Tüp bebek için ilk denemede yüzde 30 katılım payı

'Genel Sağlık' forumunda NeslisH tarafından 20 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Tüp bebek için ilk denemede yüzde 30 katılım payı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ankara (AA)- Yardımcı üreme yöntemi (tüp bebek) tedavisinde, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortalı (SSGSS) olanlardan ilk denemede yüzde 30, ikinci denemede yüzde 25 oranında katılım payı alınacak.

  TBMM Başkanlığına sunulan 2009 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Tasarısına göre, toplu iş sözleşmelerinden doğacak yükümlülükler, ihbar ve kıdem tazminatı ödemeleri, asgari ücret ve sigorta prim artışı nedeniyle meydana gelecek ödenek noksanlıkları, Maliye Bakanlığı bütçesinin, ''personel giderlerini karşılama ödeneği'' ile ''yedek ödenek'' tertiplerinde yer alan ödeneklerden aktarma yapılarak karşılanabilecek.

  Sosyal sigortalar ve genel sağlık sigortası kapsamında istihdam edilenler ile bunların bakmakla yükümlü oldukları aile fertlerinin, yeşil kart sahiplerinin, 2009'da, ayakta tedavilerinde hekim ve diş hekimi muayenelerinden 2 TL katılım payı alınacak.

  Bu kişilerin, 2009 yılında, ortez, protez, iyileştirme araç ve gereçlerinin bedelleri üzerinden, gereksiz kullanımı azaltmak amacıyla yüzde 10-20 arasında katılım payı alınacak. Ancak bu katılım payı, asgari ücretin yüzde 75'ini geçemeyecek. Yeşil kart sahiplerinin katılım payları ise talepleri halinde geri ödenecek.
  Tasarıyla, Kamu Görevlileri Sendikaları Kanunu hükümleri uyarınca kamu görevlileri sendikasına üye olan ve kendisinden üyelik ödentisi kesilen kamu görevlilerine her ay için verilen 5 YTL sendika ödeneği, ödeneğin adı toplu görüşme primi olarak değiştirilerek, 10 TL'ye çıkarıldı.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Tüp bebek için Forum Tarih
Tüp Bebek Raporu İçin Gerekli Evraklar Gebelik ve Annelik 22 Kasım 2011
Tüp Bebek Yaptırmak İçin 8 Neden Gebelik ve Annelik 1 Ekim 2010
Tüp Bebek Çin Takvimi Gebelik ve Annelik 1 Aralık 2011
Tüp Bebek Raporu Şartları Gebelik ve Annelik 25 Kasım 2011
Tüp Bebek Sonrası Yapılması Gerekenler Gebelik ve Annelik 25 Kasım 2011

Bu Sayfayı Paylaş