Tablo ve grafiklerin sağladıkları yararlar nelerdir?

'Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü' forumunda Kayıtsız Üye tarafından 16 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu

 1. Tablo ve grafiklerin sağladıkları yararlar nelerdir? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Tablo ve grafiklerin sağladıkları yararlar nelerdir?
   

 2. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Tablo ve Grafiklerin yararı:

  Tablo ve grafikler bir verinin miktarını göstermede,veriler arası karşılaştırma yapmada,veriler arasında değişimi göstermede kolaylık sağlar.

  TABLO VE GRAFİKLER İNSAN HAYATINA BİRÇOK KOLAYLIK SAĞLAR.ÖRNEĞİN İNSANLAR ,ŞİRKETLER BİR AY İÇİNDE ZARARLARINI,KARLARINI BU GRAFİKLERLE DAHA KOLAY BULABİLİRLER.

  Proforma tablolar, bir yandan işletme yöneticileri diğer yandan da işletme ile ilgili çevreler ve özellikle kredi kuruluşları açısından büyük önem taşımaktadır.
  Bu tabloların düzenlenmesinde en önemli aşamalardan birini oluşturan gelir öngörümlemelerini, gerçekleştirilecek yeni yatırımlar olası karlılığı konusunda, bu yatırımla ilgilenen kesimleri, kar fonksiyonu bakımından yönlendirmektedir. Ayrıca, fon aktarımının öngörümlenmesinde başarılı davranıldığı takdirde, işletmenin ödeme güçlüğü ile ilgili sınır kolaylıkla belirlenebilmekte, başka bir değişle işletmenin borç ödeme gücü açıklıkla ortaya konulabilmektedir
  Proforma tablolar bu yaklaşım içerisinde ele alındığında, bunlar işletme başarısının ölçülmesinde ve değerlendirilmesinde temel niteliği taşıdıkları veya bu konuya ilişkin standartları oluşturdukları söylenebilir.
  Proforma tablolar düzenlendikleri işletmenin, ciddiyet konusunda, kamuoyunu aydınlatmakta, işletmenin tüm çevrelerine güven vererek fon sağlama fonksiyonunu kolaylaştırmaktadır. Bunun yanında, bu tabloların hazırlanması hem yöneticilerin yetenek ve kapasiteleri ile ilgili olarak bilgi vermekte hem de bunların temel işletme fonksiyonlarını ve özellikle finansman konularını bilgi düzeylerini göstermektedir
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Tablo grafiklerin sağladıkları Forum Tarih
Periyodik tablo ile ilgili araştırma yapan bilim adamları ve çalışmaları kısaca Düşünürler-Filozoflar 7 Aralık 2016
Elektron ilgisi ve periyodik tablodaki değişimi kısaca Konu Dışı Başlıklar 18 Nisan 2014
Bir ailenin gelir ve gider tablosu örneği Muhasebe 1 Şubat 2014
Anadolu ve çevresindeki uygarlıkların siyasi, sosyal, kültürel ve ekonomik Tablosu Tarihi Bilgiler 30 Ekim 2012
Öğle Namazı Nasıl Kılınır Tablo Dinimizin Direği Namaz 22 Ekim 2012

Bu Sayfayı Paylaş