Türkiye’de ilk kez Lamborghini Gallardo LP560-4

'Motorlu Araçlar Dünyası' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 16 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Türkiye’de ilk kez Lamborghini Gallardo LP560-4 konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Türkiye’de ilk kez tanıtılan modellerden biri olan Lamborghini Gallardo LP560-4, 330.000 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Adında da anlaşılacağı gibi 560 beygirlik gücünü 4 tekerleğinden yere aktarıyor.

  Basın toplantısında açıklama yapan Doğuş Otomotiv CEO’su Ali Bilaloğlu “Automobili Lamborghini ile karşılıklı olarak imzaladığımız kontratla satış ve servis hizmetlerini sunmaya başladığımız 2007 yılından bu yana, Türkiye’de Lamborghini markasına olan ilgi bizleri ve markayı son derece memnun etti. Dünyanın bu en önemli süper spor otomobilinden 2007 yılında Türkiye’de 3 adet satış gerçekleştirildi. 2008 yılında ise bu rakam 5’e çıktı. Bu seneyi 8 adetlik bir satışla hedeflerimizin üzerinde tamamlamayı planlıyoruz” dedi.

  Bu markaya olan ilginin yalnızca otomobil tutkusundan kaynaklanmadığını ifade eden Bilaloğlu, sözlerine şöyle devam etti “Lamborghini, tasarımı, üstün sürüş özellikleri, teknolojisi, işçiliği ve kalitesiyle bir otomobilden beklentisi uç noktalarda olan kullanıcılar tarafından büyük bir beğeni kazanmaktadır. Doğuş Otomotiv - Lamborghini olarak satış ve özellikle satış sonrası hizmetlerde, bu beğeniye ve ilgiye en iyi şekilde cevap vermek çabası içerisindeyiz. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiğimiz Lamborghini Track Day aktivitemizde, müşterilerimizle bir araya geldik. Markaya ilgi son derece sevindirici. Bu ilgi karşısında kayıtsız kalmayarak Lamborghini’nin yeni modellerini Türkiye’de de satışa sunuyoruz. İstanbul Autoshow ile Gallardo LP 560’ı Türkiye’de satışa sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz”.

  Gallardo LP 560-4, 100 km/s hıza 3.7 saniyede ulaşabiliyor ve 325 km/s maksimum sürate sahip.

  Standda sergilenen diğer bir model de Murcielago LP640 Coupe. Firmanın “top model”i 12 silindirli 640 beygir gücündeki Murcielago, muhteşem gövde rengi ve tasarımı ile ziyaretçilerin mutlaka görmesi gereken bir otomobil.


  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Türkiye’de Lamborghini Gallardo Forum Tarih
Türkiye’de Balık Üretiminin Denizlere Göre Dağılışı Ülkeler Coğrafyası 31 Aralık 2011
Türkiye’deki Trafik Kazalarının Nedenleri Ve Sonuçları Trafik Bilgisi & Teknik Bilgiler 26 Aralık 2011
Türkiye’de Başlıca Toprak Tipleri Nelerdir? Ülkeler Coğrafyası 25 Aralık 2011
Türkiye’de Bulunan Ağaç Çeşitleri Nelerdir? Doğa ve Bitkiler 24 Aralık 2011
Türkiye’de Bulunan Millî Parklar Nelerdir? Ülkeler Coğrafyası 24 Aralık 2011

Bu Sayfayı Paylaş