Türk'e Yapılan Saldırıya Tepkiler Devam Ediyor

'Mardin Tanıtımı' forumunda Dine tarafından 16 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Türk'e Yapılan Saldırıya Tepkiler Devam Ediyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Türk'e Yapılan Saldırıya Tepkiler Devam Ediyor

  DTP Eski Genel Başkanı ve Mardin eski Milletvekili Ahmet Türk’ün Samsun da saldırıya uğramasına tepkiler devam ediyor, Kızıltepe KESK ve Mersin Kızıltepe Sosyal Yardımlaşma Kültür ve Eğitim Derneği yaptıkları basın açıklamasıyla olayı kınadılar.

  KESK Türk’e Yapılan Saldırıyı Kınadı
  [​IMG]
  BES temsilcisi Şeyhmus Akbaba tarafından okunan basın açıklamasında, “Kızıltepe KESK platformu olarak kapatılan DTP’nin eşbaşkanı Kürt siyasetçisi ,barış savunucusu sayın Ahmet Türk’e yönelik Samsun adliyesi önünde yapılan saldırıdan dolayı büyük bir üzüntü ve kaygı duyuyoruz.Çünkü sayın Türk’e yapılan bu saldırı Türkiye’nin barış ve demokrasisine yapılmış bir saldırıdır.Normalleşmeye değil gerilime hizmet etmektedir.
  Ahmet Türk’e duruşma çıkışı yapılan saldırı Türkiye’deki linç kültürünün bir uzantısıdır.Bu bakımdan saldırganın güvenlik güçlerinin gözü önünde hiçbir engele takılmadan alçakça bir saldırı gerçekleştirebilmesi oldukça düşündürücü ve manidardır.Bu saldırı’öteki’ni kabul etmemekte ısrarlı olan tekçi ve gerici bir zihniyetin tahammülsüzlüğünün en açık örneğidir.AKP hükümetinin Kürt hareketine tasfiyesine yönelik tutum ve politikaları, gerekse statükocu güçlerin ırkçı ,milliyetçi ve ayrımcı kışkırtma ve manipülasyonları şiddeti ve faşizan linç girişimlerini yaygınlaştırmıştır.
  Hatırlatmak isterizki siyasi davalarda sürekli mağdur edilenlerin temel hak ve hürriyetlerinin korunması demokratik hukuk normlarına dayandığını söyleyen devletin sorumluluğundadır. Olması gereken ise davaların, olayın cereyan ettiği yerde yapılmasıdır. Muş’ta gerçekleşen bir olayla ilgili davanın Samsun’ a aktarılması, bu tür olaylara zemin hazırlamakta, mağdurların kendi davalarını takip etmesini güçleştirmekte, olanaksızlaştırmaktadır.
  Türkiye’de demokrasi ve barışın tesisi için uzun yıllar siyasete emek harcamış Ahmet Türk gibi bir siyasetçiye yönelik yapılan bu hain saldırıyı kınıyor ve tekrarlanmaması dileğiyle Ahmet Türk’ e geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.
  Eğitim-Sen temsilciliğinde yapılan Basın açıklamasına Çev-Gön.Derneği temsilcisi Menduh Çakır, Eğitim-sen Kerim Koşar, BES temsilcisi Şeyhmus Akbaba, SES şb bşk Faruk Bozyel, Emekli-Sen’den Ubeydullah Bozan katıldı.

  Mersin Kızıltepeliler Derneği de Türk’e Yapılan saldırıyı kınadı

  Mersin Kızıltepe Sosyal Yardımlaşma Kültür ve Eğitim Derneği tarafından yayınlanan yazılı basın açıklamasında da “Samsun ilinde Sayın Ahmet Türk’e yapılan saldırı, 7 den 70 e kadar Türkiye’de yaşayan tüm halklara ve barışa yapılan saldırıdır. Sayın Ahmet Türk’e atılan yumruk demokrasiye, barışa ve kardeşliğe atılan bir yumruktur. Sayın Ahmet Türk’e alçakça yumruğu yıllardır kirli savaştan beslenenler, barışı istemeyen karanlık güçler atmıştır.
  Aydınlıktan, barıştan ve demokrasinden korkan karanlık güçler attığınız yumruklar, yaptığınız saldırılar, yaptığınız zulümler bizleri yıldırmayacaktır. Sizlere inat hep barışı savunacağız, Barış için kol kola verip kenetleneceğiz.” Dendi


  kiziltepeajansi​
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Türk'e Yapılan Saldırıya Forum Tarih
Ahmet Türk'e yapılan saldırı Nusaybin'de kınandı Mardin Tanıtımı 13 Nisan 2010
Atatürk'e göre Türk milletinin özellikleri kısaca Atatürk Hakkında Herşey 15 Ekim 2016
Atatürk'e borcumuzu nasıl öderiz kısaca Atatürk Hakkında Herşey 14 Mayıs 2014
Atatürk'e göre cumhuriyet ülkemize neler kazandırmıştır? Sorular ve Cevaplar 5 Mart 2014
Atatürk'e göre siyasi güç nedir? Sorular ve Cevaplar 5 Mart 2014

Bu Sayfayı Paylaş