Tarımsal Danışmanlık Desteği

'Mardin Tanıtımı' forumunda Siraç tarafından 22 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Tarımsal Danışmanlık Desteği konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Tarımsal yayım ve danışmanlık hizmeti alan işletmelere 500 TL tarımsal yayım ve danışmanlık desteği ödemesinin yapılacağı belirtildi.
  Tarımsal yayım ve danışmanlık hizmeti alan işletmelere 500 TL tarımsal yayım ve danışmanlık desteği ödemesinin yapılacağını söyleyen İl müdürü Çebi, Destekten faydalanmak isteyen tarımsal işletmeler, Tebliğ'in yayımı tarihinden itibaren 90 gün içerisinde başvuruda bulunacak. tarımsal danışmanlık hizmeti alacak tarımsal işletmeler, Destekleme kapsamında danışmanlık hizmeti satın alacak tarımsal işletmelerin çifti kayıt sistemi, hayvan kayıt sistemi, örtü altı kayıt sistemi veya su ürünleri kayıt sistemi veya arıcılık kayıt sistemi veya koyun-keçi kayıt sistemine kayıtlı olması gerekecek. İşletmelerin en az birine sahip olması beklenen kriterler ise Örtü altında en az 3 dekar, bağ-bahçe de en az 10 dekar, tarla ziraatında kuruda en az 150 dekar, suluda en az 50 dekar alanda üretim yapmak, hayvancılıkta; süt sığırcılığı yapan işletmelerde en az 20 baş sığır, besi sığırcılığı yapan işletmelerde en az 50 baş sığır ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinde en az 100 küçükbaş hayvana, en az 50 adet arı kolonisine, su ürünleri üretim tesisine sahip olması gerekecek.”” Dedi.
  Tarım İl Müdürü Çebi Tarımsal yayım ve danışmanlık desteğine son başvuru tarihinin 24 Ağustos 2010 olduğunu tarımsal yayım ve danışmanlık desteği almak isteyenlerin il müdürlüğüne başvurmaları gerektiğini sözlerine ekledi.

  Kaynak : habermardin
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Tarımsal Danışmanlık Desteği Forum Tarih
Tarımsal üretimin özellikleri kısaca maddeler halinde Doğa ve Bitkiler 2 Kasım 2015
Yağışların Tarımsal Faaliyetle İlişkisi Nedir Doğa ve Bitkiler 23 Aralık 2013
Tarımsal Faaliyetler Hakkında Bilgi Doğa ve Bitkiler 22 Aralık 2011
Tarımsal Laboratuar Teknikerlerinin Çalışma Alanları Nedir Meslekler Rehberi 1 Ekim 2011
Tarımsal Laboratuar Teknikeri Ne Demektir Meslekler Rehberi 1 Ekim 2011

Bu Sayfayı Paylaş