Türkiye'de Kaç Hanede İnternet Var?

'İnternet ve Network' forumunda Mavi_Sema tarafından 17 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Türkiye'de Kaç Hanede İnternet Var? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]

  Bir araştırma şirketi Türkiye'de hanelerdeki internet sahipliği araştırmasının sonuçlarını yayınladı. İnternetli hane sayısı artarken bütçesi de oluştu. İnternette geçirilen süre ise şöyle:

  Araştırma şirketi Ipsos KMG İletişim Paneli'nin Haziran ayı sonuçlarına göre, Türkiye'de hanelerde internet sahipliği yüzde 26'ya ulaştı.
  Ipsos KMG'den sonuçlara ilişkin yapılan açıklamaya göre, Türkiye'deki internet sahipliği ve harcamaları özellikle son bir yıldır düzenli bir artış gösterdi.
  Sonuçlara göre, hanelerde internet sahipliği yüzde 26 civarına ulaştı. Ortalama aylık internet harcaması ise 34-35 lira düzeyinde seyrediyor. İnternet sahipliğindeki artış, en çok Akdeniz Bölgesi'nde, Ankara ve İzmir kentlerinde, ayrıca 3-4 kişilik hanelerde görüldü.
  İnternete en sık 15–17 yaş grubunun giriş yaptığının dikkat çektiği sonuçlara göre, internette kalma süresine bakıldığında 177 günlük ortalama kullanım dakikası ile 18–24 yaş grubu öne çıkıyor. 25-34 yaş grubunda ise internete giriş sıklığı düşüş gösterirken, internette kalış süresi günlük ortalama 165 dakikayı buluyor.
  İnternetin, en yoğun öğleden sonraları ve akşam saatlerinde kullanıldığı gözlemlenirken, 25 yaş üstü grup interneti sabahları da yoğun bir şekilde kullanıyor.
  Ipsos KMG Tüketici Panelleri ve Medya Koordinatörü Kıvanç Bilgeman, sonuçlara ilişkin değerlendirmesinde, internette harcanan zamanın büyük bir kısmının oyun ve ''chat'' amaçlı kullanıldığını belirterek, şunları kaydetti:
  ''Oyunları en çok 15–17 yaş grubu tercih ederken, bu tercih oranı 35-54 yaş aralığında da görülmekte. Erkekler internette geçirdikleri zamanın büyük bir kısmını oyun oyna¤¤¤¤¤ geçiriyor, 'chat' ise yine azımsanmayacak bir yükseklikte... Kadınlar ise interneti en çok 'chat' yapmak için kullanıyorlar. Bunu, oyunlar ve e-mailler takip ediyor.''
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Türkiye'de Kaç Hanede Forum Tarih
Türkiye'de ilk nüfus sayımı kaç yılında yapılmıştır kısaca Sorular ve Cevaplar 18 Şubat 2017
Türkiye'de kaç il vardır kısaca Türkiye Kültür Ve Tanıtımı 1 Şubat 2017
Türkiye'de kaç ilçe vardır kısaca Türkiye Kültür Ve Tanıtımı 1 Şubat 2017
Türkiye'de kaç il ve ilçe var kısaca Türkiye Kültür Ve Tanıtımı 28 Ocak 2017
Türkiye'de kaç tane iklim görülür özellikleri Türkiye Kültür Ve Tanıtımı 18 Ocak 2017

Bu Sayfayı Paylaş