Türk bilimadamlarından dünyayı sarsacak buluşlar

'Bilim & Teknoloji' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 29 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Türk bilimadamlarından dünyayı sarsacak buluşlar konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  TÜRK BİLİMADAMLARINDAN DÜNYAYI SARSACAK BULUŞLAR

  Dünyada ilkleri gerçekleştiren Türk firması ANKAFERD, kanserin yayılmasını önleyici bir ilaç ile hastane enfeksiyonlarını yok edici ilaçlar üretti.

  [​IMG] Kanı saniyeler içerisinde durdurduğu için yüzyılın buluşu olarak nitelendirelen ilacı bulan ve dünyanın gözünün Türkiye'ye çevrilmesini sağlayan ANKAFERD şimdi de yeni hastalıklara çare ilaçlar buldu.
  ANKAFERD bünyesindeki bilim adamları, hastane enfeksiyonlarını yok edici ilaç, kolon ve bağırsak kanserlerindeki hücrelerin yayılmasını önleyici ilaçlar buldu. ANKFERD'in İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Cahit Fırat, amaçlarının Türk firması olarak dünyada ilkleri gerçekleştirmek olduğunu söyledi. Sağlık Yayıncılık
  ANKAFERD bünyesindeki bilim adamları ile İhlas Haber Ajansı'na (İHA) açıklamalarda bulunan İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Cahit Fırat, 'Her zaman ilk olmaya adaydık. Bizler dünyada bir ilki gerçekleştirdik. Atatürk'ün 'Beni Türk hekimlerine emanet ediniz' sözünü düşünüyorum. Ben ve hekim arkadaşlarım adına diyorum ki Türk bilim adamlarına emanet ettik. Bugüne kadar ülkemizde hiçbir benzeri ürün yapılmamıştır. Bu bir ilktir, herkes kendi çapında çalışmalar yapmıştır. Her geçen hafta yeni yenilikler ortaya
  çıkartıyoruz' diyerek kan durdurucu, hastane enfeksiyonlarını yok edici ve kanserin çoğalmasını önleyici ilaçları bulduklarını söyledi.

  Yeni Buluşlar Devam Edecek
  ANKAFERD'in her geçen hafta yeni çalışmalar içerisinde bulunduğunu ifade eden Fırat, 'Arkadaşlarımız vücut direncinin artıracak yeni bir buluşlar üzerinde çalışıyor. Yakında bu üründe çıkacak ve ilk olacak. Şimdi dünyanın ilgi alanındayız. Bütün ülkelerinden bizi davet ederlerdi. Ama şimdi kendileri geliyor. Son yıllarda buluş yoktu. Bütün dünyanın ilgisi bizim üzerimizde. Bu ürünün ülkemizde kalmasından yanayız ve öyle olacaktır' diyerek ürünlerin Türkiye'den dünyaya yayılacağını söyledi.

  Hastane Enfeksiyonlarını Yok Ediyor
  Kongreye katılan Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji ve Biyoteknoloji Ana Bilim dalı Başkanı Op. Dr. Mustafa Çelik de dünyada ilk buluş olan hastane enfeksiyonlarını yok edici ürün hakkında bilgi verdi. Çelik, 'Hastane enfeksiyonları hem ülkede hem dünyada çok ciddi bir sorun. Maya ve küf bakterilerine karşı ürettiğimiz ANKAFERD'i denedik ve çok önemli etkilerini gördük. Bu ürün hastane enfeksiyonlarını etkilediğini ve ciddi bir potansiyel taşıdığını gördük. Ancak bu calışmaların kilinik bulgularla desteklenmesi gerekiyor. Bu ürünle enfeksiyon ajanlarını yok edebiliyoruz. Bu ürünün saha denemeleri henüz yapılmış değildir. Saha denemeleri bundan sonraki aşamaları teşkil edecek. Bu doğal ürün dünyada tek. Başka dezekfenktanları kullanıyorlar ama onların bu kadar geniş bir etkinliği var nede doğal etkinliği. Bu ürün doğal bir üründür' diyerek ürünün güçlü bir potansiyel olduğunu ve umut verdiğini söyledi.

  Doğal Bir Bitki Ürünü
  Çeşme'de yapılan 34. Ulusal Hematoloji Kongresi'nin başarılı olduğunu söyleyen Hemotoloji ve Kan Hastalıkları uzmanı ve Hemotoloji Bilim Dalı Öğretim üyesi Op. Dr. Osman İlhan, 'Kongrede ANKAFERD'in güzel çalışmalarını izledik ve bunların sonuçlarını gördük. Özellikle lösemeli kanamada tıp da müdahaleler olamamaktadır. Ancak ANKAFERD dışardan uygulanarak kısa bir sürede kanamayı durdurmaktadır. Beni çok etkileyen enfeksiyonu engelleyen ve kanser hücrelerinin çoğalmasını engelleyen ürünlerdir' diyerek
  ANKAFERD'in doğal bitki ürünü olduğunu ve Sağlık Bakanlığı'na ve bilimsel kurula ürünleri sunduklarını söyledi.

  İnsana Zarar Vermek
  Kongreye katılan ANKAFERD'in klinik ilaç araştırmaları yürütücü grubu üyeleri Prof. Dr. İbrahim Haznedaroğlu, Doç. Dr. Hakan Göker ve Doç. Dr. Oktay Özdemir'de ilaçların her türlü klinik aşamalardan geçtiğini ve 120 dakikalık bir sürede vucuda zarar vermediğinin kanıtlandığını söyledi.

  Aralık'ta Eczanelerde
  ANKAFERD'in Başkan Yardımcısı Bülent Erdüvenci de kanamayı durduran ürünün Aralık ayında eczanelerde satılacağını söyledi. Erdüvenci, 'Kanamaları kısa sürede durduran ilaç Aralık ayı içerisinde eczanelerde halkın hizmetine sunulmaktadır. Bu ürünü herkes evlerinde, çantasında rahatlıkla kullanabilir. Cepte taşınabilecek şekilde piyasaya sürülen ürünümüz herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilir' dedi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Türk bilimadamlarından dünyayı Forum Tarih
7. sınıf sosyal sayfa 103 Türklerde Yönetim ve Egemenlik cevapları nelerdir Sorular ve Cevaplar 27 Eylül 2017
5. sınıf Türkçe Bir Dahiyle Konuşmak cevapları Sorular ve Cevaplar 27 Eylül 2017
5. sınıf Türkçe Karagöz Hacivat İncelik cevapları nelerdir? Sorular ve Cevaplar 26 Eylül 2017
5. sınıf Türkçe 3. Tema Erdemler Güvercin cevapları nelerdir? Sorular ve Cevaplar 26 Eylül 2017
5. sınıf Türkçe Milli Mücadele Ve Atatürk tema değerlendirme soruları ve cevapları nelerdir? Sorular ve Cevaplar 26 Eylül 2017

Bu Sayfayı Paylaş