Türk filmleri gişede yabancılara fark attı

'Sinema Dünyasından Haberler' forumunda KaRDeLeN tarafından 22 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Türk filmleri gişede yabancılara fark attı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Son yıllarda atağa kalkan Türk sinema sektörü, 2010 yılında da hız kesmeyeceğinin sinyallerini verdi. 2010'un ilk gününden itibaren vizyona giren filmler arasında en çok yerli yapımlar izlendi.

  Son yıllarda atağa kalkan Türk sinema sektörü, 2010 yılında da hız kesmeyeceğinin sinyallerini verdi. "Boxoffice" rakamlarına göre; 2010'un ilk gününden itibaren vizyona giren filmler arasında en çok yerli yapımlar izlendi. Seyircinin; Türk filmlerini tercih etmesinde son dönemde bütçelerini arttıran yapımcı ve yönetmenlerin Hollywood filmleriyle yarışır hale gelmesi etkili oldu.

  "Boxoffice" rakamlarına göre; bu yılın başından beri en çok izlenen film; 2 milyon 318 bin 771 seyirciyle "Yahşi Batı" oldu. "Recep İvedik 3", 1 milyon 752 bin 204 kişiyle ikinci sırada yer alırken; 771 bin 894 kişiyle "Kutsal Damacana 2: İtmen" listeye 3. sıradan girdi.

  2010 başından beri en çok izlenen diğer filmlerin listesi ise sırasıyla şöyle: Ejder Kapanı, Romantik Komedi, Sherlock Holmes, Prenses ve Kurbağa, Paranormal Activity, Garfield 3 Boyutlu Süper Kahraman ve Tanrının Kitabı.

  Haber7
   

Bu Sayfayı Paylaş