Türk berbere Suudi Kral'dan af çıkmadı

'Haber Arşivi & Gündem' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 3 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Türk berbere Suudi Kral'dan af çıkmadı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar

  Allah'a küfrettiği gerekçesiyle idamı istenen berberin ailesi: "Bayramı perişan geçirdik."
  [​IMG]Suudi Arabistan'da ''Allah'a küfrettiği'' gerekçesiyle idama mahkum edilen Türk berber Sabri Boğday'ın Hatay'ın Samandağ ilçesinde yaşayan eşi Muazzez Boğday, ''Kral Abdullah'tan Ramazan Bayramı'nda af bekliyorduk olmadı. Bayramı ailece hüzünlü ve perişan geçirdik'' dedi.

  Boğday, AA muhabirine yaptığı açıklamada, eşinin 18 aydır Cidde'de cezaevinde tutuklu bulunduğunu anımsattı. Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdulaziz Al Suud'un bayramlarda cezaevinde bulunanlar için ''af'' çıkardığını bildiklerini, ancak bu kez hayal kırıklığına uğradıklarını söyledi.

  Eşinin cezaevinde psikolojisinin bozulduğunu, kendilerinin de belirsizlik karşısında zor durumda olduklarını ifade eden Boğday, şöyle devam etti:

  ''Eşim 18 aydır haksız yere cezaevinde yatıyor. İftiraya uğrayan eşim için temyiz mahkemesine başvurduk. Ancak, yaklaşık 3 aydır sonuç alamadık. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da Kral Abdullah ve diğer yetkililerle eşimin affedilmesi için hem telefonla görüştükleri hem de yazılar gönderdiklerini duyduk. Ancak, şu ana kadar ciddi bir gelişme olmadı. Dini bayramlarda her yıl cezaevinde bulunanlara af çıkardığını bildiğimiz Kral Abdullah'dan da bu bayram af çıkmadı. Bayramı ailece hüzünlü ve perişan geçirdik.''

  Eşiyle bayramda kısıtlı süre içinde telefonla görüştüklerini, eşinin sağlığının ve moralinin çok kötü olduğunu belirten Boğday, ''Tek tesellim eşimle telefonla konuşmak ve hayatta olduğunu bilmek. Ancak, bu belirsizlik uzadıkça ailece yataklara düşüyoruz. Yetkililerden sonuç alıncaya kadar yeniden yardım bekliyoruz'' diye konuştu.

  AA
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Türk berbere Suudi Forum Tarih
Türkiye dağların uzanışı iklimi nasıl etkilemektedir kısaca Türkiye Kültür Ve Tanıtımı 18 Şubat 2017
Türkiye'de dağlar hangi yönde uzanır kısaca Türkiye Kültür Ve Tanıtımı 18 Şubat 2017
Mustafa Kemal'e Atatürk soyadını kim verdi kısaca Atatürk Hakkında Herşey 18 Şubat 2017
Türkiye Selçuklu Devleti kurucusu kimdir kısaca Tarihi Bilgiler 18 Şubat 2017
Atatürk taassuba neden karşı çıkmış kısaca Atatürk Hakkında Herşey 18 Şubat 2017

Bu Sayfayı Paylaş