Türkan Saylan'ın evinde de arama

'Yurt İçi Haberler' forumunda KaRDeLeN tarafından 13 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Türkan Saylan'ın evinde de arama konusu
  Sponsorlu Bağlantılar

  ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Genel Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan'ın İstanbul'daki evinde de arama yapılıyor.

  Alınan bilgiye göre, Prof. Dr. Saylan'ın Beşiktaş Arnavutköy Beyazgül Sokak'taki evine, sabahın erken saatlerinde gelen çeşitli şubelere bağlı polisler, arama çalışması başlattı.

  Prof. Dr. Saylan, kendisine cep telefonundan ulaşan AA muhabirine evinde arama yapıldığını doğruladı.

  ADD GENEL BAŞKANVEKİLİ VE ESKİ UÜ REKTÖRÜ PROF. DR. YURTKURAN'IN EVİNDEKİ ARAMA DEVAM EDİYOR

  ''Ergenekon'' soruşturması çerçevesinde, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Gerel Başkanvekili ve eski Uludağ Üniversitesi (UÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Yurtkuran'ın evinde yapılan arama devam ediyor.

  AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstinbarat Şube müdürlüklerine bağlı ekipler, saat 06.30'da Prof. Dr. Mustafa Yurtkuran'ın Bademli Mahallesi 23. Sokak'taki evine geldi.

  Burada kendilerine katılan Bursa Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve jandarma ekipleriyle birlikte 3 katlı eve giren güvenlik güçlerinin, 1. kattaki arama çalışmalarını tamamladığı ve 2. kata geçtikleri öğrenildi.

  Bu arada, 29 Mart yerel seçimlerinde CHP'den Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Sena Kaleli, evin önüne geldi. Yurtkuran ile görüşemeyen Kaleli, kısa süre sonra bölgeden ayrıldı.

  ÇYDD BURSA ŞUBESİ'NDE DE ARAMA YAPILIYOR

  ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Bursa Şubesi'nde de arama yapılıyor.

  Altıparmak Caddesi Altıparmak Sokak'ta daha çok iş yerlerinin bulunduğu bir binanın 4. katındaki şubeye erken saatlerde gelen Bursa Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, dernekte arama başlattı.

  Aramalar devam ederken derneğin bulunduğu binada iş yerleri olan vatandaşların binaya girişlerinde sorun yaşanmıyor.

  Sadece arama yapılan ve derneğin olduğu binanın en üst katına çıkılmasına izin verilmiyor.

  ADD GENEL BAŞKANVEKİLİ VE ESKİ UÜ REKTÖRÜ PROF. DR. YURTKURAN HAKKINDA MAHKEMECE VERİLMİŞ GÖZALTI KARARI BULUNDUĞU, EVİNDEKİ ARAMA ÇALIŞMALARINDAN SONRA İSTANBUL'A GÖTÜRÜLECEĞİ ÖĞRENİLDİ

  ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında evinde arama yapılan Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkanvekili ve eski Uludağ Üniversitesi (UÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Yurtkuran hakkında, gözaltına alınması yönünde mahkeme kararı bulunduğu öğrenildi.

  AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Prof. Dr. Yurtkuran, güvenlik güçlerince Bademli Mahallesi'ndeki evinde yapılan aramanın tamamlanmasının ardından İstanbul'a götürülecek.

  -ÇYDD'NİN KADIKÖY ŞUBESİ'NDE DE ARAMA YAPILIYOR

  ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin (ÇYDD) Kadıköy Şubesi'nde de arama yapılıyor.

  Kızıltoprak Zühtü Paşa Mahallesi Hasan Amir Sokak Yelkenkaya Apartmanı'ndaki ÇYDD Kadıköy Şubesi'ne gelen polisler, görevliler geldikten sonra saat 10.00 sıralarında binaya girdi.

  Polisin, şubede başlattığı arama çalışmaları sürüyor.

  SORUŞTURMA KAPSAMINDA POLİS, ÇYDD ANTALYA ŞUBESİNDE ARAMA BAŞLATTI

  Ergenekon Soruşturması kapsamında Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Antalya Şubesi'nde polis tarafından arama başlatıldı.

  AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatıyla Ergenekon soruşturması kapsamında, Bahçelievler 141. Sokak 13 numaralı apartmanın alt katında bulunan ÇYDD Antalya Şubesi'nde sat 08.00'den itibaren arama yapılıyor.

