Töre cinayetinde 5 aile ferdine ömür boyu hapis

'Yurt İçi Haberler' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 15 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Töre cinayetinde 5 aile ferdine ömür boyu hapis konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Van’ın Başkale İlçesi’nde uğradığı tecavüzün ardından hamile kalan ve doğum yaptıktan sonra 21 Ekim 2006’da "aile meclisi" kararıyla ağabeyi Kemal Erdaş tarafından öldürülen 16 yaşındaki Naile Erdaş cinayetiyle ilgili dava, karara bağlandı.

  Van 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasında, genç kızın ağabeyi, annesi, babası, amcası ve dayısı ömür boyu, diğer dayısı da 16 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

  Naile Erdaş cinayetiyle ilgili, ağabey Kemal Erdaş, baba Mehmet ve anne Siti Erdaş, amca Kerim, dayıları Sabri ve Zeki Erdaş tutuklanarak cezaevine konulmuştu. Davanın son duruşmasında mahkeme heyeti, Naile Erdaş’ı öldürmekle suçlanan ağabeyi Kemal Erdaş’ı "töre saiki ile adam öldürmek"ten, baba Mehmet Erdaş, anne Siti Erdaş, amca Kerim Erdaş, dayı Sabri Erdaş’ı ise "töre saiki ile adam öldürmeye azmettirmek" suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme heyeti, Naile Erdaş’ın diğer dayısı Zeki Erdaş’a da hafifletici sebepler bulunduğundan 16 yıl 8 ay hapis cezası verdi. Ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası alan 5 kişinin cezası, duruşmalardaki iyi hallerini göz önüne alan mahkeme heyeti tarafından ömür boyu hapse çevirildi.

  Van Kadın Derneği Başkan Yardımcısı Zelal Özgökçe, "Bunun bizim için hayat kurtarır bir karar olduğunu düşünüyorum" dedi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Töre cinayetinde aile Forum Tarih
23 Nisan törenleriyle ilgili düşünceleriniz kısaca Eğitim Bilgileri 27 Ocak 2017
Tarihi eserleri restore etmek neden önemlidir? Tarihi Eserler Antikalar 18 Ocak 2017
23 nisan törenlerine katılan ülkeler hangileridir Özel Gün ve Geceler 21 Nisan 2014
Kültürümüzün Korunup Sürdürülmesinde Törenlerimizin Rolü Nedir Kısaca Ülke Kültürleri 19 Aralık 2013
Çevrenizde Hangi Günlerde Kutlamalar Yapılır ve Bu Törenler Niçin Yapılıyor Eğitim Bilgileri 19 Kasım 2013

Bu Sayfayı Paylaş