'Tüp bebek'te yenilikler

'Gebelik ve Annelik' forumunda NeslisH tarafından 10 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  'Tüp bebek'te yenilikler konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  ANKARA (İHA) - Tüp bebek tedavisiyle çocuk sahibi olmak isteyenler için devlet bir dizi değişiklikler yaptı. Daha önce 40 olan yaş sınırı, 23-39 aralığına çekilirken deneme sayısı da yeni mevzuata göre 2 olarak belirlendi.
  Çalışma hayatına bir dizi yenilikler getiren Sosyal Güvenlik Yasası, tüp bebekte de düzenlemelere gitti. 1 Ekim'den itibaren yürürlüğe giren yasa tüp bebekte deneme sayısını değiştirdi.
  Zekai Tahir Burak Doğum Hastanesi Tüp Bebek Ünitesi Sorumlusu Doç. Dr. Muammer Doğan, tüp bebek denemesinin 3'ten 2'ye indirildiğini belirterek, hastanın ilk denemenin yüzde 30'unu, ikinci denemenin de yüzde 25'ini 'katılım payı' olarak ödeyeceğini söyledi. Doğan, ayrıca tüp bebek isteyenlere 3 yıl evli ve bir yıl çocuk sahibi olamama şartı getirildiğini, tüp bebek uygulamasından yararlanabilmek için kadının yaşına da sınırlama getirildiğini kaydetti.
  Devletin, tüp bebek sahibi olmak isteyen ailelere destek verdiğini ifade eden Doğan, "Prim gün sayısını 900 gün ödemiş olması ya da sistemin içinde 5 yıldır çalışıyor olması gerekiyor" dedi.


  Mynet
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - 'Tüp bebek'te yenilikler Forum Tarih
'Tüp bebek'te yenilikler Gebelik ve Annelik 10 Ocak 2009

Bu Sayfayı Paylaş