Taksim'de 1 Mayıs trafiğine dikkat!

'Yurt İçi Haberler' forumunda KaRDeLeN tarafından 29 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Taksim'de 1 Mayıs trafiğine dikkat! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Taksim'de yapılacak 1 Mayıs kutlamaları kapsamında alınacak trafik tedbirleri belirlendi. Buna göre vatandaşların mağdur olmamaları için geçici güzergahlara uymaları istendi.

  [​IMG]

  Şişli Camii önünde toplanacak olan grup, Halaskargazi Caddesi ve Cumhuriyet Caddesi istikametinden Taksim Meydanı'na gelecek, arama noktası ise TRT Binası ile Divan Kavşağı arasındaki otobüs duraklarının bulunduğu yere kurulacak.
  Beyoğlu İlçesi Şişhane'de toplanacak olan grup, Refik Saydam Caddesi ve Tarlabaşı Caddesi istikametinden Taksim Meydanı'na gelecek, arama noktası Tarlabaşı Bulvarı üzerinde bulunan Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü önünden kurulacak.
  Beşiktaş İlçesi Dolmabahçe'de toplanacak olan grup, İnönü Caddesi ve Gümüşsuyu istikametinden Taksim Meydanı'na gelecek, arama noktası ise İnönü Caddesi üzerinde bulunan Gümüşsuyu Parkı önü ile Kültür Sokağı Çıkmazı arasında oluşturulacak.
  1 Mayıs 2010 günü saat 08.00'den itibaren Mecidiyeköy Metro'dan başlayarak Halaskargazi Caddesi ve Cumhuriyet Caddesi, Taksim alanına girişe kadar olan güzergah, araç trafiğine kapatılacak olup, alternatif olarak E-5 Karayolu, Piyalepaşa Bulvarı, Fişekhane Deresi Caddesi-Kasımpaşa, Fatih İlçesi Unkapanı Köprüsü'nden Beyoğlu İlçesi Tarlabaşı'nı takiben Taksim alanına kadar olan güzergah araç trafiğine kapatılacak. Alternatif olarak Atatürk Bulvarı'ndan Unkapanı Köprüsü'ne girmeden Ragıp Gümüşpala Caddesi'ni takiben Galata Köprüsü üzerinden, Kemeraltı Caddesi, Beşiktaş veya Bakırköya Sahilyolu'ndan Atatürk Havalimanı, yine Atatürk Köprüsü'ne girmeden sağdan Kadir Has Caddesi'ne bağlanarak Eyüp, Beşiktaş ilçesi Dolmabahçe önü ve inönün Stadyumu'nun bulunduğu yerden İnönü Caddesi'ni takiben, Taksim alanına kadar olan güzergah araç trafiğine kapatalıcak, alternatif olarak Beşiktaş Karaköy Eminönü Sahilyolu istikameti kullanılacak.
  Şişli ilçesi Osmanbey'den Taksim arası, Metro başta olmak üzere Taksim Meydanı'na çıkan ve yukarıda belirtilen toplanma ve yürüyüş güzergahlarından tramvay finiküler sistem, tarihi tramvay ve benzeri araçlar çalışmayacak. Etkinlikle ilgisi olmayan vatandaşların ise herhangi bir seyahat sınırlaması olmayacaktır. Hastaneler, alışveriş merkezleri ve benzeri yerler çalışmaları ile ilgili olarak herhangi bir kısıtlamaya gidilmeyecek. Köprü geçişleri ile deniz ulaşımından herhangi bir aksaklığın yaşanmaması için gerekli önlemler alındığı ve vatandaşların kullanması için Beşiktaş Eminönü Sahil bulvarının trafiğinin açık olması sağlanacak.
  (CİHAN)
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Taksim'de Mayıs trafiğine Forum Tarih
Taksim'de sudan sebep meşaleli eylem Yurt İçi Haberler 18 Mart 2009
19 Mayısta neden bayram yaparız kısaca Özel Gün ve Geceler 19 Mayıs 2014
19 Mayıs anlamı ve önemi kısaca Özel Gün ve Geceler 4 Mayıs 2014
19 Mayıs Atatürkü Anma ve Spor Bayramı Niçin Kutlanıyor Tarihi Bilgiler 11 Ocak 2014
19 Mayıs 1919'da Ne Olmuştur Kısaca Tarihi Bilgiler 8 Ocak 2014

Bu Sayfayı Paylaş