Türkiye trafiği ve motosiklet kullanmak.

'Motosiklet Dünyası' forumunda Siraç tarafından 12 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Türkiye trafiği ve motosiklet kullanmak. konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Türkiye trafiği ve motosiklet kullanmak.

  -İlk olarak sürücü kurslarında öğretilen kuralların sadece sizin kullanacağınız çoğu vasıta sürücüsünün kullanmayacağı bir şey olduğunu akılınızdan çıkarmayarak kurallara uyun ve kurallara uymayanlarında hatalarını hayatta kalmak için tolere edin.

  -Bir diğeri bu sözü söylemek istemiyorum ama malesef BURASI TÜRKİYE!!!!! Otoban güvenli dersiniz hız yaparsınız eşşek ölüsü çıkar sol şeridin ortasında, Bir yağmur mazgalının üzerinden geçersiniz mazgal ya yan dönmüştür ya çalınmıştır yada araları açıktır kaza yaparsınız..

  -Bu örnekteki gibi virajda yolda tatlı çıkabilir, yağ,motorin dökülmüştür veya aklınızın ucundan dahi geçmeyecek kaydırıcı bir madde vardır kaza yaparsınız.

  -Düz yolda yasal hız kurallarında gidersiniz bir asfalt çıkıntısı,yaması veya bir çukur yada uyarı tabelası olmayan bir tümsek çıkar kaza yaparsınız.

  -Yağmur yağar balık sırtı olması gereken yok yapay gölet manzarası vermesi için çukur gibidir biraz hızlı girersiniz dengenizi kaybedersiniz kaza yaparsınız.

  -Ana yolda giderken tali yoldan sinyalsiz uyarısız bir araç sürücüsü sizin geldiğinizi göre göre çıkar kaza yaparsınız.

  -Kör noktada kalırsınız birisi üstünüze aracınızı sürer kaza yaparsınız....vs...vs...

  Kısacası Türkiyede motorcu olmak tam anlamıyla bir sanattır. Bu sanatı bilen ve uygulayan bir sürücü uzun yıllar motorun tadını çıkarır uygulamayan ise ya hayata erken veda eder yada hayatı boyunca motosiklete binemez.


  Bu sebeple özellikle yeni başlayan arkadaşlarımıza itafen;

  Trafikte görünmez adam olduğunuzu unutmayın. Kurallara harfi harfine uyun. Uymayanlar çıkacaktır. Bunlarında hatalarını tolere edecek şekilde motorunuzu sürün. Unutmayın ki dört teker kullanıcısı sizin gördüğünüz ölümcül zararı bir tampon bir sinyal camı olarak göreceğinden pekte önemli olmayabilirsiniz böyle düşünen insanlar için. Kesinlikle sinirlenmemeye çalışın. Çünkü o kadar çok sinirinizi zorlayan insan çıkacakki karşınıza hangi birisiyle uğraşabiliceksiniz? Trafikte bir sonraki manevranızdan dahada sonralarını düşünün. acil bir şey olsa durabilirmiyim sorusunu kendinize sürekli sorun. Trafik motosiklet ile akrobasi gösterisi yapılacak bir yer değildir. Bu sebeple bu tarz gösterilerinizi boş ve emniyetli bir organizasyon yada alana taşıyın. Yayalara karşı araçlardan çok dikkatli olun. Çünkü bir arabayı gören yaya kaçarken sizi gören bir yaya sizden kaçmayabilir.Duran trafikte araçların arasından geçerken birisi kül tablasını boşaltmak yada tükürmek için kapısını açabilir... gerisini söylemeye gerek yok umarım. Ayrıca araçların arasından yayalar atlayabilir bu hem yaya için hemde sizin için sakıncalıdır.

  Özellikle koruma ekipmanlarınızı KESİNLİKLE kullanın. Bana bir şey olmaz mantığı ile giderseniz sonu çok kötü olabilir.


  Ve son olarak Türkiyede yaşadığınızı ve Türkiyede motor kullandığınızı sakın aklınızdan çıkarmayın....

  alıntı
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Türkiye trafiği motosiklet Forum Tarih
Türkiye dağların uzanışı iklimi nasıl etkilemektedir kısaca Türkiye Kültür Ve Tanıtımı 18 Şubat 2017
Türkiye'de dağlar hangi yönde uzanır kısaca Türkiye Kültür Ve Tanıtımı 18 Şubat 2017
Türkiye Selçuklu Devleti kurucusu kimdir kısaca Tarihi Bilgiler 18 Şubat 2017
Türkiye'nin en kalabalık şehri neresidir kısaca Türkiye Kültür Ve Tanıtımı 18 Şubat 2017
Türkiye'de ilk nüfus sayımı kaç yılında yapılmıştır kısaca Sorular ve Cevaplar 18 Şubat 2017

Bu Sayfayı Paylaş