Türkiye Dünya Kupası'nda başarılı olurdu

'Milli Takım' forumunda Google tarafından 1 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. Google

  Google Özel Üye

  Türkiye Dünya Kupası'nda başarılı olurdu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Milli Takımlar Teknik Direktör Yardımcısı Oğuz Çetin, Güney Afrika düzenlenen Dünya Kupası'ndaki çeyrek final, yarı final ve final maçlarını takip etmek üzere bu ülkeye gitti.

  [​IMG]

  Yolculuk öncesi açıklamalarda bulunan Çetin, Mesut Özil’in Almanya Milli Takımı’nda gösterdiği performanstan büyük gurur duyduğunu belirterek, “Türk milli takımı olarak biz onunla yakından ilgilendik ama o geleceği için Almanya’yı tercih etti" dedi.
  Türk Hava Yolları’na ait bir uçakla, saat 23.25’de Cape Town’a hareket eden Milli Takımlar Teknik Direktör Yardımcısı Oğuz Çetin DHA muhabirinin sorularını yanıtladı. Güney Afrika’da düzenlenen dünya kupasını değerlendiren Çetin, “Öncelikle hepimiz grup maçlarını seyrettik. Her ne kadar vasat görünüyor olsa da bu turnuvanın grup maçlarında çok güzel maçlar da izledik. Ancak çeyrek finallerden sonraki maçlar daha heyecanlı olacak. Bende çeyrek final, yarı final ve final maçını seyretmek üzere Güney Afrika’ya gidiyorum. Özellikle öne çıkan takımlar var bunların başında Brezilya geliyor. Arjantin, Almanya ve İspanya arasında ciddi bir rekabet olacak”dedi.
  TÜRKİYE BU TURNUVADA BAŞARILI OLURDU
  Dünya kupasında Türkiye’nin yer almamasından dolayı büyük üzüntü duyduğunu söyleyen Çetin, “Dünya Kupası grup maçlarını izlerken vasat takımları da gördükçe daha çok üzüldük. Türk milli takımı olarak Dünya Kupası'nda yer alsaydık bu turnuvada heyecan yaratabilecek, başarılı bir milli takım ortaya çıkardı. Geçmişe dönük olayları irdelemeye gerek yok. Ancak bir gerçek var ki Türkiye milli takımı her şampiyonada yer almalı. Birinci öncelikli hedef bu olmalı” şeklinde konuştu.
  YILDIZ OYUNCU FUTBOLU GÜZELLEŞTİRİYOR
  Yıldız oyuncuların az olması dünya kupasındaki futbol seyrinin de azalttığının altını çizen Oğuz Çetin, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Türkiye’de olduğu gibi dünyada ciddi anlamda bireysel yetenekleri üst düzeyde olan yıldız oyuncu sayısında ciddi bir azalma var. Futbol keyfini oluşturan unsurların başında bu tip oyuncular geliyor. Bu oyunculara sahip takımların oynadığı maçlarda bu keyfi seyirciler alabiliyor. Fiziğin ve mücadelenin bu kadar öne çıktığı bir ortamda futbol keyif veren futbolu görmek zorlaşıyor. İspanya, Brezilya gibi takımları daha fazla dikkate alarak, onların hem güçlü atlettik hem de teknik kapasitesi yüksek oyuncuları sahip olmasını göz ardı etmeden, bizde buraya nasıl ulaşabiliriz bunu irdelemek lazım."
  MESUT’UN KARARINA SAYGI DUYMALIYIZ
  Mesut Özil’in Almanya forması altında gösterdiği performansı da değerlendiren Çetin, “Mesut Özil’i tebrik etmek gerekiyor. Genç yaşına rağmen bu dünya kupasında öne çıkan birkaç futbolcudan biri oldu. Bizler onun adına gurur duyuyoruz. Mesut’un Almanya’da doğmuş olması futbolculuk kariyerini ve geleceğini Almanya’da oluşturmuş olmasına saygı duymak gerekiyor. Türk milli takımı olarak kendisiyle yakından ilgilenildi. Milli takıma kazandırmak için çok ciddi çalışmalar yapıldı. Ancak kendisi çok istikrarlı bir şekilde Almanya’da kariyerini devam ettireceğini söyledi. Avrupa ile ilgili çok ciddi çalışmalar yıllardan beri yapılıyor. Özellikle Fatih Terim döneminde çok ciddi yapılanmalar yapıldı. Her oyuncu sıkı takip altında. Çok küçük yaşlardan itibaren aileleri ile bir araya gelerek genç milli takımlara kazandırılmaları yönünde ciddi çalışmalar var. Mesut Özil gibi olaylarla karşılaşabiliriz. Bunda da daha anlayışlı ve törelanslı olmalıyız" dedi.
  BAŞARISIZLIKLARI HAZMETMEK LAZIM
  Dünya Kupası'nda başarısız olan Fransa ve Nijerya’da siyasilerin futbol ile ilgili müdahalelerini de değerlendiren Çetin, “Futbol, toplumları bir araya getiren, barıştan, kardeşlikten bahsedilen bir konu. Futbolun içerisinde başarılar da var başarısızlıklar da var. Bunları hazmetmek gerekiyor. Her ülkenin farklı bir yapısı, kültürü ve yönetim şekli var. Nijerya’da olup bitenler Fransa’da olup bitenler dünya kupasını bağlamaz. O kendi iç işleri. Futbol dediğimiz zaman bu tip şeylerden uzak olması lazım. Çünkü futbolun doğasında başarı ve başarısızlık var. Bu şekilde kabullenmek lazım" diye ifade etti.
  AYKUT KOCAMAN FARKINI ORTAYA KOYACAKTIR
  Aykut Kocaman’nın Fenerbahçe’nin teknik direktörlüğüne getirilmesinden çok mutlu olduğunu da belirten Oğuz Çetin, konuşmasını şöyle tamamladı. “Öncelikle arkadaşıma yeni görevinde sonsuz başarılar diliyorum. Ve inanıyorum ki bugün geldiği noktada bilgisiyle, tecrübesiyle bu işin altından rahatlıkla kalkabilir. Aykut çok önemli bir süreçten geçti. Futbolculuk hayatı, teknik adam hayatı olsun son bir sene camianın içerisinde nelerin eksik, nelerin var olduğunu çok iyi biliyor. Dolayısıyla bu yeni görevinde takımını çok iyi yapılandıracaktır ve Aykut Kocaman farkını ortaya koyacaktır. Kendisiyle konuştum ve tebrik ettim. Bizim zaten kader birliğimiz, gönül birliğimiz var."

  fanatik
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Türkiye Dünya Kupası'nda Forum Tarih
Türkiye'nin coğrafi konumunun Dünya ticareti üzerinde önemi kısaca Türkiye Kültür Ve Tanıtımı 1 Aralık 2016
Atatürk'ün ölümünün Türkiye ve Dünyayı derinden etkilemesinin sebepleri kısaca Atatürk Hakkında Herşey 10 Mayıs 2014
Türkiye'deki Dünya Ortak Miras Eserleri Nelerdir Türkiye Kültür Ve Tanıtımı 29 Ocak 2014
Türkiye'nin Dünya Üzerindeki Yerinin Önemi Nedir Ülkeler Coğrafyası 15 Kasım 2013
2. Dünya Savaşı Türkiye'yi Nasıl Etkiledi? Tarihi Bilgiler 22 Haziran 2012

Bu Sayfayı Paylaş