Türk Telekom'dan çocuklara özel portal

'Bilim & Teknoloji' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 1 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Türk Telekom'dan çocuklara özel portal konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Türk Telekom, geliştirdiği TTçocuk portalı ile çocukları internetle tanıştırıyor.

  TT Çocuk | Türk Telekom adresinde yayına başlayacak olan portal ile çocuklara kaliteli ve güvenli içerik sunulacak.

  Yakında www.ttcocuk.com adresinde yayına başlayacak olan TTçocuk, 3-9 yaş arasındaki çocuklara hitap ediyor. Türk Telekom’un ailelerin çocuklarını internete güvenle yönlendirebilmeleri amacıyla geliştirdiği portalın, çocukların bilgisayar ve internet başında geçirdikleri zamanı daha verimli ve yararlı hale getirmesi ve çocukları “eğlendirirken eğitmesi” hedefleniyor. Portalda yayımlanacak olan animasyon diziye (webisode) ise çocukların büyük ilgi göstermesi bekleniyor. Tamamı üç boyutlu (3D) modelleme tekniği ile üretilen bu dizi, Türkiye’de geliştirilmesi ve yüksek kalitede bir animasyon filmi olma özelliğiyle öne çıkıyor.
  Çocuklar oyunlarla öğrenecek

  TTçocuk, Türk Telekom’un sunduğu Masal ve Müzik Servisi’ndeki sevilen masalların yanı sıra genel kültür, teknoloji ve doğa konularında eğitici içeriğe sahip. Tüm içeriğin görsel destekli bilgi oyunlarıyla birlikte sunulduğu portalda çocuklara özel oyunlar, masal animasyonları, doğa sevgisi ve çevre bilinci aşılayan konular yer alıyor. Çocuklardaki yaratıcılığı geliştirmeyi hedefleyen TTçocuk’ta, boyama ve el becerilerini geliştirecek oyunların yanı sıra, İngilizce öğrenmeye yardımcı uygulamalar da bulunuyor. Çocuklar, “Dünyamızı Tanıyalım” isimli harita oyununda dünyadaki ülkelerle Türkiye’nin illerini ve “Çarpan Balık” oyunu sayesinde de çarpım tablosunu öğrenebiliyor.
  İçerik desteği ödüllü Sebit’ten

  TTçocuk portalının içerik desteğini ise geçen yıl Türk Telekom bünyesine katılan ve geliştirdiği “Adaptive Curriculum” eğitim programı ile Yazılım ve Bilgi Endüstrisi Birliği tarafından verilen CODiE bilişim ödülüne layık görülen Sebit A.Ş sunuyor. Sebit A.Ş, portaldaki masalların canlandırılması ve oyunların hazırlanmasında aktif rol alıyor.
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş