Türk Eğitim-Sen'den MEB'e uyarı

'Eğitim Haberleri' forumunda NeslisH tarafından 20 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Türk Eğitim-Sen'den MEB'e uyarı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  ANKARA (ANKA) - Milli Eğitim Bakanlığı, 2008 yılına ilişkin sıraların çalıştırılmasını hala uygulamaması eğitim çalışanları arasında önemli tartışma konusu olurken, Türk Eğitim-Sen, 2008 yılı sıraların çalıştırılması için MEB'e uyarıda bulundu.

  Sendikadan, “Yargı yolunu takip etmeden, 2008 yılı sıraların çalıştırılmasını istiyoruz. Şayet, Bakanlık 2007 yılında yaptığı gibi sıraları çalıştırmaz ise, konu sendikamızca yargıya taşınacaktır” açıklamasında bulundu. Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü 27 Aralık 2007 tarihinde öğretmenlerin il içi yer değiştirmeleri ile ilgili olarak sıraların çalıştırılması konulu 79360 sayılı yazı yayınladı. Yönetmelikte sıraların Mayıs, Temmuz, Ağustos ve yarıyıl tatilinde çalıştırılmasının açıklamasına karşılık, MEB'in yönetmeliğe aykırı yazı çıkarması üzerine konuyu Türk Eğitim-Sen konuyu yargıya taşımış, Danıştay Mayıs ayında söz konusu yazının yürütmesini durdurmuştu. Bu tarihten itibaren hala 2008 yılı sıraların çalışmasının uygulanmaması eğitim çalışanları içerisinde önemli tartışma konusu oldu.

  -“ÖĞRETMENLER MAĞDUR EDİLDİ”-

  Konu ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı'na yazı gönderen Türk Eğitim-Sen, Milli Eğitim Bakanlığı'na uyarıda bulunarak, sıraların bir an önce çalıştırılmasını istedi. Sendika, “Türk Eğitim-Sen olarak 2008 yılı sıraların çalıştırılması için de Milli Eğitim Bakanlığı'nı uyarıyoruz. Yargı yolunu takip etmeden, 2008 yılı sıraların çalıştırılmasını istiyoruz. Şayet Bakanlık 2007 yılında yaptığı gibi sıraları çalıştırmaz ise, konu sendikamızca yargıya taşınacaktır” uyarısında bulundu. Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk imzası ile gönderilen yazıda ise, “2008 yılı Mart ayı içerisinde başvurular alınmıştır. Sıralar da açıklanmış ancak, Yönetmelik açık olmasına rağmen Mayıs ayında sıralar çalıştırılmamıştır. Sıralar sadece bir kez Ağustos ayında çalıştırılmıştır. Bundan dolayı birçok okulda öğretmen açığı artmış, sırada olan öğretmenler mağdur edilmiştir. İlgi Yönetmelik gereği, 2008 yılı il içi yer değiştirme isteğinde bulunup, atama sırası bekleyen eğitim çalışanlarımız ile ilgili sıramatiğin çalıştırılması gereklidir” isteğinde bulunuldu.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Türk Eğitim Sen'den Forum Tarih
Atatürk’ün eğitime verdiği önem ve sözleri nelerdir? Atatürk Hakkında Herşey 21 Kasım 2016
Atatürk döneminde eğitim ve kültür alanında elde edilen hak ve özgürlükler nelerdir Atatürk Hakkında Herşey 18 Nisan 2014
Atatürk niçin eğitimin dil,yöntem ve araçlarının milli olmasını istemiş olabilir? Sorular ve Cevaplar 5 Mart 2014
Atatürk'ün Eğitim Hayatıyla İlgili Anıları Kısa Atatürk Hakkında Herşey 12 Ekim 2013
Atatürk'ün Eğitim İle İlgili Sözleri Atatürk Hakkında Herşey 30 Ekim 2012

Bu Sayfayı Paylaş