Tamir İle Ayakkabılarınızı Yenileyin

'Pratik Bilgiler' forumunda Dine tarafından 3 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Tamir İle Ayakkabılarınızı Yenileyin konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Tamir İle Ayakkabılarınızı Yenileyin


  Eğer sizde çoğu insan gibiyseniz, ayakakabı bağımlılığınızı uzun zamandır besliyorsunuz. Fakat ekonomik zorluklar yaratıcılığı kısıtlayabilir. Küçük bir beceri ile unuttuğunuz öğeleri yeniden canlandırabilir hatta yeniden keşfedebilirsiniz. Bazı uzmanlardan eski ayakkabılarımızı yeniden canladırmak için tüyolar aldık.


  [​IMG]


  Ayakkabılarınızı döndürün


  Çamaşır makinesinde döndürün. Eski ayakkabılarınızı, kumaş ya da deri olsun, çamaşır makinesinde yıkayın. Bu işlem sonrasında evinizde kaç tane mükemmel ayakkabı olduğuna şaşıracaksınız. Bazı ayakkabılar, çamaşır makinesinde yıkanmazlar. Mesela süet ayakkabılar.


  Aksesuar ekleyin


  Bazı eski ayakkabılar hala bahar havasını çağrıştırıyorlar ama siz yeni bir görünüm arıyorsunuz. Bazı beğendiğiniz renkli aksesuarları eski ayakkabılarınıza ilave edin böylece hem yeni bir görünüm yaratacak hem de bahar sezonuna uyum sağlayacaksınız.
  Deriye hayat verin


  Küçük bir ürün çok uzun süre gidebilir. Ayakkabılarımız için güzellik ürünlerini aklımıza getirmiyoruz. Ama onları ayakkabılarımız için de kullanabiliriz. Özellikle süet ve deri ayakkabılarımız için temizleme jelleri ile hava geçirmeyen ürünleri kullanabiliriz. Fiyatları uygun olan bu ürünler pahalı ayakkabılarınızın hayatını kurtarabilir.


  Su da kontrol edin


  Evinizde hiç beklemediğiniz bir yerden çıkan ayakkabılarınız için en iyi mucize, onları mutfakta kullandığınız temizleyiciler ile silmektir. Bu ürünler ayakkabılarınızı mükemmel bir şekilde temizler.
  [​IMG]
  Ruhunuzu iyileştirin


  Ayakkabılarınızı yenilemek her şeye değer. Yeni bir ayakkabı almak yerine eski ayakkabılarınızın ruhunu canlandırın. Eski ayakkabılarınızı onarmak ve bakım yapmak yeni bir ayakkabı almaya oranla daha az maliyetlidir.


  El sanatları


  Yatağınızın altında duran Converse gibi bezden ayakkabılarınızı alın ve el işi ile uğraşan bir yere götürün. Ayakkabılarınızı metal renklerle spreyletin ya da üzerine taşlar ekletin.


  Üzülmeden önce...


  Çok değerli UGGlarınızla yağmura yakalandığınızda, içlerini gazete kağıtları ile doldurun. Kuruyana kadar gazete kağıtlarını çıkartmayın. Bu şekillerinin bozulmasına engel olacaktır. Ayrıca, kendi kendilerine kurumalarına izin verin, dışardan bir etki ile kurutmaya çalışmayın.


  Püf noktası: Kışın giydiğiniz ayakkabıların kaç tanesini üzerinde tuz lekeleri olduğu için attınız? Ayakkabılarınızı çöpe atmadan önce eşit miktarlarda zeytinyağı ve su kullanarak onları temizleyin. Bu karışım tuzu çözecektir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Tamir İle Ayakkabılarınızı Forum Tarih
C: Harddiskim Bozuldu diyenler, tamirciler Bana Kizacak Ama Olsun Buyrun... C-D 10 Ekim 2008
Saat Tamircisi Mesleği - Saat Tamircisi Ne İş Yapar Meslekler Rehberi 20 Ocak 2011
Şemsiye Tamircisi Kitabı Işık Yanar Kitap, Resim ve Dergi 2 Ekim 2010
Windows Doctor sistem bakım ve tamir etme programı W-X 9 Ağustos 2010
Ön kırık dişlerin tamirinde kullanılan yöntemlerden biri Ağız ve Diş Sağlığı 1 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş