Türbanını atıp soyununca, İtalya karıştı

'Yurt Dışı Haberler' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 30 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Türbanını atıp soyununca, İtalya karıştı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Türbanını atıp soyununca, İtalya karıştı

  İtalya'nın başkenti Roma yakınlarındaki Nettuno kasabasında oturan Fas asıllı Müslüman, 26 yaşındaki Hanane Zemali, çocukluğundan itibaren kullandığı türbanını çıkartıp çıplak poz verince ülkedeki Müslümanlar'ın tepkisini topladı.


  Müslüman kadınların haklarına dikkat çekmek amacıyla soyunduğunu ileri süren Hanane Zemali, “Müslüman kadınlara güçlü bir sinyal vermek için soyundum. Onların güçlenerek onlara mal gibi davranan babalarına baş kaldırmalarını istiyorum.

  Birçok kadın kaçmak istiyor. Ancak sadece birkaçı bunu başarabiliyor. Biliyorum ki bu fotoğraflar ailem ve hemşerilerim tarafından kabul görmeyecek. Ama birçok kadın için bu zincirlerinden kurtulmak için fikir olacak. Ben Müslümanım, inançlıyım. Her gün dua ediyorum. Ancak Hz. Muhammed öğretisinde, kadınların ikinci sınıf muamele görmesi yok. Fotoğraflarımla kimsenin canını yakmıyorum. Sadece aynı haklara ve konuşabilme olanağına sahip olmayı istiyorum” dedi.

  Hanane Zemali, Tunus'ta katı Müslüman kurallarının hakim olduğu bir ailede doğdu. Daha çocuk yaşta türban kullanırken, ‘kapalı kapılar' ardında büyüdü. Babası ve 6 ağabeyi okuması bir yana dışarı çıkmasına izin vermedi.

  Sadece kendi cinsindeki kuzenleriyle konuşmasına izin verdi. 2002 yılında ekmek almaya gittiğinde, 54 yaşındaki bir İtalyan ile tanıştı. İtalyan, Zemali'nin sadece gözlerini görürken telefonunu sordu. Zemali ailesinden gizli bu İtalyan'la görüşmeye başladı. Daha sonra evden kaçtı. İtalyan Müslüman olarak Zemali ile evlendi. Yaklaşık 6 ay önce de İtalya’ya gelip yerleşti.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Türbanını atıp soyununca Forum Tarih
Boş Atıp Dolu Tutmak Deyiminin Anlamı Nedir Atasözleri & Deyimler 1 Temmuz 2012
Atıp Tutmak Deyiminin Anlamı Nedir Atasözleri & Deyimler 17 Ocak 2012
Katip Kasım İlköğretim Okulu Bilgileri Eminönü İstanbul İstanbul Tanıtımı 25 Ekim 2011
Vahiy Katipleri - Vahiy Katipleri Kimlerdir? Dini Sohbetler Dini Forum 15 Ağustos 2011
Vahiy Katipleri - Vahiy Katiplerinin Başkanı Kimdir? Dini Sohbetler Dini Forum 15 Ağustos 2011

Bu Sayfayı Paylaş