Türk oyuncu Mehmet Kurtuluş, Almanya'yı fethetti..

'Sinema Dünyasından Haberler' forumunda KaRDeLeN tarafından 2 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Türk oyuncu Mehmet Kurtuluş, Almanya'yı fethetti.. konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]

  Almanya'da en fazla seyredilen polisiye dizilerinden "Tatort"un baş rol oyuncusu Mehmet Kurtuluş ile Alman oyuncu nişanlısı Desiree Nosbusch'un baş rollerini paylaştığı "Vergissmeinnicht" adlı film 28 Martta gösterime girecek.

  Kurtuluş, "Bu sefer yine yollardayız. Uçak motoru üreten şirkette sanayi casusluğu yapan zanlının peşine düşüyorum. Ona ulaşmak için uçak şirketine basın ve halkla ilişkiler elemanı kamuflajı altında giriyorum. Filmin ana konusu bu. Tabii filmde kriminal olayın yanı sıra duygusal bir ilişki de yaşanmakta" dedi.

  Kurtuluş, nişanlısı Nosbusch ile birlikte 3. filmde rol almaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

  Nosbusch da "Türkiye'de herhangi bir filmde rol almak ister misiniz" şeklindeki soruya, "Bana bu yönde bir teklif gelirse neden olmasın? Türkiye'de bir filmde oynamayı çok isterim" diye yanıt verdi.

  Türk filmlerini son yıllarda yoğun şekilde seyretme fırsatı bulduğunu belirten Nosbusch şöyle konuştu:

  "Mehmet ile tanıştıktan sonra Türk filmlerini daha iyi takip etmeye başladım. Bunda Meltem Cumbul'un da katkısı var. Çok iyi görüştüğümüz bir sinema sanatçısı. Türkiye'de son yıllarda özellikle bu alanda çok büyük yetenekler var. Bugüne kadar izlediğim Türk filmlerinde duygu yoğunluğu olduğunu hissettim. Bizim de bunlardan bir şeyler öğrenmemiz, duygu yoğunluğunu filmlerimize aktarmamız gerekir."

  Türkiye'yi "bir düş ülkesi" olarak tanımlayan Nosbusch, "Almanya'da Türkiye hakkında yanlış bir imaj var. Türk insanının karakteri, doğası, kültürü mükemmel. Bir ülkeyi tanımak için o ülkeye gitmeli ve o kültürü yakından tanımalısınız" diye konuştu.

  Kurtuluş ile 6 yıl önce "Eine Liebe in Saigon" (Saygon'da Bir Aşk) filminde birlikte oynadığını, bu film aracılığıyla tanıştıklarını, ancak daha sonra birlikteliklerinden dolayı aynı dizide rol almaktan çekindiğini söyledi.

  Nosbusch, "Bilerek oynamadık. Çünkü insanlar birlikte olduğumuzu biliyordu. Önce önyargıları ortadan kaldırmak istedik. Bu önyargıları da kırdığımıza inanıyorum. Aradan geçen 6 yıl sonra da birlikte oynamaya karar verdik. Filmde de çok iyi bir ikili oluşturduk. Herkesin elbette farklı oyunculuk stili var. Ancak ikimiz de olaylara karşı aynı yoğunluk içinde bakıyoruz. Güven çok önemli. Bunu da en iyi şekilde filmde yansıttığımıza inanıyorum" ifadesini kullandı.

  Nosbusch, gelecekte de nişanlısı Kurtuluş ile birlikte çalışabileceğini, aynı filmde rol alabileceğini, ancak filmin konusunun aşk ya da sevgi üzerine olmayacağını kaydetti.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Türk oyuncu Mehmet Forum Tarih
Türk filmlerinde oynayan yabancı oyuncular Sinema Dünyasından Haberler 5 Nisan 2010
A'dan Z'ye Türk Tiyatro Oyuncuları Tiyatro ve Skeçler 16 Mart 2010
Türkiye''de Tiyatro Yapmak ya da Oyuncu Olmak... Tiyatro ve Skeçler 3 Ekim 2009
Küçük Kadınlar Oyuncularin Elif resimleri - Ekin Türkmen Fotoğrafları Diğer Yerli Diziler 4 Ocak 2009
Tek Türkiye Oyuncusu Ezgi Sertel Resimleri - Resimlere Ezgi Sertel Diğer Yerli Diziler 29 Aralık 2008

Bu Sayfayı Paylaş