Tasarımcı Westwood koleksiyonu İstanbul'da..

'Populer markalar & Moda' forumunda Dine tarafından 28 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Tasarımcı Westwood koleksiyonu İstanbul'da.. konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]
  [​IMG]

  Moda dünyasında "özgür ruhu ve cesur duruşuyla" dikkat çeken tasarımcı Vivienne Westwood'un koleksiyonu "Anglomania", ilk kez "Fasionable İstanbul By Avea" defilesinde sergilendi.

  Dolmabahçe Saray Alanı'nda, denizin üzerine kurulan platformda gerçekleştirilen defile öncesinde podyuma yansıtılan projeksiyonda, çevreye olan duyarlılığıyla da bilinen modacı Westwood'un, yine çevre konusunda görüşlerini anlattığı kısa röportaj davetlilere izletildi.

  Röportajında yağmuru sevdiğini ve özellikle yağmur ormanlarının desteklenmesine büyük önem verdiğini dile getiren Westwood, bu doğa olayını "Yağmur, bahçelerimizi bu kadar güzel yapan tek şey" şeklinde ifade etti.

  "Seditionariez" ve "Pirates" gibi yeni romantik akımın yolunu açan ve en son Kraliçe 2. Elizabeth tarafından İngiliz İmparatorluğu şövalyelik unvanını alan Westwood'un 2009-2010 koleksiyonunun yer aldığı tasarımları büyük beğeni topladı.

  Ünlü top model Jessica Stam'ın baş manken olarak podyuma çıktığı defilede, modacı Westwood'un geçmişten elde ettiği tecrübelerini tasarımlarına büyük bir ustalıkla yansıttığı görüldü.

  Yapılan açıklamaya göre, yağmur ormanları konseptinde hazırlanan koleksiyon, özellikle pazar ve tatil günlerinde giyilmek üzere tasarlandı.

  Modacının defilede sunulan tasarımları arasında yer alan kağıttan şapka ile "doğanın korunması" mesajını içeren giysiler dikkati çekti.

  Defileyi, iş, sanat ve moda camiasından çok sayıda davetli de izledi.

  Yaklaşık 40 yıldır moda alanında tasarım yapan Vivienne Westwood, ilk kez 1971 yılında ortağı Malcolm McLaren ile çalışmaya başladı ve tasarımlarını Londra'da 430 Kings Road'daki mağazalarında sergiledi.

  İkili, punk kültürüyle sokak modasını yeniden tanımladı.

  Westwood, sokak kültürü ve gençlerden biraz uzaklaşarak, geleneksel "Savile Row" terzilik tekniklerine, İngiliz kumaşlarına, 17 ve 18. yüzyıla merak saldı ve yine bu dönemde ilk kez kullanılan "ikonik taç" logosunun da geleneğin geleceğe taşınmasını sağladı.

  Bugün dünyanın en etkili moda tasarımcılarından biri olarak kabul edilen Westwood, 2004 yılında Londra'da V&A'da geçmişten bugüne kadar olan çalışmalarını içeren önemli bir sunum yaptı.

  Bu sergi, yaşayan bir İngiliz tasarımcı için yapılan en büyük sergi oldu.

  Ardından 5 yıl boyunca dünya turnesine çıktı ve 10'dan fazla şehirde tasarımları sergilendi.


   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Tasarımcı Westwood koleksiyonu Forum Tarih
Grafik Tasarımcısı Eğitimi Hakkında Bilgi Meslekler Rehberi 27 Eylül 2011
Grafik Tasarımcısı Ne Demektir, Grafik Tasarımcısı Kimdir Meslekler Rehberi 27 Eylül 2011
Grafik Tasarımcılığı Meslek Tanıtımı Meslekler Rehberi 18 Haziran 2011
Alexander McQueen..Tasarımcının Kombinleri Bayan Giyimi & Bayan Modası 21 Şubat 2010
Fransız tasarımcıdan Eşsiz sürahi ve şarap bardakları Dekorasyon 8 Ekim 2009

Bu Sayfayı Paylaş