Türkü Gözlüm-Ayşegül Zayim

'Aşk ve Ayrılık Videoları' forumunda KaRDeLeN tarafından 20 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Türkü Gözlüm-Ayşegül Zayim konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Türkü Gözlüm-Ayşegül Zayim
  Şarkının Hikayesi:
  Üniversite ye yeni başlayan murat ve aslı tesadüfen okulun müzik kulübünde tanışırlar. Murat çok iyi gitar çalan, uzun boylu, esmer ve herkesin çok çabuk dikkatini çeken bir müzisyendir. Aslı ise kocaman siyah gözleri ve masum bakışlarıyla bölümün en başarılı ve en güzel kızlarındandır. Murat etkilendiği gözlerinden dolayı ona türkü gözlüm demektedir.
  Okulun müzik bölümünde bir çok konser verir ayrıca harçlığını çıkarmak için barlarda müzik yapar iyi bir hayran kitlesine sahiptir. Fakat gözü aslıdan başkasını görmez. Murat babasını yıllar önce kaybetmiş annesinin emekli maaşıyla okuyan bir gençtir. Aslıyla büyük aşk yaşarlar. Bir süre sonra murat'ın annesinin sağlık durumu bozulur ve murat memleket ine dönmek zorunda kalır. Döner dönmez askere alınır. O aşkı unutmaya çalışırlar yine de birbirlerini unutamayan gençler tekrar telefonlaşmaya başlarlar.
  Bu hasretlik ikisi içinde zordur. Aslı murat için okulunu bırakır ve nihayet ailelerini ikna ederek evlenmeye karar verirler. Evlendikleri gün feci bir kaza yaparlar çok kötü bir şekilde can verirler. Ölümlerinin ardından ikisininde çok yakın arkadaşı olan Ayşegül onlar için bu şarkıyı yapar.

   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Türkü Gözlüm Ayşegül Forum Tarih
Ela Gözlüm Türkü Notaları Yavuz Bingöl Müzik Türleri ve Enstrümanları 15 Mart 2011
Abidin Özşahin-Türkü Gözlüm Şarkı Sözleri Yerli şarkı sözleri 25 Şubat 2010
TürKü GözLüm Resimli Şiirler 5 Haziran 2009
Atatürkün gerçekleştirdiği inkılapların toplumda yerleşmesinde basın yayın organlarının etkileri Atatürk Hakkında Herşey 15 Şubat 2017
Türküler niçin yazılmıştır kısaca Müzik Sohbet & Fan Club 26 Ocak 2017

Bu Sayfayı Paylaş