'Takıma ruh getirdik'

'Galatasaray' forumunda Dine tarafından 11 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  'Takıma ruh getirdik' konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  11 Kasım 2009

  'Takıma ruh getirdik'


  Rijkaard, geçen sezon ile bu sezon arasında yaşanan değişimi, işte bu sözlerle açıkladı: “Futbolcularımız biz gelmeden önce de çok iyi futbolculardı. Ama önemli olan birbirine saygı, işinize saygı ve takım ruhu...”
  [​IMG]
  Aslan’ın hocası Frank Rijkaard, GS TV’de katıldığı programda, Sarı-Kırmızılı ekipteki son durumu değerlendirdi. Geçen sezon ile bu sezonki performans arasında yaşanan değişimi takım ruhuna bağlayan Hollandalı hoca, “Futbolcularımız biz gelmeden önce de çok iyi futbolculardı. Burada önemli olan birbirinize saygı, işinize saygı ve takım ruhu. Bunları gösterdiğiniz zaman bireysel yetenekler her zaman üst seviyelere çıkıyor” dedi. Baros’un yokluğunda Nonda’nın çok iyi iş çıkardığına dikkat çeken Rijkaard, “Baros patlayıcı özellikleri daha fazla olan, savunmanın arkasına koşular yapan ve topla yerden oynamayı seven bir futbolcu. Nonda da mükemmel bir bitirici. Özellikle topu saklaması, arkadaşlarını rahatlatması, oyunu yönlendirmesi bizim için çok önemli” ifadesini kullandı.

  ‘Kewell çok önemli’
  Kewell’ın yükselişine de bir parantez açan Rijkaard, şunları kaydetti: “Kewell sol kanatta büyük bir uzman. Herkes biliyor ki, Kewell topu aldığı zaman takım için olumlu işler yapacak ve çok güzel bir orta gelecek. Bizim için çok önemli bir oyuncu.”


  Fanatik
   

Bu Sayfayı Paylaş