Tam 10 bin kez tek bir kelime

'Yurt İçi Haberler' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 27 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Tam 10 bin kez tek bir kelime konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]
  Ergenekon sanıkları, sorgulanırken kritik sorular karşısında adeta akıl tutulması yaşadı.

  Telefon kayıtları ve ele geçirilen belgelerle ilgili sorulara sanıklar, 10 bin kez 'hatırlamıyorum' cevabını verdi.

  Hatırlamıyorum
  Ergenekon iddianamesinin delil dosyalarında sanıkların “akıl tutulması' yaşadığı ortaya çıktı. Dava kapsamında emniyet ve savcılık ifadeleri alınan sanıklar, 'kritik' sorulara ya 'hatırlamıyorum', ya da 'bilmiyorum' cevabı verdiler. 3 DVD'ye konan toplam 441 klasör ve 171 bin sayfalık dosyada kullanılen kelime-ler bilgisayar yazılımıyla analiz edildi. Analizde sanıkların en çok kullandığı ortak kelimenin 10 bin tekrarla 'hatırlamıyorum' kelimesi olduğu ortaya çıktı.

  UNUTTUM, GÖRMEDİM...
  Belgelerde, Oktay Yıldırım, Fikret Emek, Halil Behiç Gürcihan, İlhan Selçuk, Doğu Perinçek, Veli Küçük, Arif Gedik, Ali Yiğit, Mehmet Demirtaş'ın da aralarında bulunduğu bazı sınıklar, telefon görüşmeleri ve ele geçirilen belgeleri hatırlamadıklarını söyledi. Sadece 'hatırlamıyorum' değil, 'görmedim', bilmiyorum', tanımıyorum' ifadeleri de iddianame dosyaları arasında binlerce defa tekrarlanan kelimelerin başında geliyor.

  ÖRGÜT KÜÇÜK'Ü DE ŞAŞIRTMIŞ
  Ergenekon'a ait yapılanmaya dair çoğu belge Emekli Albay Veli Küçük'ün evinden çıktı. Ergenekon iddianameleri içerisindeki 42. klasörde Veli Küçük'ü sorgulayan Savcı, “Bu belgelerin sizde ne işi var. Neden evinizde bu belgeleri saklıyordunuz. Sizin bu örgütle ilginiz neder?' sorusunu sordu. Bu soru karışısında unutkanlığı başlayan Küçük, evinde orijinali bulunan 'Devletin Yeniden Yapılanması', 'Ergenekon' , 'Lobi' gibi başlıklar içeren 20'den fazla belgeyle ilgili soruya 'Belgeleri inceledim. Gerçekten bu belgeleri okuduğumda ciddi bir yapılanmanın olduğunu hayret içinde müşahede ettim. Ben belgelerin evime nasıl geldiğini hatırlamıyorum' cevabıın verdi.

  ERGİN DE UNUTKAN
  Sabancı suikastinin tetikçisi Mustafa Duyar Afyon cezaevinde öldürüldükten sonra Nuriş Çetesi lideri Vedat Ergin, Uşak Cezaevi'nde kardeşi Nuri Ergin'le birlikte çıkardıkları isyanda Mustafa Duyar'ı kendisinin öldürttüğünü, bu işi devletin kendisine yaptırdığını söylemişti. “Veli Küçük'ü ara. Bizi sor! Başka bir şey söylemiyorum. Allaha emanet olun' diye bağıran Vedat Ergin, Savcı Zekeriya Öz'ün konuyla ilgili sorusuna “Veli Küçük'ün ismini o an söylemem kendisinin tanınan bir komutan olması ve gayri meşru alemini tanıdığı için, görevinden dolayı bizleri ismen tanıyacağı için ona sorun bizleri demiş olabilirim. Ama böyle bir şey dediğimi hatırlamıyorum' karşılığını verdi.

  O da '500 bin dolar'ı unuttu
  Ergenekon sanıklarından Cumhuriyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi İlhan Selçuk polisteki sorgusunda kendine ait olduğunu kabul ettiği belgeleri neden yazdığını hatırlamadığını söyledi. İlhan Selçuk, “Bir ekip kurdum sana yardımcı olacak” derken ne kastedilmektedir?” sorusuna, “Bunu derken ne kastettiğimi hatırlamıyorum” cevabını verdi. “Gölcükteki buluşmaya siz katıldınız mı? Not kağıdında yazan Oral Çelik'e beş yüz bin dolar konusu nedir?” sorusuna, “Gölcük'teki buluşma konusu ile bilgim yok. Şu an hatırlamıyorum” karşılığını verdi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - kelime Forum Tarih
Birleşik yapılı kelime nedir örneklerle kısaca Eğitim Bilgileri 3 Aralık 2015
Eş anlamlı kelimeler kısaca bilgi Eğitim Bilgileri 13 Ekim 2014
Türkçe kelimelerin başında hangi harfler olmaz kısaca Sorular ve Cevaplar 30 Nisan 2014
İçinde bayram mağaza bayramlaşma bayram yeri kelimelerinin geçtiği olay Eğitim Bilgileri 18 Nisan 2014
Asil kelimesinin eş anlamlı kelimesi nedir? FrmArtuklu TatLı SöZLük 17 Şubat 2014

Bu Sayfayı Paylaş