  ÇYDD ANTALYA ŞUBESİ AVUKATI ŞAHİN: 'DERNEĞİN KAPISINA KİLİT VURUP GİTMEMİZ İSTENİYOR

  Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Antalya Şubesinin avukatı ve dernek üyesi Şaziye Şahin, ÇYDD'de yapılan arama ile ilgili olarak, ''derneğin kapısına kilit vurmamız isteniyor'' dedi.

  Şaziye Şahin, ÇYDD Antalya Şubesi'nde aramalar devam ederken, gazetecilere yaptığı açıklamada, ÇYDD'nin yasa dışı eylem bir yana, utanılacak hiçbir eylem ve icraatının dahi bulunmadığını ifade etti.

  Dernek şubesinde aramaların sabah saat 08.00'den itibaren devam ettiğini, şube binasındaki polislerin burs listelerini aldığını ve diğer evrakı tasnif ettiklerini belirten Şahin, bilgisayarlara el konulduğunu, kendilerinin de el konulan bilgisayarlardaki tüm verilen bir kopyasını istediklerini, ancak polis ekiplerinin yanlarında gerekli donanım olmaması nedeniyle kopyaları vermeyi reddettiklerini söyledi.

  Şaziye Şahin, şöyle konuştu:

  ''Bu bir çağdaş insan avıdır. Derneğin kapısına kilit vurup gitmemizi istiyorlar. Bugün 13 nisan, aynı zamanda trafik kazasında hayatını kaybeden eski başkanımız Gülen Alkan'ın ölüm yıl dönümüdür. Dernek üyeleri olarak, Gülen Alkan'ın Uncalı Mezarlığı'ndaki kabrine gitmeyi planlıyorduk. Ancak sabahleyin telefonla hepimizi arayarak buraya çağırdılar. Önce bunun anma törenini engellemeye yönelik olduğunu düşündük. Ancak bütün Türkiye'de bu uygulamanın olduğunu öğrendik.''

  -ÇYDD ALANYA ŞUBESİ'NDE DE ARAMA BAŞLATILDI

  Bu arada, ÇYDD Alanya Şubesi'nde de arama başlatıldı.

  Derneğin Şekerhane Mahallesi, 1100 Sokak'ta bulunan Balta İşhanı'ndaki şubesine gelen polis ekipleri, arama çalışmalarını sürdürüyor.

  Alanya Emniyet Müdürü Turgay Çalışkan da şubeye gelerek, arama çalışmalarına bir süre nezaret etti. Çalışkan, binadan ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtlamadı.

  ÇYDD ÇUKUROVA VE ADANA ŞUBELERİNDE ARAMALAR SÜRÜYOR

  ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Çukurova ve Adana şubelerinde arama devam ediyor.

  ÇYDD Çukurova Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Özgür Onar, dernek binası önünde bekleyen gazetecilere yaptığı açıklamada, başkan Filiz Güllüler'in sabah erken saatlerde evinden alınarak derneğe getirildiğini, kapının açtırılarak aramanın başlatıldığını söyledi.

  Yönetim kurulu üyelerinin de derneğe çağrıldığını ifade eden Onar, dosyaların, bilgisayarların, kitapların, hard disk, disketler, CD'ler, üye defterleri ve toplantı tutanaklarının incelendiğini belirtti.

  Özgür Onar, dernek başkanı Güllüler ile başkan yardımcısı ve Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fiğen Doran ve yönetim kurulu üyelerinin derneğe çağrıldığını ifade etti.

  Özgür Onar, aramanın amacını bilmediklerini, sonucu merakla beklediklerini kaydetti.

  ÇYDD Adana Şubesi Başkanı Cumhure Mülazımoğlu ise aramanın devam ettiği Çınarlı Mahallesi'ndeki dernek binası girişinde yaptığı açıklamada, henüz aramanın konusuyla ilgili bilgisinin olmadığını söyledi.

  Sabah erken saatlerde kardeşi ile yürüyüşe çıktığını ve o sırada gelen haber üzerine durumu öğrendiğini belirten Mülazımoğlu, aramanın kapsamı ve içeriği ile ilgili bir bilgi verilmediğini ifade etti.

  Mülazımoğlu, daha sonra dernek binasına girdi.

  -ŞANLIURFA ÇYDD ŞUBESİNDE ARAMA YAPILIYOR

  ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Şanlıurfa Şubesi'nde arama yapılıyor.

