Takım Elbise Bakımı Nasıl olur Temizlik

'Populer markalar & Moda' forumunda UquR tarafından 9 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. UquR

  UquR Üye

  Takım Elbise Bakımı Nasıl olur Temizlik konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Takım Elbise Bakımı Nasıl olur Temizlik

  Takım Elbise alırken klasik kesim alınmasını ve aldığınız elbisenin bakımını aşağıda yazılı şekilde yapılmasını tavsiye ederiz. Takım elbise doğru bakım yapıldığında uzun yıllar giyilebilir. Unutulmaması gereken temel prensip: Aynı takım elbise iki gün boyunca giyilmemelidir. Her giyişten sonra dinlendirme elbisenin korunmasını sağlar. Mevsim sonunda elbiseler askıda ve gamboçların içinde korunmalı. Takım Elbisenizin şeklini korumak için: Ceketinizi her çıkarttığınızda mutlaka askıya asmalısınız. Özellikle omuz
  destek yerleri uygun kalınlıkta ve askısı sağlam mtalden olanları seçmeye dikkat ediniz. Askılar arasında havalanmayı sağlamak açısından 5 cm. aralık bırakılmalıdır. Pantolonları korumak için bir diğer yöntem ise bunları kemer yerinden klipslere tutturarak askıya asmaktır. Kıyafetlerin uzun süre korunması için ısı kaynaklarından uzak, havalandırılabilen gardıroplar kullanılmalıdır.
  Takım Elbisenizi kırışıklıktan korumak için: Takım elbisenize yılda bir kez kuru temizleme yaptırmanızı tavsiye ederiz. Lekeli olmadıkları takdirde yünlü takımları her mevsim bir kez temizleyiciye göndermek yeterlidir. Pamuklu kumaştan üretilen ve açık renklerdeki kıyafetler ise daha sık temizleme isteyebilir. Buharla temizleme kumaşın içine yerleşmiş lekelerin de çıkmasını sağlayacaktır. Takım elbiselerin ceket ve pantolonları renk farklılığını önlemek için bir arada temizlenmelidir.

  Takım Elbisenizi tozdan korumak için: Kuru temzileme yapılabiliyor olsa bile fırça ile takım elbisenizi temizlemekten vazgeçmeyin. Fırça en pratik temizleme araçlarında birisidir. Fırçalamadan önce takımınızı havalandırın, ceplerini boşaltın ve düz bir zemin üzerinde fırçalayınız.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Takım Elbise Bakımı Forum Tarih
Takım Elbise Seçimi Nasıl Yapılmalı Erkek Giyimi & Erkek Modası 9 Şubat 2012
Erkek Takım Elbise Modelleri 2012 Erkek Giyimi & Erkek Modası 10 Ocak 2012
Rüyada Takım Elbise Görmek Ne Anlama Geliyor? Rüya Tabirleri 13 Eylül 2011
2011 bayan takım elbise modelleri Bayan Giyimi & Bayan Modası 18 Haziran 2011
Bayan Takım Elbise Modelleri 2011-2012 Bayan Giyimi & Bayan Modası 1 Haziran 2011

Bu Sayfayı Paylaş