Türkiye'nin tecavüz gerçeği

'Yurt İçi Haberler' forumunda DilzaR tarafından 17 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. DilzaR

  DilzaR Üye

  Türkiye'nin tecavüz gerçeği konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Adana'nın merkez Seyhan ilçesine bağlı Sarıhamzalı köyünde, 13 kişinin tecavüzüne uğradığı iddia edilen ve 2006 yılından bu yana kayıp olan genç kız ile babasının şikayetçi olmaması nedeniyle dava düştü.


  Adana 4. Ağır Ceza Mahkemesindeki davanın duruşmasında, tutuksuz yargılanan sanıklar Tahir D. (21) ve Musa A. (21) ile Kasım Ç. (25), Sait A. (25), Recep M. (20), Hüseyin D. (20), Serkan T. (19), Mehmet Ali T. (19), Ramazan T. (21), Mahmut B. (21), Adem A. (24), Mehmet Ç. (19) ve Mahmut Ç'nin (19) avukatları hazır bulundu.
  Avukatlar, B.O'nun, tecavüz sonucu doğurduğu Nazlı'nın Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu'nda koruma altında bulunduğunu ve babası olduğu DNA testi ile belirlenen sanıklardan Kasım Ç'nin evlenmeyi kabul ettiği belirterek, kendisinin 2006 yılında evinden ayrıldığını ve bir daha haber alınamadığını kaydettiler.

  Avukatlar, B.O'nun yaşının nüfus cüzdanında 11 olarak gözükmesine rağmen olay tarihinde 17 yaşında olduğunun belirlendiğini, kendisinin kayıp olduğunu ve babasının da şikayetçi olmadığını belirterek, müvekkillerinin beraatını talep ettiler.

  Mahkeme heyeti, sanıklar Sait A. ve Recep M'nin delil yetersizliğinden beraatına, diğer sanıklar hakkındaki ''cinsel istismar'' davasının müştekilerin şikayetten vazgeçilmesi nedeniyle düşürülmesine, ''mağdureyi alıkoyma'' suçunun yasal unsurları oluşmadığı gerekçesiyle beraatlarına karar verdi. Ayrıca heyet, B.O'nun doğum tarihinin de 3 Şubat 1988 olarak düzeltilmesi kararlaştırdı.

  Sanıklar, 2004 yılında Sarıhamzalı köyünde B.O'ya tecavüz ettikleri ve alıkoydukları iddiasıyla 10'ar yıla kadar ağır hapis cezası istemiyle yargılanıyorlardı.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Türkiye'nin tecavüz gerçeği Forum Tarih
Türkiye'nin en kalabalık şehri neresidir kısaca Türkiye Kültür Ve Tanıtımı 18 Şubat 2017
Türkiye'nin Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'ni imzalayan ülkelerden olması ne demek? Sorular ve Cevaplar 8 Şubat 2017
Türkiye'nin komşuları ve başkentleri kısaca Türkiye Kültür Ve Tanıtımı 27 Ocak 2017
Türkiye'nin turizm gelirleri maddeler halinde kısaca Türkiye Kültür Ve Tanıtımı 26 Ocak 2017
Türkiye'nin ilk üniversitesi hangisi kısaca Üniversiteler 26 Ocak 2017

Bu Sayfayı Paylaş