  Alınan bilgiye göre, Bamyasuyu Mahallesi Kadri Eroğan Caddesi'ndeki ÇYDD Şubesi'ne sabah saatlerinde gelen polis ekipleri, burada önlem aldı.

  Ekiplerin, şubedeki çalışmaları devam ediyor.

  ÇYDD DİYARBAKIR MERKEZ ŞUBESİ'NDE POLİS ARAMA YAPIYOR

  ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Diyarbakır Merkez Şubesi'nde arama çalışması başlatıldı.

  Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, sabah erken saatlerde Yenişehir ilçesi Cahit sıtkı Tarancı Sokak Yoğurtçuoğlu Apartmanı'nın birinci katında bulunan ÇYDD Diyarbakır Merkez Şubesi'ne geldi. Derneğe giriş ve çıkışları kapatan polis, arama çalışmalarına başladı.

  Polisin arama çalışmaları devam ediyor.

  ÇYDD TRABZON ŞUBESİ'NDE ARAMA YAPILIYOR

  ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin (ÇYDD) Trabzon Şubesi'nde polislerce arama yapılıyor.

  Uzun Sokak'taki bir işhanında faaliyet gösteren ÇYDD Trabzon Şubesi'ne gelen Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, şubeye giriş çıkışa izin vermeyerek, içeride arama başlattı.

  Şubeye gelen ve dernek yöneticisi olduğunu belirten bazı kişiler de arama nedeniyle içeri alınmadı.

  VAN ÇYDD YÖNETİM KURULU ÜYESİ PROF.DR. AYŞE YÜKSEL'İN EVİNDE VE İŞ YERİNDE ARAMA YAPILIYOR

  ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde görevli Van ÇağdaŞ Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Yönetim Kurulu Üyesi Prof.Dr. Ayşe Yüksel'in iş yerinde ve evinde arama yapılıyor.

  Van Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Prof. Dr. Ayşe Yüksel'in Yüzüncü Yıl Üniversitesi yerleşkesindeki lojmanlarında bulunan evinde ve ofisinde arama başlattı.

  Van ÇYDD'de de sabahın erken saatlerinde arama yapıldığı, bazı evraka el konulduğu öğrenildi.

  ADANA'DA ÇYDD ŞUBELERİNDE ARAMA YAPILIYOR

  ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Çukurova ve Adana şubelerinde arama çalışması başlatıldı.

  Kurtuluş Mahallesi 64004 sokakta 3 katlı bin binanın giriş katındaki ÇYDD Çukurova Şubesi'nde, sabah erken saatlerde gelen Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, derneğe giriş ve çıkışları kapatıp arama başlattı.

  Bu arada, Çınarlı Mahallesi'nde faaliyet gösteren derneğin Adana şubesinde aynı kapsamda çalışma yapıldığı bildirildi.

  SORUŞTURMA KAPSAMINDA, POLİS ÇYDD İZMİR ŞUBESİNDE ARAMA YAPIYOR

  ''Ergenekon'' soruşturması çerçevesinde, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği İzmir Şubesi'nde arama yapıldığı öğrenildi.

  Alınan bilgiye göre, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatıyla Ergenekon soruşturması kapsamında Kıbrıs Şehitleri Caddesi'ndeki ÇYDD İzmir Şubesi'nde arama yapıyor.

  MERSİN'DE ÇYDD ŞUBESİNDE ARAMA YAPILIYOR

  ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Mersin Şubesi'nde arama çalışması başlatıldı.

  Silifke Caddesi'ndeki bir apartmanın birinci katındaki ÇYDD Mersin Şubesi'ne sabah erken saatlerde gelen Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Müdürlüğü ekipleri tarafından, arama yapılıyor.

  Bu arada, bazı şube yöneticilerinin dernek binasına girdikleri görüldü.


  Haber 7

   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Türkan Saylan'ın evinde Forum Tarih
Türkan Dereli İlköğretim Okulu Bilgileri İzmit Kocaeli Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 18 Şubat 2012
Türkan Azmi Köksoy İlköğretim Okulu Bilgileri Yenimahalle Ankara Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 4 Ocak 2012
Beyaz Türkan şarkısı sözleri Yerli şarkı sözleri 2 Ocak 2012
Beyazıt Öztürk türkan yine öptürmedi dudaktan sözleri Yerli şarkı sözleri 2 Ocak 2012
Ahmet Fehmi Türkan'ın Çanakkale Anıları Tarihi Bilgiler 23 Aralık 2011

Bu Sayfayı Paylaş