Türkiye'den En Güzel Sonbahar Manzaraları

'Doğa Manzara Resimleri' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 22 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Türkiye'den En Güzel Sonbahar Manzaraları konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kapadokya

  Peri bacaları, yeraltı kentleri, tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlü Kapadokya, sohbahar mevsiminde sıcak hava balonları ile yapılan turlarla gökyüzünden daha da farklı görünüyor.

  [​IMG]

  Kapadokya bölgesindeki 8 sıcak hava balon firmasının günün erken saatlerinden itibaren sepetleri ile gezdirdikleri yerli ve yabancı turistler, bölgenin doyumsuz güzelliğini havadan da görme fırsatı buluyorlar

  [​IMG]


  Sararan yapraklar arasında kalan peribacaları ve diğer güzellikler, gökyüzünden kuş bakışıyla daha farklı görünüyor.

  [​IMG]

  Binlerce yıllık tarihinde 8’i büyük 20 farklı medeniyete ev sahipliği yapan Kapadokya, tarih öncelerinin günümüze kadar aktardığı göz alacı değerlerini, turistlere sunmayı devam ediyor.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  RİZE


  Doğu Karadeniz Doğa Sporları Kulübü’nün Rize’nin Çamlıhemşin yaylalarına düzenlediği yürüyüşe katılan doğa severler sonbaharın ve karla kaplı kaçkar dağlarının doyumsuz güzelliklerini bir arada yaşama imkanına kavuşuyor .


  [​IMG]

  Çamlıhemşin ilçesine bağlı Avanos yaylasından başlayarak rehberler eşliğinde 2665 metre yüksekliğe kadar çıkabn doğa severler ünlü Ayder yaylasında yürüyüşlerini tamamlıyor.

  [​IMG]

  Yaklaşık olarak 3 saat süren yürüyüş sırasında kemençe ve tulum eşliğinde horon oynayan katılımcılar doğayla iç içe olmanın keyfini çıkartıyor.


  [​IMG]


  [​IMG]


  Zonguldak

  Zonguldak’ta sonbahar mevsiminin son ayında ormanlarda adeta renk cümbüşü yaşanıyor

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Bu Sayfayı Paylaş