Türkiye Melisa için Seferber Oldu

'Yurt İçi Haberler' forumunda KaRDeLeN tarafından 4 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Türkiye Melisa için Seferber Oldu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Türkiye Melisa için Seferber Oldu


  [​IMG]


  İzmir'de Yılbaşı günü evlerine hırsızın, oksijen konsantratörü ve oksimetresini çaldığı yatağa bağımlı 6 yaşındaki Melisa'nın dramı, kamuoyunu ayağa kaldırdı. Ailenin acısına ortak, yaşam mücadelelerine de destek olmak isteyen çok sayıda kişi ve firma, cihaz vermek için seferber oldu. İlk aşamada İzmir'deki özel bir hastane tarafından aileye oksijen konsantratörü hediye edildi.

  İŞTE TÜRKİYE'Yİ SEFERBER EDEN MELİSA

  Diyaliz makinesine bağımlı yaşayan böbrek nakli bekleyen malulen emekli 31 yaşındaki Şaban Şanlı, yılbaşını kutlamak için eşi 29 yaşındaki Deniz Şanlı ve Tire İlçesi'nde geçen yıl trenin çarptığı araçta yaralanınca yatağa bağımlı halde yaşayan felçli kızı Melisa Şanlı'yı da alıp akrabalarının yanına gitti. Şanlı Ailesi, gece geç saatlerde döndükleri evlerine girdiklerinde şoke oldu. Tek katlı evlerinin kapısının zorlanıp içeri girildiğini farkeden Şaban Şanlı, hemen polise haber verdi.

  İhbar üzerine olay yerine gelen polisle yapılan incelemede Şanlı'nın, nefes darlığı nedeniyle tedavisinde kullanılan, maddi durumlarının iyi olmaması nedeniyle İzmir İl Sağlık Müdürlüğü tarafından kendilerine zimmetlenen oksijen konsantratörü, oksimetre ve bir uydu alıcısının çalındığı belirlendi. Parmak izi çalışması yapan polis, değeri 1000 TL ile 3 bin TL arasında değişen oksijen konsantratörü ve nefes ölçen, 1000 TL'ye kadar piyasada satılan oksimetreyi çalan kişi veya kişileri bulmak için geniş çaplı soruşturma başlattı.

  TÜRKİYE AYAKTA

  Maddi durumu iyi olmayan ailenin yaşadığı dramın duyulmasıyla vatandaşlar harekete geçti. Neredeyse her kentten, sağduyulu vatandaşlar aileye ulaşmak için seferber oldu. Kimi aileye kendi çabalarıyla ulaşırken, kimi de gazete ve televizyonları telefon yağmuruna tuttu. Aileye cihazdan vermek isteyenler içinde aynı rahatsızlığı bulunan yakınlarını kaybedince ellerindeki oksijen konsantratörü boşa çıkanlar da yer aldı. Bazı sağlık firmaları da cihazı aileye hediye etmek istedi. Bunların içindeki İzmir'de faaliyet gösteren özel bir hastane de cihazı dün gece geç saatlerde aileye hediye etti.

  AİLE HEM MEMNUN HEM ŞAŞKIN

  Ev ziyaretçi akınına uğrarken, yoğun ilgiden hem memmun olan hem de şaşıran Şanlı Ailesi, “Herkesden Allah razı olsun” diyerek tepkilerini dile getirdi. Ailenin, baba Şanlı'nın bugün sabah saatlerinde girdiği diyalizden çıkmasının ardından İstanbul'a gideceği öğrenildi. Ailenin, Melisa'nın tedavisini üstlenmek isteyen bir hastaneye gideceği kaydedildi.

  Bu arada, İl Sağlık Müdürü Operatör Doktor Mehmet Özkan da aileye ziyarette bulundu. Özkan, “Ailenin her zaman yanındayız. Verdiğimiz cihazın zimmetli olmasının önemi yok. Önemli olan Melisa'nın sağlığı. Cihaz çalındığı için zimmetten düşeriz. İstedikleri her an bizi arayabilirler, yardımlarına koşarız” dedi.

  Bu arada, polisin, hırsızlığı gerçekleştiren kişi veya kişileri yakalamak için çalışmaların geniş çaplı sürdürüldüğü bildirildi.

  KaYnAK
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Türkiye Melisa için Forum Tarih
Türkiye dağların uzanışı iklimi nasıl etkilemektedir kısaca Türkiye Kültür Ve Tanıtımı 18 Şubat 2017
Türkiye'de dağlar hangi yönde uzanır kısaca Türkiye Kültür Ve Tanıtımı 18 Şubat 2017
Türkiye Selçuklu Devleti kurucusu kimdir kısaca Tarihi Bilgiler 18 Şubat 2017
Türkiye'nin en kalabalık şehri neresidir kısaca Türkiye Kültür Ve Tanıtımı 18 Şubat 2017
Türkiye'de ilk nüfus sayımı kaç yılında yapılmıştır kısaca Sorular ve Cevaplar 18 Şubat 2017

Bu Sayfayı Paylaş