Türkan Saylan yaşam savaşını kaybetti

'Haber Arşivi & Gündem' forumunda NeslisH tarafından 18 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Türkan Saylan yaşam savaşını kaybetti konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]

  Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan hayatını kaybetti.

  İSTANBUL (A.A) - Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Aysel Çelikel, bu sabah vefat eden Prof. Dr. Türkan Saylan'ın cenazesinin, 19 Mayıs Salı günü, Teşvikiye Camisi'nde İkinci namazın ardından toprağa verileceğini bildirdi.

  Çelikel, İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü önünde yaptığı açıklamada, Saylan'ın, çok sevdiği çocuklarda, gençlerde ve yol arkadaşlarının yüreğinde hayalleri, düşünceleri ve değerleriyle yaşamaya devam edeceğini söyledi.

  ''Türkan Saylan'ın cenazesi 19 Mayıs salı günü Teşvikiye Camisi'nde ikindi namazınınn ardından kaldırılacak'' diyen Çelikel, daha öncesinde ise Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde de bir anma toplantısı düzenleneceğini kaydetti. Bir gazetecinin Saylan'ın ölmeden önceki vasiyetini sorması üzerine Prof. Dr. Çelikel, ''Onun vasiyeti yaptıklarıdır. Bugüne kadar genel başkanı olduğu dernekte yada başka sivil toplum kuruluşlarında yaptığı hizmetlerin devam etmesi en büyük isteğiydi'' dedi.

  Prof. Dr. Çelikel, ÇYDD'nin Türk insanına ve toplumuna hizmet etmeye devam edeceğini vurguladı. Bu arada, Saylan'ın nerede toprağa verileceğinin, dernek tarafından daha

  sonra açıklanacağı bildirildi.


  -''SABAH SAAT 04.45'TE HAYATA GÖZLERİNİ YUMDU''-


  İstanbul Üniversitesi (İÜ) Onkoloji Enstitüsü doktoru Yavuz Dizdar da Saylan'ın, 19 yıldır İÜ Onkoloji Hastanesinde tedavi gördüğünü söyledi.

  Tedavi sürecinin son 7 yılının ilerlemiş hastalık tablosu şeklinde seyrettiğini dile getiren Dizdar, tedavi konusunda tıbbın sunduğu bütün olanakların kullanıldığını kaydetti.

  Buna karşılık son iki haftalık süreçte vücut fonksiyonlarının tedrici olarak bozulması üzerine onkoloji tedavisinin sonlandırıldığını belirten Dizdar, ''Bu sürede sadece destek tedavisi sürdürülmüştür. Bütün girişimlere rağmen Prof. Dr. Türkan Saylan, 18 Mayıs, saat 04.45'te hayata gözlerini yummuştur'' dedi.

  Türkan Saylan'ın doktorlarından Prof. Dr. Pınar Saip ise Saylan'ın, son 24 saate kadar bilincinin açık olduğunu, hatta Cumartesi sabahı dondurma yiyerek su içtiğini kaydetti. Saip, ''Son 24 saatte bilinci kapandı. 7-8 yıl boyunca kemoterapi alarak yaşamla ilgili sorumluluklarını yerine getirmiştir. Bunun sonunda da ölümü büyük bir vakurla, kendisinden beklenen sorumlulukla onurlu bir şekilde karşılamıştır'' diye konuştu.

   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Türkan Saylan yaşam Forum Tarih
Türkan Saylan'ın evinde de arama Yurt İçi Haberler 13 Nisan 2009
Türkan Dereli İlköğretim Okulu Bilgileri İzmit Kocaeli Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 18 Şubat 2012
Türkan Azmi Köksoy İlköğretim Okulu Bilgileri Yenimahalle Ankara Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 4 Ocak 2012
Beyaz Türkan şarkısı sözleri Yerli şarkı sözleri 2 Ocak 2012
Beyazıt Öztürk türkan yine öptürmedi dudaktan sözleri Yerli şarkı sözleri 2 Ocak 2012

Bu Sayfayı Paylaş