Tıpta Uzmanlık Sınavı için son gün

'Genel Sağlık' forumunda KaRDeLeN tarafından 4 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Tıpta Uzmanlık Sınavı için son gün konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  TUS, tıpta uzmanlık eğitimi görmek üzere Sağlık Bakanlığı eğitim hastanelerine, üniversitelerin tıp fakültelerine ve Gülhane Askeri Tıp Fakültesine alınacak adaylara yönelik yapılacak.

  Sınava, tıp fakültesi mezunları ve sınav tarihine kadar stajyerliğini tamamlayacak teğmen, üsteğmen veya yüzbaşı rütbesindeki askeri sağlık personelinin yanı sıra Sağlık Bakanlığı eğitim hastanelerinde Tababet Uzman Tüzüğü'nün 6. maddesinin (b) bendinde belirtilen dallarda uzmanlık eğitimi görmek isteyen veteriner, eczacılık fakülteleri, fen fakültesi ve dengi fakültelerin biyoloji, kimya bölümü mezunları; Tıpta Uzmanlık Tüzüğü'nün 19. maddesine göre üniversitelerdeki tıpta uzmanlık programlarında aylıksız olarak eğitim görmek isteyen tıp fakültesi mezunu yabancı uyruklu adaylar başvurabilecek.

  Adayların başvuru sırasında, mezun olma şartı bulunuyor. Başvurular, ÖSYM tarafından belirlenen başvuru merkezlerinde elektronik ortamda yapılacak. Başvuru, sınavın uygulanması ve değerlendirilmesi ile yerleştirme işlemlerine ilişkin bilgiler sınav kılavuzunda yer alıyor. Adaylar, sınav kılavuzuna ve başvuru merkezleri adres bilgilerine ÖSYM'nin ''www.osym.gov.tr'' internet adresinden ulaşabilecek.

  TUS'un birinci basamağını oluşturan yabancı dil sınavı 11 Nisan Cumartesi günü gerçekleştirilecek. Sınavın bu basamağında başarılı olan adaylar 12 Nisan Pazar günü Bilim Sınavı'na alınacak.


  AA
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Tıpta Uzmanlık Sınavı Forum Tarih
Tus (Tıpta Uzmanlık Sınavı ) Nedir - Tus Sınavı Hakkında Bilgi SBS - ÖSS - Sınavlar 16 Şubat 2011
2011 TUS İlkbahar sınavı - 2011 Tıpta Uzmanlık Sınavı İlkbahar Dönemi SBS - ÖSS - Sınavlar 26 Aralık 2010
Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) İptal Edildi Eğitim Haberleri 11 Mayıs 2010
TUS (Tıpta Uzmanlık Sınavı) Dahili Bilimler Soruları Özeti [2002-2005] SBS - ÖSS - Sınavlar 26 Mart 2010
TUS (Tıpta Uzmanlık Sınavı) Patoloji Soruları Özeti [2002-2005] SBS - ÖSS - Sınavlar 26 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş