Türk halkı Gazze'ye yardımda yarıştı

'Yurt Dışı Haberler' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 16 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Türk halkı Gazze'ye yardımda yarıştı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Türk halkı Gazze'ye yardımda yarıştı
  İsrail'in işgali altında kalan Gazze için Uluslararası İnsani Yardım Vakfı İHH'nın öncülüğünde canlı yayında dev yardım kampanyası düzenlendi. Bir çok gazeteci, yazar, sanatçı, düşünür ve STK başkanının katıldığı programda Gazze için 10 milyon TL'nin üstünde yardım toplandı.

  TV Net, TV 5, Hilal TV, Dost TV, ÜLKE TV,
  Özel FM, Marmara FM, Moral FM, Lalegül FM ve Haber7.com başta olmak üzere birçok radyoda eş zamanlı ve canlı olarak yayınlanan program 4 saatten fazla sürdü.

  Yazar ve akademisyenlerden sivil toplum kuruluşu temsilcilerine kadar çok sayıda katılımcı telefonlarla yardımları kayıt ederken, canlı yayında da yardımlar yapıldı. Küçük çocuklar topladıkları paraları, harçlıklarını bağışlarken kadınlar da kollarındaki bilezikleri ve ziynet eşyalarını verdi.

  DİLAPAK'IN ATKISINA 25 BİN TL

  Narenciye bahçesi olan bir hayırsever Gazze için tonlarca portakal bağışlarken, İstanbul'dan arayan bir vatandaş Abdurrahman Dilipak'ın boynundaki Filistin atkısına 25 bin TL verdi. Bazı hayırseverler daire ve villalarını Gazze için İHH'ya verirken, programa canlı katılan Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş şahsı adına 10 bin TL bağışda bulundu.
  İstanbul'dan arayan dokuz yaşındaki Meryem bilekliğini bağışlarken, programda telefonla yardım toplayan sanatçı İkbal Gürpınar aylık masrafı 70 TL olan 5 Filistinli çocuğun bakımını üstlendi.

  GEREDE MEYDANINA GIDA KAMYONU ÇEKİLECEK

  Yurt dışından arayan bir bayan Konya'da bulunan dairesini Gazze'li aileye tahsis etti. Bolu Gerede'de yarın sabah Gerede merkez camisinin önüne çekilcek olan kamyonlarla gıda yardımı toplanacağı duyuruldu. Gerede halkı 3 yıl önce gerçekleşen İsrail'in Lübnan saldırısında da adından bir hayli söz ettirmişti. Geredeliler bir hafta gibi kısa sürede, 100 bin TL tutarındaki 3 TIR gıda maddesi ve 50 bin TL nakit parayı toplayıp, İHH aracılığı ile Lübnan'a göndermişlerdi.

  ANKARA MİTİNGİ UNUTULMASIN

  Programda, 5 STK'nın öncülüğünde pazar günü Ankara Sıhhıye meydanında düzenlenecek olan Gazze'ye destek miyinginin çağrısı yapılırken, İstanbul'dan arayan Filistinli Gönüllüleri palfotmunun sözcüsü Meryem hanım bu pazar saat 12'de Mecideköy'den Altunizade'ye kadar yürüyeceklerini açıkladı.

  NASIL YARDIM EDEBİLİRSİNİZ?

  Peki ya siz nasıl yardım edeceksiniz? Eğer şimdi yapmak istiyorum diyorsanız, 0212 631 21 21'i arayıp yardımınızı yapabilirsiziniz...

  Ersin Çelik'in haberi
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Türk halkı Gazze'ye Forum Tarih
Anadolu'nun işgaline Türk halkı ilk ne zaman tepki göstermiştir kısaca Tarihi Bilgiler 4 Şubat 2017
Türk halkının mani dinini kabul etmek istememesinin sebepleri nelerdir kısaca Tarihi Bilgiler 16 Ekim 2016
İlk Türk Devletlerinde halkın yönetimdeki rolü kısaca Tarihi Bilgiler 7 Ocak 2015
Türk Halkı Şişmanlıyor Genel Sağlık 4 Mart 2009
Türk halkının önceliği ev almak Ekonomi Ve Borsa 25 Ekim 2008

Bu Sayfayı Paylaş