Tarantula - Tarantula Irkları Hakında - Tarantula Hakında Bilgi

'Diğer Hayvanlar' forumunda Dine tarafından 3 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Tarantula - Tarantula Irkları Hakında - Tarantula Hakında Bilgi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Tarantula - Tarantula Irkları Hakında - Tarantula Hakında Bilgi
  [​IMG]


  Acanthoscurria Brocklehursti


  36 türü kapsayan geniş bir tarantula cinsidir, tamamı Güney Amerika ve Karaiplerde yaşar. Ağrılıklı tercih ettikleri doğal yaşam alanları nemli yağmur ormanı bölgeleridir. Genelde parlak renklere sahip olmayan, kahverengi, siyah ağırlıklı tonlarda olan agresif ve büyük tarantulalardır. Özellikle Acanthoscurria Geniculata ve Acanthoscurria Brockelhursti gibi türlere teraryumlarda sıklıkla rastlanır.


  Doğal Yaşam Alanı: Brezilya (Yer türü)
  Yetişkin Gövde Uzunluğu: 9 cm
  Türe Özgün Davranış Biçimi: Diğer Acanthoscurria türleri gibi saldırgan ve agresif bir türdür. Kendini müdafaa etmek için bombalar. Karın bölümü yem yemekten patlayacak gibi büyümüş olsa da, önüne gelen böceğe aynı iştahla saldırır. Ortalıklarda gezinmeyi sever.
  Bakımı: En az 40x30x30 (UxGxY) boyutlarında teraryum, içerisinde çok kazdığı ve hareketli olduğu için 10 cm civarında toprak ve yuva yapabileceği ağaç kabuğu bulundurulmalıdır. Isı yazın 25-27, kışın 16-18°C, bağıl nem ise 60% civarında tutulmalıdır.  Acanthoscurria Geniculata
  [​IMG]

  Doğal Yaşam Alanı: Brezilya (Yer türü)
  Yetişkin Gövde Uzunluğu: 9-10 cm
  Türe Özgün Davranış Biçimi: Oldukça saldırgan ve agresif bir türdür. Rahatsız edildiğinde ısırmak için saldırır ya da bombalar. Yetişkin dişiler 10 cm uzunluğa erişebilirler, aktif tarantulalardır saklanmayı sevmezler. Geniş alana ihtiyaç duyarlar.
  Bakımı: En az 40x30x30 (UxGxY) boyutlarında teraryum ve içerisinde saklanabileceği bir mağara bulundurulmalı ve su ihtiyacı için birkaç günde bir teraryumunun bir köşesine su püskürtülmelidir. Isı yazın 25-27, kışın 16-18°C, bağıl nem ise 60% civarında tutulmalıdır.


  [​IMG]

  Aphonopelma Bicoloratum


  Doğal Yaşam Alanı: Meksika (Yer türü)
  Yetişkin Gövde Uzunluğu: 5 cm
  Türe Özgün Davranış Biçimi: Görünümü Brachypelma Boehmei'yi andıran oldukça sakin, küçük bir yer türüdür. Bombalayan bir tür olarak bilinmesine rağmen, genelde kaçmayı tercih eder. Teraryumda sıklıkla ortalıklarda görünür.
  Bakımı: 20x30x30(UxGxY) boyutlarında bir teraryum yeterlidir. Teraryumun kuru (Yaklaşık %60 bağıl nem) tutulması gerekir. Bunun yanısıra su içebileceği bir kap bulundurulmasında fayda vardır. Gündüzleri 25-30°C, gece ise sıcaklık daha düşürülebilir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Tarantula Tarantula Irkları Forum Tarih
Tarantula ırkları (Genel Bilgi) Diğer Hayvanlar 1 Eylül 2008
Lycosa Tarantula Hakkında Bilgi Diğer Hayvanlar 14 Şubat 2012
Tarantulanın İngilizce Özellikleri İngilizce Tercümeler 2 Mart 2010
Kırmızı Bacaklı Meksika Tarantulası (Brachypelma smithi) Diğer Hayvanlar 30 Aralık 2009
Kırmızı Bacaklı Meksika Tarantulası (Zehirli Örümcek Türleri) Diğer Hayvanlar 6 Eylül 2009

Bu Sayfayı Paylaş