Tüketici hakları hakem heyetinin görevleri nelerdir?

'Tüketici Şikayetleri' forumunda Eylül tarafından 12 Şubat 2013 tarihinde açılan konu

1. Eylül

Eylül Site Yetkilisi Editör

Tüketici hakları hakem heyetinin görevleri nelerdir? konusu
    Sponsorlu Bağlantılar
    Tüketici Sorunları Hakem Heyetinin Görevi nedir?

- Hakem heyetleri görev, yetki ve çalışma kapsamı dışında kalan başvuruları doğrudan ilgili kuruluşlara intikal ettirir.

-Tüketiciler ile satıcı ve sağlayıcılar arasında çıkan uyuşmazlıkları çözmek amacıyla il ve ilçe merkezlerinde hakem heyetleri kurulur.Tüketici mahkemelerinde delil olarak ileri sürülebilecek kararları alırlar.

- İl hakem heyetleri il merkezi sınırları içinde, ilçe hakem heyetleri ise ilçe sınırları içinde görevli ve yetkilidir.

- Şikayet Başvuruları, tüketicinin mal veya hizmeti satın aldığı veya tüketicinin ikametgahının bulunduğu yerdeki hakem heyetine yapılır.

- Büyük illerde bulunan il hakem heyetleri, mal ve hizmet bedeli Bakanlıkça her yıl Aralık ayı içinde tespit ve ilan edilecek tutarın üzerindeki uyuşmazlıklara bakmakla görevli ve yetkilidir.

2. ben buraya tüketici hakları hakem heyetlerinin görevlerini sormuştum .

3. Tüketici heyetlerinin görevleri nelerdir acele yarına ödevim var(kısa yazınız;)

4. güzel ama uzunnn:( keşke daha kısa olsa bence bu yazıyı biraz daha kısaltın yazması çok uzun süre gerektiriyor sadece ana bilgiler olsa da yeterli olurdu

5. çok uzun kısaltın azcık

6. Aynen biraz uzun katılıyorum

7. Az olsa keske nilüfer ağaoğlu

8. bu mu uzun ben bundan daha daha uzun yazılar yazdım***

9. çokkkkkkkkkk süperrrrrrrrrr teşekkürrrrrrrrrrr ederimmmmmmmmmm

10. Hiçte bile arkadaşlar uzun deil yazın nevar azcık eliniz alışsın yaa

11. Hiç de kısa değil bunu yazanlar acaba nasıl yazılar yazıyor merak ediyorum

12. bencede hiçte uzun değil size öyle geliyor...

13. Sadece ana bilgi istiyorum

14. Sağolun çok teşekkür ederim yarına ödevim vardı.Çok sağolun

15. çok az işime yaramaz

16. hiç uzun değil çoooooooooooooooooook kısaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

17. orta iyi arkadaşlarr

18. Çok beğendim ama yaz yaz anca bitirdim ama yinede güzel bu tamda benim ödevim için lazıldı

19. ben çok beqendim ßu siteyi ayrıca hiçte uzundeqil saat 13:05-13:07saatleri arasında yazdım

20. Çoooooooooooooooooooooooooook uzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzuuuuuuuuuuuuuuuuuuuun

Bu Sayfayı Paylaş