Türkiye’nin Moda trend Haritası

'Populer markalar & Moda' forumunda Dine tarafından 25 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Türkiye’nin Moda trend Haritası konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Türkiye’nin Moda trend Haritası

  [​IMG]

  Türkiye’de hangi bölge en çok hangi ürünü tercih ediyor. Güneş gözlüğü ya da topuklu ayakkabılar en çok nerede satılıyor dersiniz? İşte cevabı… Türkiye moda harita ayakkabı gözlük abiye
  İnternetten özel alışveriş platformu Limango’nun satış verilerinin bölgesel dağılımına göre, güneş gözlüğü en çok Doğu Anadolu’da, topuklu ayakkabı ise Ege Bölgesi’nde satılırken, Marmara bölgesindeki Limango üyeleri hemen hemen tüm kampanyaların ürünlerini sipariş ediyor.

  İlk olarak 2007 yılında Almanya’da kurulan ve geçen yılın nisan ayında Türkiye’de hizmet vermeye başlayan ”özel alışveriş” platformu Limango, bugüne kadar satışını yaptığı ürünlerin bölgelere göre sonuçlarını açıkladı.
  Limango’nun satış verilerine göre lüks giyim ürünleri en çok Güneydoğu Anadolu’da, abiye kıyafetler en çok İç Anadolu’da, topuklu ayakkabı en çok Ege’de, takı, cüzdan ve spor giyim en çok Karadeniz’de, kişisel bakım ürünleri ve aksesuar en çok Akdeniz’de, lüks markaların güneş gözlükleri ise en çok Doğu Anadolu’da tercih ediliyor. Marmara Bölgesi’ndeki Limango üyeleri ise neredeyse tüm kampanyaların ürünlerini sipariş veriyorlar.
  Toplamda 300 bine yaklaşan Limango üyelerinin yüzde 60′ını kadınlar oluşturuyor. Erkek üyeler ağırlıklı olarak ayakkabı, parfüm ve spor malzemesi sipariş ederken, kadınlar lüks ayakkabı, çanta, yaşlanmayı önleyici kremler ve dudak parlatıcıları satın alıyorlar.
  Bu yılın nisan ayında birinci yılını dolduracak olan Limango’da ayda 50 bin paket satışı gerçekleşiyor. Aylık ziyaretçi adedi 1 milyon 800 bine yaklaşan Limango’yu günde yaklaşık 60 bin kişi ziyaret ediyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Türkiye’nin Moda trend Forum Tarih
Türkiye’nin ulaşım ağı içerisindeki yeri ve önemi nedir? Ülkeler Coğrafyası 17 Ekim 2012
Türkiye’nin Jeopolitik Önemi Ülkeler Coğrafyası 21 Haziran 2011
Türkiye’nin Matematik ve Özel Konumunun Özellikleri Ülkeler Coğrafyası 15 Haziran 2011
Türkiye’nin İhracat ve İthalat Ürünleri Ülkeler Coğrafyası 15 Haziran 2011
Türkiye’nin Yönetim Yapısı Hakkında Bilgi Ülke Kültürleri 15 Haziran 2011

Bu Sayfayı Paylaş