Türk asker taşıyan helikopter dağa çarptı

'Yurt İçi Haberler' forumunda KaRDeLeN tarafından 23 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Türk asker taşıyan helikopter dağa çarptı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kabil'de içinde Türk askerlerin de bulunduğu helikopterin dağa çarparak sert iniş yaptığı belirtildi. Gelen ilk bilgilere göre bir Mehmetçik şehit olduğu belirtilmişti ama gelen ikinci haber nispeten yüreklere su serpti

  Afganistan'ın başkenti Kabil'in güneybatısında meydana gelen kazada Reuters'in geçtiğim ilk bilgilere göre helikopter dağa çarparak kaza yapmış ve içinde bulunan bir Türk askerinin öldüğü üç askerin yaralandığı belirtilmişti.

  Reuters'in verdiği bilgilere göre; Meydan Vardak vilayeti valilik sözcüsü Seyidullah Şahid, dağa çarpan helikopterin içindeki bir Türk askerinin hayatını kaybettiğini, 3'ünün yaralandığını söylemişti.

  Afganistan'da NATO öncülüğünde görev yapan Uluslararası Güvenlik ve Destek Gücü ise haberle ilgili açıklamada bulunmamıştı.

  AA'NIN HABERİNE GÖRE ŞEHİT YOK


  AA Reuters'e dayanak geçtiği haberdenr bir süre sonra kendi muhabirinin aldığı bilgilere dayanarak yeni bir haber geçti ve ölen Türk askerinin olmadığını belirtti. Afganistan'ın güneybatısında düştüğü bildirilen helikopterin sert iniş yaptığı, iki kişinin yaralandığı öğrenildi.

  A.A muhabirinin edindiği bilgiye göre, İSAF Kabil Bölge Komutanlığında görevli üç Türk helikopterinden birisi olan söz konusu araç, hava koşulları nedeniyle Meydan Vardak vilayetinde sert iniş yaptı.

  Helikopterde bulunan iki Türk askerinin hastaneye kaldırıldığı bildirildi.

  Reuters haber ajansı, bölge valisinin açıklamasına dayanarak, helikopterin düştüğünü, bir Türk askerinin öldüğünü, 3'ünün yaralandığını belirtmişti.

  GENELKURMAY AÇIKLAMASI

  Genelkurmay Başkanlığı, Afganistan'da görevli Türk Birliğine ait bir helikopterin bugün kaza kırım geçirdiğini, olayda iki askeri personelin yaralandığını bildirdi.

  Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinde yer alan bilgi notunda, yaralanan iki askeri personelin hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

  Meydana gelen kaza kırımla ilgili incelemelerin devam ettiği kaydedildi.

  AA
   

Bu Sayfayı Paylaş