarrufa ihtiyaç vardır. Herkes gelirinin bir kısmını zorunlu yerlere harcadıktan sonra, geri kalan bölümünü, gelecekte düşebileceği kötü durumlar veya birtakım ideallerinin gerçekleşmesi için biriktirmelidir.

  Tasarruf, meyvesini zamanla verir. Bugünden azar azar, karınca kararınca biriktirdiğimiz paralar bir gün bizi şaşırtan, bazı maddî arzularımızı gerçekleştirecek kadar büyük bir yekûn oluşturur .Tasarruf yapan herkes, sonunda böyle mutluluk verici bir sonuca kavuşur. Böylece, insanın isteklerine kavuşabilmesinin bir bakıma elinde olduğu anlaşılır Tasarruf yapan kimseler tedbirli kimselerdir; önceden hazırlıklı oldukları için güç duruma düşmezler .Bir köşede birikmiş paraları, her zaman onların yardımcısı, desteği ve huzur kaynağıdır.

  İnsanoğlu tasarrufa çocuklukta alışmalıdır. Kendi ihtiyaçlarını tasarruflarıyla almaya çalışan çocuklar, en güzel alışkanlıklardan birini elde etmiş olurlar Tasarruf varlığın garantisidir.
   

 2. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Dünya Tasarruf Günü

  Elimizdeki varlıkları kullanırken onların değerini iyi bilmeliyiz. Kazandığımız paranın veya kullandığımız eşyanın günlük ihtiyaçlarımız dışında gelecekte de lazım olacağını düşünüp dikkatli davranmalıyız. O yüzden tasarrufu hayatımızın en önemli alışkanlıkları haline getirmeliyiz.

  Tasarrufu toplumların hayatına yerleştirebilmek için 1935 yılında bazı Türk bankaları, 1924’te Birinci Uluslararası Tasarruf Kongresi’nde kabul edilen 31 Ekim gününü, Uluslararası Tasarruf Günü olarak kabul etmişlerdir.

  Ülkenin zenginleşmesi, gelir seviyesinin yükselmesinin daha çok istihdam, daha çok üretim ve daha çok ihracatla mümkün olduğunu düşüncesiyle ilan edilen bugün bireylerden başlayarak toplumun her kesimine bir gelenek biçiminde yansımalıdır. Bunun için herkese görev düşmektedir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Tasarruf İle İlgili Forum Tarih
Tasarruf ile ilgili kompozisyon kısa Makaleler-Denemeler 10 Mayıs 2014
Tasarruf İle İlgili Yazı Örneği Eğitim Bilgileri 9 Şubat 2014
Tasarruf İle İlgili Kompozisyon Örneği Eğitim Bilgileri 27 Kasım 2013
Tasarruf ile İle İlgili Yazı Tasarruf Yazısı Makaleler-Denemeler 30 Eylül 2013
Çevremizde tasarruf ile ilgili neler yapabiliriz? Seviyeli-Ciddi Konular 17 Mart 2013

Bu Sayfayı Paylaş