Türkiye'de futbolu bıraktım

'Galatasaray' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 24 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Türkiye'de futbolu bıraktım konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  "Türkiye'de futbolu bıraktım"  Galatasaray ile yollarını ayıran tecrübeli futbolcu Hakan Şükür, önemli açıklamalarda bulundu! Galatasaray'dan sonra Türkiye'de herhangi bir takımda oynamayı düşünmediğini belirten "Kral", "Kredisi olan bir futbolcu olarak yapmak istediğim başka şeyler var" dedi.


  Galatasaray ile yollarını ayıran tecrübeli golcü Hakan Şükür, TRT-1'de yayınlanan Yaşam Sohbetleri programında önemli açıklamalarda bulundu. Galatasaray'dan sonra Türkiye'de herhangi bir takımda oynamayı düşünmediğini belirten Hakan Şükür, "Türkiye'de futbolu bıraktım" dedi.

  Yurtdışından gelen teklifleri değerlendirdiğini, ancak 1 yıllığına çocuklarını peşinden sürüklemek istemediğini ve onlardan 1 yıl ayrı kalmayı düşünmediği için bu teklifleri geri çevirdiğini söyleyen Hakan Şükür, "Kredisi olan bir futbolcu olarak yapmak istediğim başka şeyler var" dedi.

  Bir süre önce hayatını kaybeden Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Hasan Doğan'ın Türk futbolunda olumlu bir etki bıraktığını ifade eden Şükür, "Hasan Doğan'ın yapmaya çalıştığı şey ondan sonra gelenlere bir ışık oldu. Federasyonun amacı sadece başarı odaklı olmamalı. Uzun vadede federasyonda görev almak isterim. Çocuk ve gençlerle ilgili çok güzel projelerim var" diye konuştu.

  Türkiye'de fanatizmden nemalanan kişilerin olduğunu dile getiren Hakan Şükür, fanatizmin ortadan kalmasıyla ilgili yakın vadede umutsuz olduğunu, ancak uzun vadede bu işin çözüleceğine inandığını söyledi.

  Çocukları olduktan sonra her çocuğa kendi çocuğuymuş gibi yaklaştığını ifade eden Hakan Şükür, "Onlara gelen en küçük bir zarar beni yaralıyor. Galatasaray'ı bıraktıktan sonra ilk kez kızımın okuluna, yüzme yarışmasına gittim. Yüzme İhtisasa Kulübü'nden bir hoca kızımın yüzme konusunda yetenekli olduğunu ve yetiştirmek istediklerini söyledi. İnanılmaz mutlu oldum. Büyük kızım voleybol oynuyor. Küçük kızım bale ve jimnastik yapıyor. Oğlumun ise futbolcu olmasını isterim. Çocuklarım paylaşmayı öğrensinler diye onları spora yönlendirdim" şeklinde konuştu.

  Hakan Şükür, futbolu bıraktıktan sonra çocuklarıyla daha yakın olduğunu belirterek, "Kamptayken özlerdim. Bir süredir beraberiz. Bu dönemde eşimin onları büyütürken neler yaşadığını anladım" ifadelerini kullandı.

  Hakan Şükür, RTÜK'ün futbol yorumlarının yapıldığı spor programlarına getirdiği sınırlamada geç kaldığını da vurgulayarak, "RTÜK'e kızgınım. Bu kararı almakta geç kaldı. Aktif futbol oynarken bana hakaret edilirken RTÜK neredeydi?" dedi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Türkiye'de futbolu bıraktım Forum Tarih
Türkiye'de dağlar hangi yönde uzanır kısaca Türkiye Kültür Ve Tanıtımı 18 Şubat 2017
Türkiye'de ilk nüfus sayımı kaç yılında yapılmıştır kısaca Sorular ve Cevaplar 18 Şubat 2017
Türkiye'de kükürt en çok nerede hangi bölgede çıkarılır kısaca Türkiye Kültür Ve Tanıtımı 18 Şubat 2017
Türkiye'de karstik şekiller nerelerde görülür kısaca Türkiye Kültür Ve Tanıtımı 18 Şubat 2017
Türkiye'de krom madeni en çok nerede hangi illerde çıkarılır kısaca Türkiye Kültür Ve Tanıtımı 18 Şubat 2017

Bu Sayfayı Paylaş