Takma tırnak ve protez tırnak hakkında

'Güzellik & Bakım' forumunda Fatma tarafından 11 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. Fatma

  Fatma Üye

  Takma tırnak ve protez tırnak hakkında konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Takma tırnak ve proaaa tırnak hakkında Takma tırnak kolay kırılan uzamayan tırnaklar yaşlılık çizgileri tırnak boşalması tırnak yeme alışkanlığı gibi sorunlara son vermek şekli bozuk tırnaklara estetik görünüm kazandırmak için her zaman bakımlı olmak isteyen ama vakit bulamayanlar için mükemmel bir çözüm sunuyor.

  İşte takma tırnak seçerken dikkat etmeniz gerekenler...

  Takma tırnak seçerken sorulması gereken en önemli soru neden takma tırnak takmak istediğinizdir. Örneğin tırnak yeme alışkanlığı olan kişiler takma tırnakların çoklu modellerini tercih ederler. Herkesin tırnağına uyabilmesi için kutu içerisinden çıkan tırnaklar farklı ebatlarda tasarlanmıştır. 24'lü olan takma tırnaklar olduğu gibi 100'lü paketler içinde olanlarıda mevcuttur.

  Özel günler için French'li modelleri var
  Eğer özel günlerde kullanmak isterseniz kendinden french'li ve hazır şekilleri olanları tercih etmelisiniz.(24'lü olanlar bu şekildedir).Ayrıca bu iki modelinde günlük kullanılabileceğini unutmamak gerekli.

  Kendinden ojeli tırnaklar

  30 saniye içinde muhteşem görünüm kazandıran bu takma tırnakların kendinden ojeli olanları renk renk boy boydur. Hatta süslemeli olanları desenlileri taşlıları bile mevcut. Üstelik bu sezon süslü tırnaklar çok moda! Kurutma sürerken taşırma bulaştırma derdi de yok.

  Takma tırnaklarla ilgili sorulan başlıca sorular

  Takıldıktan sonra nekadar süre kalacağı ve çıkarmak istediğinde nasıl çıkarılacağıdır.Takma tırnaklar takıldıktan sonra siz çıkarmadıkça kolay kolay çıkmazlar. Kullanım süresi 1 hafta ila 10 gün arasında değişmektedir.
  Bu tırnakları keserek ve törpüleyerek istediğiniz boyda kullanabilirsiniz

  Takma tırnaklar nasıl yapıştırılır?

  Genelde ilk takma tırnak denememizi endişe duyduğumuz için kalitesiz olanlarını alarak başlarız ama tam tersine kaliteli tırnaklarla başlamamız daha iyidir.
  Bir diğer soruda takma tırnak yapıştırıcılarının ayrı bir şekilde satılıp satılmadığıdır. Takma tırnaklarda genelde japon yapıştırıcısı diye bilinen yapıştırıcılar kullanılmaktadır. Bu yüzden size yakın bir kırtasiyeden japon yapıştırıcısı alıp kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

  Tırnakları çıkarmak istediğinizde...

  Takma tırnağı çıkarmak içinse ılık asetonlu su da ellerinizi bekletmeniz yeterlidir kendiliğinden çıkacaktır. Bir de tırnak çıkarma sıvısı kullanabirsiniz. Bu sıvılar ellere zarar vermeden tırnakları eriterek çıkarır. Tırnakları kullanmaya başladığınız ilk günler yapıştırıcının etkisinin en kuvvetli olduğu dönem olduğu için tırnakları ilk 1-2 gün çıkarmamanız tavsiye edilir.


  Takma tırnakla proaaa tırnağın farkı nedir?

  Proaaa tırnak takma tırnak gibi tırnağın dibinden değil sadece ucundan uzman kişilerce özel bir işlemle takılır. Dolayısıyla asıl tırnağın büyümesini ve hava almasını önlemez . İşlem 2 saat sürer bakımı düzenli yapıldığında 3-4 ay kullanım süresi vardır. Denize havuza girmek banyo yapmak etkilemez. Kendi tırnağınız gibi ojelerinizi de yenileyebilirsiniz.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Takma tırnak protez Forum Tarih
tırnaklarım uzamıyor, kırılıyor diye üzülmeyin artık takma tırnaklarda gerçekçi Güzellik & Bakım 1 Aralık 2008
Takma Tırnak Nasıl Kullanılır? Güzellik & Bakım 24 Kasım 2008
Emniyet Kemeri Takmanın Hayatımızdaki Önemi Nedir Kısaca Trafik Bilgisi & Teknik Bilgiler 17 Aralık 2013
Emniyet Kemeri Takmanın Önemiyle İlgili Hikaye Trafik Bilgisi & Teknik Bilgiler 13 Aralık 2013
Akvaryum Motoru Takma Resimli Anlatım Akvaryum - Balık Dünyası 9 Mart 2013

Bu Sayfayı Paylaş