Türkçesi yok, havası çok! - Apple’ın müzikçalar (iPod)

'Bilim & Teknoloji' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 29 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Türkçesi yok, havası çok! - Apple’ın müzikçalar (iPod) konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Apple’ın müzikçalar (iPod), cep telefonu ve internet özelliklerini bir arada sunduğu iPhone 3G adlı cihazı (“ayfon” diye okunuyor) Türkiye’de piyasaya çıktı.
  Vodafone ve Turkcell’in satışını yaptığı iPhone’un iki farklı modeli var. Bunlar 8GB’lık hafızaya sahip olan siyah renkli iPhone ile 16 GB’lık beyaz renkli ürün. İki model arasında renk ve hafıza kapasitesi dışında farklılık yok.
  Türkiye’de piyasaya çıkan cihazlar 12.3 milimerte inceliğinde, 136 gram ağırlığında olan iPhone 3G modelleri. Yeni modeller her an her yerde hızlı internet bağlantısı için 3G (üçüncü nesil) destekli olmasına karşın Türkiye’de bu şebeke bulunmadığından 3G özelliğini kullanmak mümkün olmuyor.

  İngilizce öğretiyor!
  Yaklaşık bir haftadan bu yana Vodafone’un Türkiye’de satışa çıkardığı iPhone 8GB modelini test ediyorum. İşte haftalık Apple iPhone 3G izlenimleri...
  Türkiye’den satın alınan iPhone, kutusu açılarak, hat takıldıktan sonra direkt olarak çalışmıyor. Operatör tarafından gün içinde aktif hale getirilmesini beklemek gerekiyor. Cihaz bu işlemin ardından kullanılıyor.
  iPhone’u kullanmaya başladığınızda Türkçe destekli olmadığını göreceksiniz. Telefon açıldığında ‘İngilizce’ menü ile birlikte geliyor.
  ‘Slide to unlock’ (kaydırarak kilidi aç), ‘phone’ (telefon), ‘text’ (SMS), ‘settings’ (ayarlar), ‘app store’ (uygulama mağazası) gibi menü başlıkları tüketicilerin en çok kullanacağı bölümler arasında yer alıyor.

  Kredi kartı şart
  Bunun yanı sıra iPhone’un başta ABD olmak üzere satıldığı ülkelerde yoğun ilgi görmesinin en önemli sebebi olan ‘uygulama mağazası’na giriş için Apple’ın online müzik mağazası iTunes üyesi olmanız gerekiyor.
  iTunes programını bilgisayara yükledikten sonra üyelik işlemini yapabiliyorsunuz.
  Üyelik için kredi kartı bilgilerinizi sisteme girmeniz gerekiyor. Ardından da yüzlerce iPhone uygulamasına ulaşabiliyorsunuz. 1 dolardan 500 dolara kadar birçok programı bu sayede yüklemeniz mümkün oluyor.
  Elbette ‘ücretsiz’ onlarca uygulamayı da cihaza yükleyebilirsiniz. Yükleme işlemini bilgisayar veya direkt olarak iPhone üzerinden yapabilirsiniz. Bunun için Wi-Fi bağlantısı kullanmanız gerekiyor.
  Cihazdaki iTunes uygulamasını kullanarak albüm-şarkı satın almanız ise Türkiye’den aldığınız kredi kartıyla mümkün olmuyor. Bunun sebebi ise telif hakları olarak açıklanıyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Türkçesi havası çok Forum Tarih
Atiye Bring Me Back Şarkısı Türkçesi Yerli şarkı sözleri 30 Temmuz 2012
Almanların Atasözleri ve Türkçesi Atasözleri & Deyimler 27 Haziran 2012
Rihanna Talk That Talk Türkçesi Yabancı şarkı sözleri 23 Kasım 2011
13. ve 14 Yüzyıla Neden Oğuz Türkçesi Denilmiştir? Tarihi Bilgiler 23 Kasım 2011
Gençliğe Hitabenin Türkçesi Atatürk Hakkında Herşey 18 Kasım 2011

Bu Sayfayı Paylaş