Tüm Yönleriyle Astonxp 1.9.1 Themes Programı.Kurulum ve Kullanım..

'Resimli Program Anlatımı' forumunda UquR tarafından 29 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. UquR

  UquR Üye

  Tüm Yönleriyle Astonxp 1.9.1 Themes Programı.Kurulum ve Kullanım.. konusu Tüm Yönleriyle Astonxp 1.9.1 Themes Programı.Kurulum ve Kullanım..


  Selamlar arkadaşlar..
  Ne zamandır kullanmak istediğim programı kurdum ve kullanıyorum.Sizlerlede paylaşmak istedim..Uzun bir döküman hazırladım..Dilim döndüğünce anlatmaya çalışayım..

  Kurulumdan başlayalım...
  Öncelikle indireceğiniz Aston klasörünü bir yere kopyalayın..İçinde Kurulum - Themes ve Serial olmak üzere 3 dosya göreceksiniz.Kurulum klasörü içinden setup programını çalıştırın ve kurulumu yapın..Kurulum bittikten sonra ekrana şu pencere gelecek.İşaretli yerleri seçerek gerekli ayarları yapın..

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Finish dediğinizde makineniz yeniden başlayacaktır.Açılışta "30 günlük deneme sürümü,lütfen register edin" şeklinde bir uyarı gelece.Tamam deyip geçiyorsunuz.Sol taraftaki start menüsünden "desktop folder" kısmından (burası aynı zamanda masaüstünüzü gösterir) indirdiğiniz dosyadan seriali açınız hepsini seçin copy/paste yaparak açılan serial penceresine girin ve "ok" tıklayın.

  [​IMG]

  "press ok to logoff" uyarısına tamam deyince makineniz tekrar yeniden başlayacaktır.Farenizi başlat çubuğundaki ses simgesinin yanındaki A işaretine getirdiğinizde "aston regestered" yazısı çıkarsa serial doğrudur.Eğer yanlış ise "Aston unregestered" yazısı çıkacaktır.Bu durumda haberim olsun elimde başka seriallerde var..Gönderirim..
  Daha sonra yine indirdiğiniz klasördeki "themes" klasörünü C nin içindeki Aston klasörününde içinde "Themes" klasörü içine kopyalayın ve gelecek uyarılara "tümüne evet" diyerek kopyalama işlemini bitirin.
  Kurulum bitti,gelelim kullanıma...
  Farenizi size göre ekranın en soluna çektiğinizde extra bir menü çıkacaktır.Kullanıma hazır.Yüklü olmayan programlarda ayrıca bir "bulunamadı" uyarısı gelir..Yine en üstteki kısayol butonlarınıda kullanabilirsiniz.

  [​IMG]

  Start menüsünün kullanımını aşağıdaki resimden anlayabilirsiniz.Ben sadece 4 ve 5.menüyü anlatacağım...

  [​IMG]
  [​IMG]

  4.Menü Shell Walpaper
  Eğer eski windowsunuza dönemk isterseniz "eplorer" seçeneğini işaretleiyn ve tüm komutlara "next" diyerek devam edin.Makineniz yeniden başladığında eski görünüme geri döner.


  [​IMG]

  Şayet "shell wallpaper" seçerseniz bundan sonra her açılışta aston mu yoksa normal explorer mi açılsın diye sorar ve vereceğiniz seçeneğe göre makineniz açılır.

  5.Menü Theme Wizard menüsü
  Tüm temalarımızı bu menüden ayarlıyoruz.

  [​IMG]

  1.sıradaki menü zaten ekranınızdaki menü
  2.sıradaki menüden iconları değiştirebliyorsunuz
  3.sıradaki menüyü bende fazla incelemedim artık siz çözersiniz
  4.menümüzde programın internet sayfasına yönlendirir.

  Ben sadece ana menüyü anlatacağım

  Ekran çözünürlüğünüze göre ilgili temayı seçin ve "ok" tuşuna tıklayın.

  [​IMG]

  Gelen soruya "evet" deyin..

  [​IMG]

  Her zaman sormaz ama sorduğunda "download plugins" yapın ve bitirince de "continue" den devam edin..

  [​IMG]

  Biraz bekledikten sonra yeni temanız yüklenecektir.

  [​IMG]

  Ekranınızdaki taşınabilir ikonları farenizle istediğiniz yere sürükleyebilirsiniz.

  Evet arkadaşlar kurulum ve kullanım bu şekilde..Tekrar hatırlatalım eğer eski haline dönmek isterseniz start>shel wallpaper>explorer seçerek ve herşeye next diyerek işlemi bitirebilirsiniz.

  Programı kaldırmak istediğinizde öncelikle windowsu eski haline çevirin ve program ekle kaldırdan silebilirsiniz.
  Biraz zahmetli gibi görünüyor ama deneyince çok kolay olduğunu göreceksiniz...

  Bi konuyu daha kısaca anlatayım..Ben programla sizlere yeterince tema gönderdim ama yetmez derseniz kendi sitesinden değişik temalar indirebilirsiniz.Bu konuda yaşayabileceğiniz sorunu şöyle anlatayım..İndirdiğiniz dosya .ATZ uzantılı olacaktır.Bu dosyayı ancak winrar veya winzip kullanarak açabilirsiniz.Şu yönergeleri izleyin..
  İndirdiğiniz dosyaya sağ tıklayıp "birlikte aç" veya sadece "aç"kısmından winrarı gösterin..İçindeki dosyaları açacaktır.Yeni bir klasör oluşturun ve tüm dosyaları bu klasörde toplayın ve yeni klasörünüzü C:\Aston\Themes içine atın..Sonrada "theme wizard"ı açın attığınız dosyaya tıklayıp yeni temanızı yukarda anlattığım şekilde kurun...Takılan arkadaşlara tekrar yardımzı olurum...

  Eveet bu arada yemeğimiz pişti,servise hazır hale geldi Bu da programın linki arkadaşlar.Güle Güle kullanın..

  burdan alabilirsiniz
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Tüm Yönleriyle Astonxp Forum Tarih
Osmanlı Tarihinde Bilinmeyenler ( Tüm Yönleriyle ) Tarihi Bilgiler 6 Ekim 2008
Türkiye Selçuklu DevletininAnadoluda yaşayan farklı inançtan milletlere karşı tutumu kısaca Tarihi Bilgiler 18 Ocak 2017
Tutumlu olmak bir insana neler kazandırır? Seviyeli-Ciddi Konular 10 Nisan 2016
Peygamberimizin haksızlıklara karşı tutumu Peygamber Efendimiz (S.A.V) 23 Ağustos 2014
Bir yürekte kardeştir tüm çocuklar sözü ile ilgili kompozisyon Edebi Türler Halk Edebiyatı 6 Nisan 2014

Bu Sayfayı Paylaş