Tablo hakkında

'Dekorasyon' forumunda Fatma tarafından 31 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. Fatma

  Fatma Üye

  Tablo hakkında konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Tablo Asma Sanati
  Duvarınıza asacağınız tabloları ya da çerçevelettiğiniz fotoğrafları güzel bir şekilde yerleştirmek, aslında hiç de zor değil.
  Kanepe veya yatağın arkasında yer alacak bir tabloyu, kanepeye oranlamak veya ortalayacak şekilde yerleştirmek, herkesin rahatlıkla yapabileceği bir iş. Peki ya birden çok tablo... Birden çok tabloyu yerleştirmenin de kendine göre birtakım kuralları var. Resimlerin tek tek kendini göstermesi, aynı zamanda hep beraberken de bir ahenk içinde yer almalarını sağlamak aslında sanıldığı kadar zor değil. Doğru bir yerleşim düzeni için, duvarınıza asacağınız resimlerin her birinin tekniği, teması, hangi döneme ait olduğu ve ne tür bir koleksiyon amacı ile satın alındığını bilmek gerekiyor. Birkaç küçük kuralı bildiğiniz ve onlara uyduğunuz takdirde resim ve fotoğraflarınızı bir arada ve her birini ayrı ayrı vurgulayarak sergileyebilirsiniz.

  Nereye ne asmalı?

  Tablolarınızı mekanlar arası geçişi sağladığı için işlevsel açıdan farklı yerlerde değişik düzenlemelerle sergileyebilirsiniz.

  Antre: Eve girildiğinde insanların hakkınızda ilk izlenimi edindikleri yer olan antrede, sizi anlatan küçük ebatlı orijinal tablolarla sıcak bir atmosfer yaratabilirsiniz.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Tablo hakkında Forum Tarih
Periyodik tablo ile ilgili araştırma yapan bilim adamları ve çalışmaları kısaca Düşünürler-Filozoflar 7 Aralık 2016
Elektron ilgisi ve periyodik tablodaki değişimi kısaca Konu Dışı Başlıklar 18 Nisan 2014
Bir ailenin gelir ve gider tablosu örneği Muhasebe 1 Şubat 2014
Anadolu ve çevresindeki uygarlıkların siyasi, sosyal, kültürel ve ekonomik Tablosu Tarihi Bilgiler 30 Ekim 2012
Öğle Namazı Nasıl Kılınır Tablo Dinimizin Direği Namaz 22 Ekim 2012

Bu Sayfayı Paylaş